Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Reális a bruttó 450 ezres...

Reális a bruttó 450 ezres bérigényem?

Figyelt kérdés

Marketing állás,


online és offline marketingkampányok, anyagok, promók tervezése, online felületek kezelése, egyéb adminisztrációs feladatok ellátása


2 évig voltam gyakornok, ahol hasonlókat kellett csinálnom, most váltanék.



2021. ápr. 20. 19:17
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

1. Az IT szektor 95%-a profitált a járványból. Ez tény. A maradék 5% sem ment tönkre, csak stagnált vagy visszaesett.


2. Az IT stabilabb és jövedelmezőbb iparág, mint mondjuk a mezőgazdaság, amelyet egyébként szintén az IT visz előre. Egyetlen olyan iparágat nem lehet mondani, amely ne kapcsolódna az IT-hoz manapság. Ebből adódik az IT jövedelmezősége.


3. A munkaerőpiac is sarkítva a kereslet-kínálat elvén működik. A munkaadó inkább fizet többet a munkavállalóinak, mint hogy kiessen a termelésből. A béreknél másodlagos szempont az ösztönzés is, ugyanis bizonyos mértékig kevésbé elégedetlen a dolgozó, ha többet fizetnek neki, ami a munkaadónak is megtérül.


4. A versenyszférában mindig is többet lehetett keresni, mint a közszférában. Ha nem tetszik a közszférában dolgozóknak, hogy 145 nettót keresnek (ez alatt nem kereshetnek ugyanis), akkor ott a lehetőség, hogy váltsanak jobban fizető munkahelyre. Ha kritikus hiány lesz a közszférában


5. Marketing területen néhány év tapasztalattal vidéken is reális a bruttó 450. Nem pont marketinges vagyok, de hasonló területen dolgozom, így nagyjából be tudom lőni, hogy mennyit keresnek. Eleve bruttó 300 felett keres a kérdező, úgyhogy a bruttó 200-ad elmélete megdőlt.


Egyébként nem tudtam eldönteni, hogy csak trollkodsz, de olyan következetesen írod le a hülyeségeket, hogy vagy nagyon jó troll vagy, vagy nagyon fiatal tapasztalat nélkül.

2021. ápr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

#31

"Egyébként nem tudtam eldönteni, hogy csak trollkodsz...."


Már hogy ki? Én ? #28-29-30 vagyok. Csak mert nem írtad kinek szántad a hozzászólásodat.

Attól ,hogy nagyon szépen pontokba szedted még a nagy része nem igaz.

1.-ezt nem tudom erre nem tudok mit írni

2.-jövedelmező vagy sem enni kell reklámozni nem muszáj.

3.-ugyan ezt írtam, hogy a munkàltató nem Mikulás. Ha többet fizet azt nem azért teszi hogy a dolgozó ne májkrémet egyen hanem libacombot. Ha többet fizet akkor azért hogy megtartsa a dolgozót.

4.-akkor lehet hogy emeltek. Nekem egy hónapja egy pályamunkás nettó 135 ezret mondott. A MÁV álláshirdetésébe is ez szerepel. Nézd meg fent van a neten. Keress rá pályamunkás MÁV állás. Ezt írd be a Google-ba. Jooob.hu-n fent van. Meg a prohumánon is.

5.-Nem reális. Szerinted az Szerintem nem.

2021. ápr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Kimásoltam neked egyet



[link]

2021. ápr. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Egyértelmű volt, hogy neked írtam.


2. A marketing jócskán túlmutat a reklámon. A reklámozás csak egy kis része az egész foglalkozásnak. Pl. a marketingesek árazzák a termékeket; ők döntik el, hogy egyáltalán milyen termékek legyenek; részben ők döntenek az elosztási csatornákról; a termékek polcon elfoglalt helyéről; a csomagolásról.


3. Nem csak a megtartás a cél, hanem a munkavállaló elégedetlenségének a csökkentése is. Ha elégedetlen, akkor kevéssé teljesít. Ez van az állami szférában is, ezért dolgoznak jócskán kisebb hatékonysággal, mint a versenyszférában.


4. A pályamunkás akkor hazudott. A közszférában ugyanis mindenkinek meg kell keresni legalább a garantált bérminimumot, ami idén februártól nettó 145 ezer Ft. Amit küldtél linket, az is efölött van, nettó 153-166 ezer Ft. Egyébként a MÁV-nál a diplomások is megkeresnek legalább nettó 226 ezer Ft-ot tavaly óta. Forrás: [link]


5. Nem szerinted vagy szerintem. A munkaadók ennyit fizetnek a marketingeseknek. Az, hogy neked vagy nekem tetszik vagy nem tetszik, a legkevésbé sem érdekli őket. A kérdező is leírta már, hogy most nettó 265-öt keres, ami bruttó 398. Ez alapján reális a bruttó 450-es bér számára.

2021. ápr. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

#34

Hát nekem nem volt egyértelmű. Én mindig oda szoktam írni melyik hozzászólás ra reagálok vagy azt hogy a kérdező nem írom.

A válaszod többi részét most nem olvastam el mert csak felboszantom magam. Megyek iszok egy kávét. Utána megnézem

2021. ápr. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Nem írom= nek írok
2021. ápr. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

#34

Na elolvastam.

2.-Egy handa-banda munkakör. Ha nincs a világ akkor se áll meg. Akkor elvégzi ezt a munkát más.

4.-Nem hazudott. Lehet hogy te szoktál annak akivel beszélsz, de én azt az embert jól ismerem. Nem az a fajta.

5.-Nem fizetnek ennyit különben nem lett volna feltéve a kérdés, hogy reális-e. Akkor evidens lenne hogy ennyi. Egyébként az hogy 135 vagy 145 ezerről beszélünk nevetséges. A legutóbbi vonat balesethez (Újfehértó) 13 mentőkocsit riasztottak és 2 mentő helikoptert. Akkor miről beszélünk? 145 ezer? Baleset lehet akár sintörés vagy egy fellazult heveder miatt is. Az hogy némelyik cég már nem tudja mit fizessen ilyen humbuk munkákra az nem igazolja azt hogy háromszor annyit kell kapnia mint annak akin emberek százának múlik az élete. Nehogy már jobban tudd mennyi fizetést kapnak az emberek a vasúton mert rögtön magamhoz nyúlok.

2021. ápr. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

#37


2. Mi tart vissza tömegeket attól, hogy ezzel foglalkozzanak 250-300 ezer forintért? Miért dolgozik az ismerősöd a vasútnál 135-ért, ha marketingesként megkereshetné a dupláját is?


4. Jogszabályokban van leírva, hogy mennyi a minimum, amit fizetni KELL az állami szerveknél. Ez alá nem mehetnek.


5. Azért tette fel a kérdező a kérdést, mert nem biztos a válaszban. Ha gyakornokként majdnem bruttó 400-at keresett (amely teljesen hihető ebben a munkakörben), akkor teljesen elképzelhető a 450 is 2 év tapasztalattal. Egyedül azért nem tudok 100%-ig biztos infót adni neki, mert csak a budapesti fizetéseket ismerem ebben a munkakörben, amelyek értelemszerűen magasabbak.


Értem én, hogy nagy a felelősség, de a fizetést nem ez alapján határozzák meg.


A MÁV fizetéseit pedig nem én tudom jobban, hanem a MÁV vállalásait írom le, amelyeket a honlapjukon tettek közzé. Ezt linkeltem is neked, de itt a vonatkozó rész:


"A vállalatcsoport számára kiemelt jelentőségű a fiatal értelmiség bevonása, ezért a diplomás minimálbér összegét főiskolai (bachelor, Bsc, BA) végzettség esetén 340.000 forintra, egyetemi végzettség (master, Msc-, MA) esetén pedig 385.000 forintra emeli havonta."


Ez alapján tehát a MÁV legalább nettó 226 ezret fizet a nála dolgozó diplomásoknak, amely még így is viszonylag alacsony fizetés. Szintén itt le van írva egyébként pl. az is, hogy a MÁV dolgozói évi nettó 92 ezret kapnak SZÉP kártyára, illetve egyéb juttatásokra is jogosultak.

2021. ápr. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

#38

Hát olyan sokat írsz ,hogy nem győzöm elolvasni.


2.-Ezt nem igazán értem.

Ha arra vagy kíváncsi hogy miért pályamunkás lett akivel beszéltem, hát azt nem tudom. Miért nem számol le? Azt kérdezte erre tőlem hogy 60 évesen hova menjen. Van egy előmunkási (nem tudom a pontos nevét, talán pályaelő munkás) papírja amit még 18 évesen a vasút a kezébe adott és annyi. Az évek után semmi plusz pénzt nem kap. Aki tegnap elött jött a vasút hoz az is annyit kap mint Ő.

4.-Sok minden le van írva. Az is ,hogy nem lehet embert ölni. Mégis ölnek.

A nettó (legyen akkor 145 ezer) ból, még vonnak le szakszervezet 2-3%, egészség pénztár 3000Ft (de ez nem biztos, lehet hogy csak 2000), meg még ki tudja mi mindenre.

5.-Az se normális aki 450 ezret kifizet. Ne pontozzatok le és nem a kérdezőt akarom megbántani, de pl. Klapka György (a híres arany ember) büszke rá hogy Ő mindent maga talál ki , még a TV reklámokat is. Meg tudja csinálni szakember, nélkül. De úgy tudom , hogy Háda György se alkalmaz ilyen fajta segítséget. Mégis megy a bolt, nem is kicsit. Hogy csak egy két nagyot említsek. Sokan és tényleg nem bántásból írom az ingyenélő kategóriába sorolják ezt a munkát. Remélem nem bántok meg vele senkit. Nem volt szándékom.

2021. ápr. 27. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

#39


Szerintem meg pont ettől szép ez a munka, mert az emberek szerint nem olyan látványos, mintha egy orvos benned turkálna, mégis mindenhol körülvesz, és úgy befolyásol, hogy nem is tudsz róla. Persze az emberek 99%-a azt mondja, hogy őt ugyan nem befolyásolják például a reklámok, a valóság egészen mást mutat. :) Nem véletlenül költenek el a cégek rengeteg pénzt marketingre, valószínűleg nem csak azért, mert a cég tulajdonosa szereti égeti a semmire a pénzét.

2021. ápr. 27. 11:36
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!