Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit lehet keresni kőműves...

Mennyit lehet keresni kőműves segédmunkával a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Legyenek szívesek csak azok válaszolni, akik gyakorlati tapasztalattal rendelkeznek.


Mindenhol olvasni, illetve a közvetlen környezetemben is hallani, hogy napi 20-25e Ft-os kifizetésért sem találni embert, ami számomra azért furcsa, mert szinte mindenki bruttó 250e Ft körül dolgozik(gyári munka, stb)


Kérem szépen és külön kiemelem, hogy az alábbi témákban ne nyilvánuljon meg lehetőleg senki, mert a kérdés nem ezekre vonatkozik:


1. Hogy milyen nehéz munka, nem olyan könnyű csinálni

2. Hogy a melegben kell dolgozni, rossz munkakörülmények között

3. Akik csak a netről olvastak híreket, hogy ilyen a bérezés.


Tehát én csak a gyakorlati tapasztalatra lennék kíváncsi, az alábbiakra:


Reális-e a napi 20-25 e Ft(vagy ha úgy tetszik 2000 - 2500 Ft) bérigény a piacot tekintve, valóban megfizetik-e a vállalkozók?


Amennyiben jelentkezek ilyen állásra és a bérezésemről esik szó, nyugodtan mondjam a fenti összeget?


Mindezeket jószándékból kérdezem, illetve ne gondolja senki azt, hogy egy irodai munkás vagyok aki megunta az alacsonyabb fizetést, én is dolgoztam éveken keresztül segédmunkásként korábban, tehát tisztában vagyok a kihívásokkal stb. Csak én akkor nagyjából 800-1000 Ft-ot kerestem, nem pedig napi 20-25e Ft-okat, mint amikről hallok innen-onnan.


Előre is köszönöm :)



#bérkalkuláció #gyakorlati tapasztalat #segédmunka bérezés #építőipari segédmunka ár #kétkezi munka megbecsülés #gyakorlati tapasztalaton alapuló bérkalkuláció
2021. ápr. 26. 10:46
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
(Vas megyében dolgoznék, azt elfelejtettem leírni)
2021. ápr. 26. 10:46
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

"Reális-e a napi 20-25 e Ft(vagy ha úgy tetszik 2000 - 2500 Ft) bérigény a piacot tekintve, valóban megfizetik-e a vállalkozók?"


Mese habbal. Ilyen gyakoris kábítás, mint a milliomos fodrászok meg takarítók.


180-230 nettó bér maximum. 1200-1300-as órabér.


A napi 20-25-öt még az alkalmazott szakmunkás sem kapja meg.

2021. ápr. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
De csak keress rá az interneten az ilyen hirdetésekre, a napi 20-at nagyon maximum bruttóba kapod meg, már ahol nem full feketén dolgoztatnak.
2021. ápr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, értem már akkor, inkább csak beképzelt felvágások lehettek, mint sem valós tények.
2021. ápr. 26. 11:32
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy az.


Nézd már meg a szakmunkásokat, te látod rajtuk azt a fene nagy jólétet, aminek a csillagászati fizujaikkal járnia kéne? Mind a szakadt biciklijével jár, és lecsúszott alkesz az összes.


Én volt hogy hétvégén elmentem kis mellékes pénzért segédnek. 1300Ft körüli órabér, persze ez full feketén.

2021. ápr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Segédmunkást akartam írni *szakmunkás helyett.
2021. ápr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 1300-at kapnak a kőműves segédek és eszük ágában sincs elmenni a cégtől mert máshol ennyit sem adnak.

Aki ilyen 2500 ft-ot kínál óránként az biztos nem fog kifizetni, el fog tűnni.

2021. ápr. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is jött az építkezésre hétfő reggel egy kisbusz hogy segédmunkást keresnek és 2000 ft/órát fizetnek. 3-an eldobták a szerszámaikat és beültek a furgonba. Péntek este jelentkeztek hogy nem fizették ki őket, nem-e tudnának visszajönni.
2021. ápr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Pár napot dolgoztam segédként nem rég. 1000 Ft/óra... Feketén persze.
2021. ápr. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nálam napi 14e Ft volt az utolsó ember aki felmondott. 22 nappal 308e Ft .
2021. ápr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!