Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol lehet manapság alkalmi,...

Hol lehet manapság alkalmi, időszakos munkákat találni?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy tavaly februárban megszűnt az egyik munkám és azóta egy fél fizetésem van csak, ami 130 ezer forint. A párommal élek saját lakásban, így egyáltalán nem nélkülözünk, de a múlt héten hangot adott neki, hogy nagyon keveset keresek... Szerintem sem kielégítő a helyzet, de per pillanat nem tudok jobbat. Szárnyas fejvadász facebook oldalon, a helyi munkával kapcsolatos csoportban és jófogáson szoktam nézni az állásokat, de jogosítvány híján gyakorlatilag sehova nem kellenék részmunkaidőben vagy alkalmi munka keretein belül... Jogosítványt pedig nem szeretnék, autóra semmiképp. Kezd lehangolni a helyzet, több helyre is jelentkeztem de a legtöbbtől még annyi sem jött vissza, hogy köszi, nem. A munkámat itthonról végzem, viszem közben a háztartást, én intézek minden hivatalos ügyet meghatalmazással, én vásárolok be, minden nap főzök stb, de azt is megkaptam, hogy inkább ne csinálnék semmit, csak keressek 250 ezer forintot... A párom szerint ott kéne hagynom amit most csinálok (igazából ennyit azzal keresek, hogy naponta nagyon max 1 órát dolgozom, illetve a hét egy napján 3-at kb.) és menjek el a sorra dolgozni... Mint diplomával rendelkező őszintén szólva kicsit kiakadtam ezen a válaszon, nem ezért tanultam... Ez a koronavírus viszont nagyon betett sok cégnek, akinek ezelőtt dolgoztam. Vagy esetleg legyek emellett vállalkozó, Wolt, Netpincér futár biciklivel. Ami még nem is hangozna rosszul, de nincs vállalkozói jogviszonyom és 50 ezret kifizetni szerintem húzós úgy, hogy nem tudom, mennyire van még kereslet futárokra. Ezért gondoltam arra, hogy emellé a munka mellé keresek még egy kiegészítőt, amivel mondjuk ha már 70-80 ezret meg lehet keresni az tökéletes. Volt egy ilyen lehetőség a héten, alkalmi munkás árufeltöltő az egyik barkácsáruházba, fel is hívtam lelkesen, de persze csak férfiakat kerestek... A legjobb lenne számítógépen végezhető, de egyáltalán nem ragaszkodok hozzá.
2021. ápr. 25. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Leginkább munkaerőközvetítő cégeknél érdemes próbálkozni, ha alkalmi munkát keresel, arra nem szoktak a cégek külön hirdetést feladni. De neked szerintem ideálisabb lenne egy fix munka, monduk heti 16 vagy 20 órában.
2021. ápr. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, körbenézek, hogy milyen munkaerőközvetítők vannak a környéken, utoljára diákmunkásként voltam ilyeneknél.

Igen, amúgy egy hetente fix órás munka is nagyon jó lenne, de ilyeneket sem sem találok sehol. Pedig erre bármi jó lenne már, ami legalább egy 1100 forintos órabért fizet. Amit tanultam abban úgysem létezik ilyen, így megelégednék ezzel is.

2021. ápr. 26. 02:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Takarítás, vérplazma, idegen nyelv oktatás.
2021. ápr. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem tudok úgyse beleszólni, csak annyit mondok, hogy ha én lennék a helyedben, akkor biztos h megtartanám a 130eres munkámat amiért otthonról dolgozok, keveset ráadásul.


Meg én nem vagyok nő, azt sem értem, hogy mi ez a mindennap főzés takarítás mánia. Anyám is folyton főzött, meg takarított, pedig senki sem kérte. Én mondtam mindig neki, hogy nem kell főzni, nem kell csinálni semmit lazítson már.


És tényleg nem kell. Én előre elkészítem a húsokat kb 30 perc, vagy max 1 óra alatt, meg veszek sok savanyú káposztát, aztán egész héten ezt eszem. Meg ha vigyázok a rendre, akkor takarítani is csak ritkán kell.


Szóval van 130 ezer forintod, meg egy csomó szabad időd, saját házad. Igazából a föld lakosságának a felső nemtudom hány százalékba tartozol ezzel az életmóddal. De még Magyarországon belül is felül vagy. Ilyenkor az emberek vagy keresnek vmi hobbit ha eddig nem volt, vagy tanulnak valamit, vagy csak néznek ki a fejükből. Mire költenéd azt a plusz 100 ezer forintot?

2021. ápr. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4: Nem is írta sehol hogy ott akarja hagyni a munkát, amellé keres másikat mellékállásban.
2021. ápr. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5

De ajánlották neki hogy menjen el a sorra dolgozni, ami azért elég beteg. Ezért írtam, hogy én még mellék állást sem keresnék, meg nem házimunkáznék, mert ezek nélkül is tök jól meg lehet lenni.

2021. ápr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!