Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Logisztika/beszerzés területén...

Logisztika/beszerzés területén mennyire lehet jó karriert befutni?

Figyelt kérdés
Hamarosan beszerző leszek entry level pozícióban. Bölcsész diplomám van, szeretnék majd később egy piacképes diplomát szerezni, de nagyon határozatlan vagyok, mi lenne nekem való. A Hays salary guide-ban láttam, hogy a kérdésben nevezett területeken is vannak jól fizető pozíciók (pl. stratégiai beszerző 700 ezer Ft), de nem tudom, pl. mennyire telített a szakma. Illetve van-e lehetőség más irányba váltani innen, ha esetleg mégsem válna be. (PL. stratégiai beszerzőből product owner)

2021. máj. 24. 17:37
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A stratégiai beszerzés / kategóriamenedzsment valóban egy megfizetett szakma, inkább egy millió bruttó felett van az átlag fizetés.

Viszont nem egyszerű elcsípni egy ilyen pozíciót, szimplán operatív beszerzo tapasztalattal legalább is.


Általában elvárás a műszaki végzettség mivel az adott kategóriához érteni kell. Teszem azt a műanyag kategóriának vagy a stratbeszerzoje akkor a fröccsentesi technológiához és szerszámokhoz.


Összetett szakma, mert egyrészt műszaki szaktudas szükséges hozza, másrészt pedig nagyon erős tárgyalási és gazdasági erzek. A fő mutatószámuk a cost saving, hogy éves szinten akar hány millió eurót tudsz a cégnek megspórolni, ami baromira nem egyszerű és elég nagy nyomás is tud lenni megfelelni a céges elvárásoknak. De én úgy gondolom hogy az egyik ha nem a legfelelossegteljesebb beosztotti állás egy gyartocegnel.


Jól képzett, tapasztalattal rendelkező stratbeszerzokbol ezért nem is lehetne Dunát rekeszteni, tehát telítettnek semmiképp se mondanám.


Az operatív beszerzés, mint ahogy a nevében is benne van, a mindennapi üzletmenettel foglalkozik, ennél jóval alacsonyabb szintű állás. Tulajdonképpen csak rendeléseket kell kiadni és nyomonkovetni, a kisebb problémákat megoldani.

2021. máj. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!