Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen gyakorlati szakmát...

Milyen gyakorlati szakmát érdemes elkezdeni 30 évesen 2021-ben Magyarországon (gáz, víz, villany stb.)? (NEM OKJ-s, hanem több éves komoly képzés - ha egyáltalán akad ilyen.)

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy nem végeztem egyetemet. Van egy érettségim, de ezidáig mindig alkalmi munkákat végeztem (vagyonőrködés, targoncázás, rakodói és egyéb munkák) de szeretnék valami értelmes szakmát is kitanulni.


A kérdés csak az, hogy milyen szakmát érdemes kitanulni (amivel havi szinten legalább a nettó 300-at meg lehet keresni tapasztalt szakemberként) és hogy melyik tanintézményben volna érdemes a (hangsúlyozom - NEM OKJ-s) képzést elkezdeni?


A válaszokat előre is megköszönöm.



2021. máj. 2. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Hivatásos sofőr, villanyász, kőmíves, ács.
2021. máj. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 30 felett vagyok, most kezdem a gazdinfot.
2021. máj. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Melyik ilyen kétkezi szakmával NEM lehet megkeresni 300e-t tapasztalt szakemberként?
2021. máj. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%
300e-et egy gyári betanított munkás is megkeres, pár óra túlórával.
2021. máj. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Okj is 2 éves idéntől
2021. máj. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
jogász asszisztens, amivel hamar ügyvédként is tudnak fogadni
2021. máj. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
OKJ megszűnt/átalakult, szakmajegyzéknek hívják mostantól. Szinte minden képzés 2 éves. Nem tudom milyen több éves komoly képzésre gondolsz még, ami nem diploma. Jelentkezz BME-re mérnöknek ha annyira komoly, több éves képzést akarsz....
2021. máj. 3. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Kőműves, bádogos, villanyszerelő, víz-gáz szerelő. 1-2 év tapasztalat után jó eséllyel bármelyikkel saját lábra állhatsz és az fizetésben egy teljesen más kategória már.
2021. máj. 3. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!