Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes úgy egyetemre menni,...

Érdemes úgy egyetemre menni, ha később vállalkozni akarok?

Figyelt kérdés
Mert diplomával nem lehet vallalkozni, de ha lenne egy jó szakmám, azzal könnyen indíthatnék pl egy egyéni vállalkozást

2021. máj. 1. 15:08
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Hát jó, de nem tudom még, hogy elmenjek egy másik szakra levelezőre vagy tanuljak inkább szakmát.
2021. máj. 1. 18:39
 12/18 A kérdező kommentje:
Nemzetközi gazdálkodás szakra akarok menni, de abból szerintem nem tudok vállalkozást nyitni.
2021. máj. 1. 18:40
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ng jó alapszak, közgazdász alapképzések között az egyik legjobb a pénzügy és a közgazdaság mellett-után.

Én ott végeztem, hasonló helyzetben vagyok. Vállalkoznék, de gondolkodom merre, mit.

2021. máj. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ne menj egyetemre, ha szerinted az egyetemi tudást nem lehet eladni, akkor nem neked való
2021. máj. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Akkor mondj egy példát, hogy milyen vállalkozást lehetne indítani egy közgáz diplomával.

Én nem tudok ilyen megfoghatatlan dolgokban gondolkodni.

Ha tegyük fel nyitni akarnák egy cukrászdát, akkor meg inkább cukrásznak tanulnék.

2021. máj. 2. 02:28
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Aha. Akarnák.
2021. máj. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Én ha cukrászdát akarnÁk nyitni közgáz diplomával, akkor a konyhalányok mellé felvennék egy végzett cukrászt is és én foglalkoznék a menedzsmenttel/markatinggel és minden egyébbel.


Egy példa elég, vagy mondjak még?


#14

2021. máj. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ennyire a vállalkozói forma a fétised a BIG4 és tanácsadó cégeknél szinte minden partner alvállalkozóként van foglalkoztatva (adózási okok miatt), de pl. a szétprivatizált állami cégek összes új tulajdonosa is közgazdász itt Kelet-közép Európában.
2021. máj. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!