Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes Budapestre költözni?...

Érdemes Budapestre költözni? Tudom, hogy átlagban több lovét keresnek ott, mint vidéken. Egyébként én falun élek, városban dolgozom. Könnyű megszokni a helyet? Drága az albérlet?

Figyelt kérdés
2010. aug. 21. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Igen többet keresnél de itt az élet is drágább ám!

Megszokni meg sztem egy vidék után nem olyan könnyű! Elég más a kettő!

2010. aug. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
65%
Pesten minden drágább mint vidéken, viszont semmiért nem kell sokat utazgatni. Az albérlet kétszer annyi mint kisebb városokban, ha meg olcsó akkor biztos valami cigányputri mellett van. Nehéz megszokni vidék után, mert sok a birka tahó ember. (Vagy legalábbis több mint vidéken...)
2010. aug. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

6 éve élek fönt, érdekes módon én azt tapasztalom, hogy Vidéken drágábbak az árak (Csongrád megye). Ha ide valamit felhoznak vidékről, muszáj eladni, akár áron alul is, hogy ne bukjanak nagyot az útiköltségen. Ezért van az, hogy itt a szentesi paprika fele annyi, mint az otthoni piacon.

+ többet keresek, és van is munka rendesen, aki dolgozni akar, itt tud.

2010. aug. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor érdemes, ha találsz valami jó állást. Jó Budapesten élni, de ha nincs pénzed, meg vagy lőve, mindenért fizetni kell. Például nincs az utcákon csap, hanem ha inni akarsz, kell venned üveges ásványvizet valahol. Kicsi példa, de a lényeget tükrözi.

Szerintem könnyű megszokni, ha nyitott vagy. Érdekes, mert sokféle emberrel találkozhatsz, sok mindent láthatsz, amire vidéken esélyed sincs. Viszont több toleranciára is van szükséged.

Albérletet 25-30-tól találsz, ha mással osztod meg a szobád, külön szoba 40 körültől van, egy lakás kibérlése 50-60tól a csillagos égig tart - plusz rezsi. Ha nme keresel minimum nettó 100-120 ezret, akkor anyagilag nem éri meg szerintem.

2010. aug. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat. Ha van még valami, bármi apróság is érdekel. Ma beszéltem egy ismerősömmel, aki élt fenn 2 évet, 80ezer/hó volt rezsivel a lakás bérlése. Nem putri környékén lakott. Ez valós lehet?
2010. aug. 23. 23:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is annyi. Ezért hárman lakubk együtt, így egy főre 25-30 ezer, azt meg ki lehet bírni. Másfél szobás a lakás.
2010. aug. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!