Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdő villamosmérnökként...

Kezdő villamosmérnökként milyen fiezetésre számíthatok? Illetve ha diákként megyek dolgozni, ott milyen órabérem lehet? Az a baj, hogy lány is vagyok, mennyivel fogok kevesebbet keresni így, mint egy szintén pályakezdő férfi mérnök? 22/L

Figyelt kérdés

2021. jún. 4. 08:24
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem fogsz kevesebbet keresni emiatt, mert nő vagy. Ha ugyanolyan agresszív leszel a bértárgyaláskor, bérköveteléskor, mint a férfiak átlagban, ugyanolyan tökös, ambiciózus leszel, akkor egész életedben fogsz annyit keresni. Kivéve, ha elmész szülni, mert az akkor annyi kiesett év a karrieredből, megszerzett munkatapasztalatodból, amit honorálni lehetne.


Természetesen ha olyan vagy, hogy elfogadod a kisebb, biztos fizetést, nem állsz ki magadért, nem követelsz több bért, a szakma alján leszel (nemedtől függetlenül), elmész 3-7 év GYED-re, akkor igen kevesebbet fogsz keresni valószínűleg.

2021. jún. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Az ember elsőrendű kötelessége, hogy az ilyen naivitást ne vegye annyira a szívére, hogy agyvérzést kapjon. :D Milyen bértárgyalás lesz az, hogy tudja, hogy a férfiak majd ugyanabban a szobában mennyit keresnek? :D Előtte jósnőhöz vagy médiumhoz ment? :D De a módszerváltás óta az azonos neműek fizetését sem illik firtatni.
2021. jún. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Diáki órabér az sose mérvadó, az ott a tapasztalat szerzéséről szól. Nem nagy szám. Sőt ott nem is bér alapján kell válogatni, hanem olyan melót találni ahol tényleg saját feladatokat is bíznak rád és tudsz fejlődni. Végzés után villamosmérnökként kezdőként sem mennék el bruttó 450 alatt dolgozni, amiből kb olyan 300 ezer amit megkapsz.
2021. jún. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg fogsz lepődni, de pont hogy a lányokat veszik fel könnyebben tapasztalatom szerint, mint a fiúkat. És nem kell egyből "olyanra" gondolni, egy aranyos, intelligens lány óriásit dobhat az irodai hangulaton. Ismerek ilyen nőt (szintén villamosmérnök hallgató), még csak nem is a legcsinosabb, de remek vele beszélgetni, remek ember. Ha ilyen vagy, simán felvesznek jobb helyekre is szerintem.


Ettől függetlenül viszont teljesen kezdőként nem könnyű állást keresni. Év tavaly 4 hónapig kerestem gyakornoki állást, mire felvettek az első (szakmai) helyemre, gyakornoknak. Ott nettó 1250 Ft volt az órabérem.

Később egyéb okokból kifolyólag váltanom kellett, a mostani munkahelyemen kb. ugyanannyi a fizetés (szintén gyakornoki) + kapunk egy minimális étkezési hozzájárulást.


A következő félévem lesz az utolsó, és most már pályakezdő mérnök pozíciókra jelentkezem, mert elegem lett a sz.r fizetésből (nem tudok belőle elköltözni), illetve egy gyakornoknak sokkal könnyebben mondják azt, hogy nesze takarítsd fel a raktárt, mint egy teljes munkaidőben dolgozó mérnöknek, akit a cégnek is érdeke fejleszteni, hogy minél hamarabb profitot termeljen.


21F

2021. jún. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, villamosmérnök hallgató vagyok, ha valakinek ez esetleg a hozzászólásomból nem egyértelmű.

#4

2021. jún. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hosszú ideig rám sózták a gyakornok-féleségeket, én kínosan ügyeltem rá, hogy ne kerülhessenek raktártakarító helyzetbe, nehogy elveszítsék a lelkesedést.

De mondjuk ezzel a nézőponttal egyedül álltam. :D

2021. jún. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg. Foleg a nem privatizalt multiknal nagyon hasit most a diversity. Nagy celjuk nekik, hogy noveljek a noi munkaero szamat is ferfiakhoz kepest, ami ilyenkor sokkal jobb lehetosegeket ad nekik. A helyedben ilyen iranyba nezelodnek. :)
2021. jún. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont, hogy inkább előny és nem hátrány, ha nő vagy. Az előzők leírták miért.
2021. jún. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#6


A volt főnököm, kollégáim is ilyenek voltak (bár az első hónapban tényleg sok tróger melót kaptam), de a mostani helyen... áh... az ilyen helyekről kell elmenekülni, remélem át is vesznek a kiszemelt (teljes) állásba.


Szorítsatok, hogy jól menjen az interjú :D


#4,5

2021. jún. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez ugyanannak a satnya, kehes, rühös sánta gebének a másik oldala. Csak azért nőket alkalmazni, mert jól mutat a PC szempontból. Úgy kéne, hogy az embert alkalmazni.

És, ami pont villanymérnöknél talán még mindig megvan, legalábbis energiásnál, ha a végzettek 12 %-a nő, akkor nehogy már minden cég arra törekedjen, hogy náluk 50 % legyen a nők aránya.

2021. jún. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!