Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi kezdőfizetésre számítha...

Mennyi kezdőfizetésre számíthatok Svájcban pályakezdő villanyszerelőként jó német nyelvtudással?

Figyelt kérdés
Folyamatban van a képzés várhatóan ősszel vizsgázom és utána külföldi ambícióim lennének. Egyébként két éve dolgozom a szakmában folyamatosan fejlődve. Szóba jöhet még Ausztria is. Köszönöm az ebben kompetensek válaszát előre is.:)

2021. máj. 5. 15:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Ne csak a fizu érdekeljen, hanem a kiadások is.
2021. máj. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
25-30.000 CHF/év. A svájci gyakornoki rendszerrel szemben nem sokat ér a magyar gyakornoki lét, plusz a német nyelvtudásodnak is szakmai szinten kell lennie - nem azt kell tudnod kifejezned, hogy szeretem a paprikás-krumplit, hanem hogy egy alacsony impedanciájú előtét-kondenzátorra lenne szükséged. Svájcban ugye főleg nem a lakosság keres elektromossági szakembereket, hanem az elektronikai ipar, pl. az ABB (akiknek egyébként Magyarországon is van leányvállalatuk, onnan valószínűleg könnyebb kijutni).
2021. máj. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

[link]


Beirod a szakmat, kiadja a mediant megtudod nezni.

Kiadasok: Lakas 1 fore 1200-1500 frank ig , biztositas nekem pl 240 frank, kaja 300-400 frank(attol fugg mit eszel, nyilvan kilehet hozni 200-300 bol is)

Ez a minimum, nyilvan auto stb ha van az tobb kiadas.

2021. máj. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2: hogy jott ki neked 25000-30000/ ev? Ha minimalberrel szamolsz akkor is 33000 felett vagy egy evben .
2021. máj. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
#4: Attól függ, melyik kantonban - Genfben lehet, hogy megkeres valaki 50-60.000 CHF-et is, de vidéken biztos nem.
2021. máj. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Zurichben 5000 brutto havonta osszejohet szerintem, de sajnos pont a szakmunka az amivel marha nehez kijutni, mert azt a helyiek is megcsinaljak.
2021. máj. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
OKJ? Hát azzal nem leszel nagyon keresett és kevés is lesz az önálló munkához.
2021. máj. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Első válaszoló, nyilvánvaló mások a költségek és tisztában vagyok vele, hogy nem az itthoni értékekben kell mérni az ottani keresetet. Kíváncsi vagyok, hogy mik az esélyek. Egyébként ipari villanyszerelésben mozgok. Ausztriában nagyobb esélyekkel indulnék?
2021. máj. 5. 21:17
 9/13 anonim ***** válasza:
38%
Nem értek ehhez a szakmához, de szerintem Ausztriában már csak azért nagyobb esélyekkel indulsz, mert ott ha találsz munkát, akkor elvállalod, és ennyi. Svájcban csak akkor vállalhatsz munkát, ha jogosult vagy munkavállalásra, és te ebben a pillanatban nem vagy az. A munkáltatók csak akkor indítják be a folyamatot, ha nem találnak valaki ottani papírral rendelkezőt.
2021. máj. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez igy nem igaz, ha talalsz munkat, automatikusan jar az engedely, elvileg az euval kotott szezodesek alapjan ugyanolyan esellyel indulsz mint a helyiek.


A gond leginkabb az, hogy svajcban ez a szakmunka szektor bazi eros. A helyiek nem igazan szeretnek egyetemre menni, a legtobben szakmat szereznek, van boven mibol valogatni, raadasul pont ez az a szektor ahol kell tudni a svajci nemetet is, mert ha beallitasz az egyszeri paraszthoz villanyt szerelni, az nem fog a kedvedeet hochdeutschul megszolalni.

2021. máj. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!