Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi lehet manapság a...

Mennyi lehet manapság a bruttó bér Budapesten egy multi cégnél kezdő programtervező informatikusi diplomával?

Figyelt kérdés
Most fogok államvizsgázni egy vidéki egyetemen és bár itt is van 1-2 multi, ahol állítólag jó (kb 350-400 ezres) bruttó kezdő bér van, én szeretnék Pestre felköltözni, mivel itt a könyéken viszonylag unalmas az élet. C#-hoz valamennyire értek (szakmai gyakot, és szakdogát is ebben csináltam, ami 5-ös lett), java-ból egy bootcampet még el szeretnék végezni, ezeken kívül még a C érdekel. Leginkább ezekben a nyelvekben szeretnék elhelyezkedni. Nagyjából képben vagyok az albérletárakkal meg a kiadásokkal ezért is kérdezném, hogy hogyan lehet egy programozói teljesen kezdő fizetésből egyedül kijönni albérletben.

2021. máj. 31. 15:48
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem odaírni, hogy mennyire nehéz munkát találni teljesen pályakezdőként.
2021. máj. 31. 15:49
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten nem túl nehéz. Nem biztos, hogy megéri Java bootcampet csinálni, vagy legalábbis saját zsebből biztosan nem érdemes, rengeteg pesti multi csinál grad vagy academy programot, ahol már kezdetektől fogva kapsz fizetést, és belső tanfolyamon vehetsz részt.


Morgan Stanleynél mikor dolgoztam, sokan kezdtek így, és 12 hetet töltöttek New Yorkban vagy 6-6 hetet Londonban-New Yorkban, majd utána kerütlek valamelyik csapatba. Nyilván aki x éven belül lelépett, annak vissza kellett fizetnie egy részét a tanfolyam kötlségeinek. De pl. Epamnál is van valami mentor program. Szóval ha ilyet akarsz, szerintem ne jelentkezz nyílt bootcampre, hanem olyan munkahelyet keress, ahol így kezdhetsz.


Ez sem feltétlenü lszükséges amúgy, mert élesben lehet a legtöbbet tanulni, illetve a .NET sem rosszabb irány, mint a Java.


Ami a fizetést illeti, én ha most kezdenék, 500 bruttót mondanék, vagy max. 600-at Budapesten.


Nyilván tapasztaltként könnyebb, de pályakezdőként infós diplomával Budapesten viszonylag könnyű elhelyezkedni, de azért még nem te válogatsz, ha beadod sok helyre, lesz pár, ahová fel akarnak majd venni, azok közül valaszthatsz. De amúgy ég és föld a vidéki megyei jogú városokhoz képest.

2021. máj. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Br 500-550 körül lehet kezdeni. A bootcamp szerintem is ablakon kidobott pénz (és még inkább idő).
2021. máj. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A bootcamphez még annyit, hogy ha garantálják az elhelyezkedést, szemrebbenés nélkül felajánlanak neked bruttó 350-es állásokat. Budapesten. Voltak erről felmérések, és csak 1-2 tanulónak sikerült kifognia 500+-os állást. Én sem ajánlom.
2021. máj. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Bruttó 500, az nagyon nagyon sima, de ha voltál gyakornok, plusz izgalmasabban el tudod magad adni, akkor még egy száz kilót lehet rajta tolni felfelé.
2021. máj. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!