Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A mai világ miért csak a...

A mai világ miért csak a pénzről szól?

Figyelt kérdés
Semmi másról nem szól csak a penzrol. Ha az embernek van pénze tud utaznj, nyaralni, isnerkedni, új dolgokat venni vagy csinálni és még sorolhatnám. Mostmár az emberi kapcsolatokat is a pénz határozza meg sajnos. Viszont a pénzt nem adják a munkát és a szegénységet annál inkább. Tehát hogy legyen az boldog az életben aki 200 ezret keres és soha a bu..dos eletben nem lesz annyi pénze hogy sajat onallo eletet eljen? En ferfikent ennyit keresek jo par éve ami hozzájön ahhoz hogy nem tudok barátnő találni ez miatt és mivel nincs barátnő nem tudok a szuloktol elkoltozni mert drága minden és mivel minden drága soha nem lesz boldog mert pénz a boldogság alapja mindennek. Változtatni csak úgy tud az ember hogyha van pénze vállalkozásra vagy tanulasra vagy akarmi masra.
2021. ápr. 30. 23:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
44%
Azért, mert senki nem dolgozik ingyen.
2021. ápr. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
74%
200 nettó az a baj, h egész normális és élhető is Mo nagyrészén. Ha szüleiddel laksz, akkkor elég sok megmaradhat belőle. Most képzeld el, h Pesten 200 nettót kapsz és 100 az albi. 100k-ból tényleg nehéz megélni.
2021. ápr. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 anonim ***** válasza:
55%

Emiatt nincs barátnőd? Nem egy, nem kettő embert ismerek, aki jóval kevesebbet keres, mint 200, és barátnőjük vagy feleségük van, aki szintén hasonló fizetéssel rendelkezik. Ez elég rossz kifogás.

Amiatt nem tudsz elköltözni, mert nincs barátnőd? Nem inkább fordítva? Azért nincs barátnőd, mert még mindig a szüleiddel élsz? Mivel lenne olcsóbb egy barátnővel együtt élni, mint egyedül kibérelni egy szobát?

Azt, hogy a pénz a boldogság alapja, és a hasonszőrű baromságokat inkább nem méltatom.

Fejezd be az önsajnáltatást, és a keress egy jobban fizető állást, ha azt hiszed, hogy minden a pénzen múlik. Pénz a tanulásra? Ott van előtted az internet, olyan területeken szerezhetsz ingyen jártasságot, ami pár évtizeddel ezelőtt vagyonokba került volna.

Ha változtatni szeretnél, akkor változtatnál. Az, hogy nem teszed meg, elsősorban igénytelenség, és én inkább erre vezetem vissza azt, hogy miért nem élsz párkapcsolatban.

2021. ápr. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 A kérdező kommentje:
Pesten kapok ennyit ezert mondtam hogy nem tudok elkoltozni se plane barátnő nelkul. Amugy mosz vagyok 28 éves kb 22 eves korom ota dolgozok. Tobb evig 25 eves koromig kerestem 160 ezret amit gyujtottem 25 eves koromig es vettem belole egy ujabb kocsit. Ennyit ertem el osdzvissz az eletben.
2021. ápr. 30. 23:30
 5/88 anonim ***** válasza:
65%
mert miről szóljon? javasolj jobbat
2021. ápr. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 anonim ***** válasza:
68%
Végülis tényleg abszurd belegondolni, hogy az emberi élet gyakorlatilag egyet jelent a pénzzel. Nincs még egy ilyen faj a Földön, amit ennyire meghatározna és kontrollálna valami, mint az embereket a pénz. Másról sem szól az életünk. Ezért remélem, hogy következő életemben állatként születek újjá, mondjuk egy sólyomként.
2021. máj. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:
61%
A világ mindig is a vagyonról szólt. Akinek sok volt a vagyona, jobban élt, mint az, akinek kevés. Többet engedhetett meg magának, jobb élete volt, biztonságban tudta magát. Az, hogy mikor miben mértük a vagyont, változott az idők során, most épp a pénz testesíti meg az értéket.
2021. máj. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 anonim ***** válasza:
51%
ha ilyen keveset keresel miért akarsz jobb életet? törődj bele hogy ennyi jutott neked az életből. ha pedig többet szeretnél akkor dolgozz meg érte. senki nem fog neked ingyen nyaralásokat adni...
2021. máj. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim ***** válasza:
15%

Lehet élni a társadalmon belül és azon kívül, mint egy állat. Előbbi esetben a társadalom számára a hasznosságod és képességeid ritkaságának szorzata adja hogy mennyi pénzt azaz a társadalom által megtermelt javakból való részesedést keresel.


A társadalmon kívül azonban minden szükségletedről magadnak kell gondoskodnod, a tápanyagokat a természettől kell elrabolnod, és adott esetben ha nem vagy képes az önvédelemre, te leszel a táplálék.

2021. máj. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont a pénzt nem adják a munkát és a szegénységet annál inkább. Tehát hogy legyen az boldog az életben aki 200 ezret keres "


A pénzért megdolgozol.

A munkát adták, ohhh protekciós vagy :)

Nettó 200e nem szegénység, a nagy többségnél jobban keresel!

2021. máj. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!