Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire van szüksége nyelvtud...

Mennyire van szüksége nyelvtudásra egy nemzetközi kamionsofőrnek?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 24. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Néhány szót, kifejezést azért jó, ha tud.
2021. ápr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Boldogulnia KELL.
2021. ápr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis angol az alap. Ha nem akarsz sokat activityzni meg kínlódni. Na meg cégeknél az utasítások és a tájékozódáshoz szükséges dolgok is nagyrészt angolul (is) vannak kiírva. Kb minden országban. Ha Angliába is menned kell arról meg ne is beszéljünk... :D Nagyon g**ik tudnak lenni ha nem tudsz velük kommunikálni. Mert ugye az hogy valaki gagyog valamennyire angolul az szerintük a legalapabb alap, főleg ha nemzetközi kamionsofőrről van szó. Hisz világnyelv. Én mondjuk nem utálom az angol pályát mert nagyjából megértem őket, meg én is nagyjából meg tudom magam értetni velük, így van kommunikáció és nincs probléma. De többi országban is igaz, nem beszélsz az anyanyelvén, akkor mondja angolul (még ha csak nagyon alapokat tud ő is), ha azt sem érted akkor minimum úgy néznek rád mint a véres rongyra, meg hülyének is néznek hogy akkor mit akarsz itt. Valahol meg egyenesen ki van írva hogy francia, angol, német nyelvet beszélnek, ha nincs kommunikáció, nincs rakodás.

Aztán attól függően hogy merre fuvarozol, németül/franciául köszönés, megköszönés, elköszönés meg hogy felraksz vagy leraksz. Ezek az alapok. Többre nem is igazán van szükséged, egy valakit úgyis találnak aki meg tudja értetni magát veled angolul ha valami olyan rendkívülibb dolog van. Ha meg te nem tudsz olyan szinten hogy azt megértsd, akkor felhívod a céged és valszeg tudnak segíteni, de az egy kicsit kínos ha valami alap dolog és telefonos segítség kell hozzá. Mellesleg ilyen esetre google/microsoft fordító is van.

Röviden: nagyban megkönnyíti a dolgod a nyelvtudás, de nélküle is lehet csinálni, max sokkal kellemetlenebb tud néha lenni.

2021. ápr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Logisztikai tapasztalataim alapján a legtöbb csak pár szakmai szót ismer angolul.

Manapság annyira kevés a sofőr, hogy nem mernek a cégek nyelvtudást, érettségit, vagy más kérni.

2021. ápr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Érettségit ehhez a munkához teljesen értelmetlen és felesleges lenne kérni. Érettségizettek között is sok balfék van. Semmit nem jelent. Nyelvtudás kérése reálisabb, normálisabb helyeken minimális angolt vagy németet el is várnak.
2021. ápr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
semennyire. amennyire tuskók és böszmék, az értelmesebbje elsőbbséget fog adni számukra, nyelv ide vagy oda
2021. ápr. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
tényleg amúgy nincs sok értelme a nyelvtudásnak, mármint itt angol vagy német nyelvre gondolok. Max akkor ha angol tudással angolban jársz, némettel németben, de úgy a sofőrök közül senki se beszéli az angolt amit én tudok, szóval avval nem vagyok előrébb, a skandináv országokon meg hollandián kívüli (talán még belgium) országok meg abszolút nem beszélik az angolt. Franciaország, Olaszország? áhh :D És akkor a többit ne is mondjam... Szóval én a 6 évem alatt nagyon kevésszer vettem hasznát annak, hogy tudok angolul. Sokszor amúgy sokkal jobban összezavarom az embert ha szépen megformált nyelvtannal mondom el amit akarok angolul, fingja sincs mit mondok, de ha a 15 szavas mondatomból csinálok 2 szavas paraszt beszédet megérti... rendszeres a Hello, is it possible to take a shower here? és akkor nem érti mi a phasz van, aztán mondom hogy DUS na akkor már tudja... Qrvára visszahúz ez az egész amúgy :D
2021. ápr. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7-es minek ennyire túlbonyolítani ha egy szóból is megérti?
2021. ápr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
#8 mert mondjuk nyelvvizsgám is van, és én úgy tanultam hogy értelmes emberek módjára kommunikálunk nem csak angolul, de magyarul is, tudtommal nem bunkósbottal kergetjük egymást már egy ideje... de mint látszik a kamionos, és vele járó társadalom (targoncás, kisfőni a lágerban stb...) nem a tudós klubb alapítóatyái közé tartoznak...
2021. ápr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Hát elmondanám, hogy angol nyelvtudással simán boldogulok németben is, mivel a két nyelv k.vàra hasonló... Ha németül mondják, hogy hol és hogy rakodjak le/fel, simán megértem, válaszolni csak angolul tudok... de tudom, mit kell csinálni. Szóval minimum angol kell, vagy marad a szánalmas activity.
2022. jan. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!