Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ápolói munka külföldön?

Ápolói munka külföldön?

Figyelt kérdés

Tudnátok tapasztalatot mesélni? Hogyan indultatok el, mennyire ismertétek a nyelvet, illetve kint mennyire gyakori, hogy van nővér szálló? Stb. Bármi érdekel:)


4 éve dolgozom itthon a szakmában, sürgősségi osztályon, és már eléggé tele a hócipőm. Németből van nyelvvizsgam, de már nagyon elapadt a tudásom. Angolul mára jobban beszélek, de ettől függetlenül német nyelvteruletre szeretnék menni,nyilván előtte felfrissiteném a németem.


Mennyire lehet bízni az internetes munka ajanlatokban ?

Egyébként egyedül mennék.



2021. jún. 15. 04:07
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Tanulj meg rendesen németül és csakis német munkaközvetítőt keress!


Ők nem vernek át.


A bér változó. Van, aki bentlakásos, kéthetes váltásokkal.


Van, aki kórházban műszakozik.


Kint sem leányálom, de nincs eszközhiány, a fizetés meg kedvezmények nélkül nettó 1500-3000 euró között mozog tapasztalattól függően, àtlagban.


Jah, és lesz nyugdíjad!

2021. jún. 15. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Nem vagyok a nemet szokasokkal tisztaban, de miert kell munkakozvetito? Miert nem mehet fel a korhaz weboldalara, es ott rakattint a "karriere" gombra????

[link] Ez muncheni korhaz


Ez meg hamburgi

[link]

Mi a fenenek kell munkakozvetito?

2021. jún. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Például azért, mert szállásban is tudnak segíteni.


Nem mindenkinek van több ezer eurója arra, hogy lakàst tudjon bérelni. Kaució, stb.


Főleg úgy, hogy sok helyen a munkaszerződést is kéri a kiadó.


A kórházak meg nem arról híresek, hogy intézik a szállást.

2021. jún. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én német nyelvterületen vagyok, de nem németország.

Először kellett egy b2 nyelvvizsga, goethe vagy telc. Utána jött az egyéb dokumentumok beszerzése, hivatalos fordítások intézése, összeszedni mindent az anerkennunghoz. Miután megkaptam a papírt, munkakeresés. Magyar munkaközvetítőket kerüld el messzire. Habár nekem a helyiekkel se volt jó tapasztalatom... elküldtem a jelentkezési mappámat a szimpatikus helyekre, voltam próbanapon, interjún, és végül kaptam egy nekem tetsző állást. Nővérszállók sok helyen vannak, de én nem egyedül költöztem, így nem volt rá szükség.

Most majdnem 10x-esét kapom a magyar fizetésemnek. A meló sok. És meg kell szokni, mert teljesen más a hozzáállás a páciensekhez. A kórház szép, modern, mint 1 hotel. Van minden eszköz, gyógyszerek is. Van 13.havi fizetés, bónuszok... folyamatos pozitív visszajelzések a munkával kapcsolatban. Évi 5 hét szabi. Én elégedett vagyok.

2021. jún. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:38


így van, ahogy leírtad, a nejem most csinálja a 3.évét mint Gesundheits- und Krankenpfleger. Oktobertől dolgozik, addig Ausbildung.


Én azt tanácsolom inkább egyenesen jelentkezz, ne munkaközvetítővel. középszintű nyelvtudás elég. amikor a nejem 3 éve elkezdte, csak alapnyelvtudása volt, de mégis felvették. az meg, hogy nem segítenek lakást keresni, nem feltétlen igaz. a kórház, ahol a nejem dolgozik, pl tud szállást biztosítani. én szerintem nem gond a lakás, eléggé nővér hiány van. a nyugdíj... azt írja itt vki, "hogy lesz nyugdíjad". ja lesz. csak mennyi. sokan azt gondolják itt 2000 euró nyugdíjat osztogatnak... hát nem... nyilván itt is igaz, hogyha minél többet fizetsz be, annál többet kapsz. de átlagban elmondható, hogy minden befizetett 300 euró nyugdíjjarulék után 1 eurót kapsz vissza nyugdijaskorodban. lehet számolgatni...

2021. jún. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!