Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mekkora ma Magyaro...

Szerintetek mekkora ma Magyarországon az a nettó jövedelem amiből már el lehet lenni?

Figyelt kérdés

Kiadásnak számoljunk egy lakáshitelt, ami max 80e Ft havonta.

És ugye van a rezsi, kaja-pia, és egy átlagos autó fenntartása. 1-2 évente egy nyaralás Görögországban vagy a Balatonon.

Összességében ne legyünk túl nagy igényűek.

Én azt mondom, nettó 250.000 Ft, 1 kereső esetén.

Ha egy kétgyerekes családról beszélünk, legyen 350.000 Ft.


2021. máj. 10. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Hát 250 nettóból 80 lakáshitel nem valami jó... Még úgy sem valami fényes, ha nincs hitel. Ha ezt levonod, marad 170 ezer forint rezsire, kajára és autóra(!) stb. Nem lesz elég. Nettó 360-at keresek hitel nélkül, de nincs kocsim, mert feleslegesen sok pénzt vinne el és Pesten nem kell.

Persze el lehet lenni ebből, azaz éhen nem halnék. De kocsim biztos nem lenne.

2021. máj. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ingatlan nélkül, nettó 300 ezer létminimumon, tehát van egy törlesztőd ami 100 ezer, eszel alapszükségletek és marad olyan 50 ezred vésztartalékra amit meg rendszeresen nullázz vmi.
2021. máj. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Attol fugg milyen labon. Sztem fotnos hogy az ember havi szinten 100-200k-t felre tegyen. Ha rezsi + kaja + albira + minden masra elmegy meg 150-200k akkor 400 netto a minimum. Ha tobb megy el akkor tobb. En ehhez alakitottam az eletem es nyugodt kiegyensulyozott vagyok az anyagiakkal kapcsolatosan.
2021. máj. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
nem kell évente 2x görögbe járni és akkor máris élhető az a 250.
2021. máj. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Lakáshitellel, saját autóval a 300 ezer is éppen csak elég.


Nálam az "el lehet lennihez" hozzá tartozik az, hogy félre is tudok tenni, és látom értelmét az életnek. Ehhez azt mondom legalább 500 ezer kell Budapesten.


Nekem átlagoan 250 megy el havonta, ebből 110 az albérlet 30-40 a rezsi. Nem spórolok, de nem is nagyon vásárolok, nem voltam nagyobb utazáson, nyaraláson. Néha kiadok nagyobb dolgokra (LEGO, stb.).


Viszont kocsim céges ami közel nulla forintomba kerül. Nincs semmi előfizetésem sem.


És vannak "semmiből jött" kiadások. Fogorvosnál egy gyökérkezelés kijön 60-80 ezer Forintra. Egy sima tömés is 20-30 ezer.


Most volt egy sebészeti műtétem, apróság 20 perces kb. A vizsgálat amit 2 perc volt 20 ezrembe került, a műtét maga 40-be.

2021. máj. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
250bőlnem lesz se Balaton, se Görögország. De kocsi se. Kis igényű kocsim van, 10 ezret tankolok havonta, de így is kijön a költsége havi 40re.
2021. máj. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én saját lakásban élek huszonévesen és ez mellett KÖLTÖK olyan nettó 150 ezret és tök jól elvagyok. Ennek több, mint a dupláját keresem, azt elteszem. Nem szándékosan spórolok, csak úgy érzem minden igényem ki van elégítve. A hobbijaim olcsók (edzés, gép előtt csinálható hobbik), a barátaimmal találkozni, ellenni szintén nem drága. Itthon főzök magamra, a kaja olyan havi 50 ezer, pedig viszonylag nagy termetű vagyok és sokat eszem.
2021. máj. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Nézzük a szempontokat:


- Hitel vagy hitel nélküli saját ingatlan.

- Gyerek, gyerekek vagy gyerek, gyerekek nélkül.

- Fontos a magánnyugdíj, mert valószínűleg nem lesz nyugdíj, nem lesz aki kitermelje. Erre havonta, komoly összeget kell félretenni, ha nem akar az ember nyomorogni idős korára!

- Kocsi fenntartása.

- Gyerekek magán oktatása, mert szar az oktatás!

- Sportbérlet. Úszás, stb.

- Egészségügyi biztosítás. Szar az egészségügy, hosszú várakozási idő, eszközhiány.

- Vésztartalék, minimum 1 évnyi.


A fenti szempontokat figyelembe véve:

Teljes bevétel 1-1.2 millió forint nettó havonta, ha két gyerek van és nincs lakáshitel, tehát saját tulajdonú ház van. A fizetés 70 %-át minimum a férj keresse, mert a nő, ha elmegy szülni, nem sokat kap. Természetesen fontos, hogy a nő is jól keressen!


Valahol itt kezdődne a középosztály, csak sajnos a fenti szintet, csakis a magasan képzett, hiányszakmában dolgozó felnőtt emberek keresik meg tisztességesen!

2021. máj. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

Egy autó fenntartása és görgörszági nyaralás nem az "el lehet lenni" kategória...

Ellenni a minimálbérből is el leeht, futja belőle egy garzon bérlésére, meg kajára, rezsire. Az "ellenni" ezt jelenti, nem a tengerparti nyaralást.

2021. máj. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 250ből élek saját lakásban (+berletet ad a munkahely) igazabol tudok félretenni mert egyedul vagyok es nem elek nagy lábon, kutyat tartok:)
2021. máj. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!