Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az hogy Pest Megye...

Miért van az hogy Pest Megye gyáraiban, sok helyen 12 órában, meg éjszakai műszakban... alig van meg a 200?

Figyelt kérdés
Nyolctól négyig dolgozva, túlóra nélkül majd kétszer ennyit meg lehet keresni bármely szakmával. Itt robotok dolgoznak talán? ☺
2021. jún. 17. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

"Nyolctól négyig dolgozva, túlóra nélkül majd kétszer ennyit meg lehet keresni bármely szakmával."


Ez a kijelentés már így eleve nem igaz, így szerintem nincs is értelme miről vitázni.

2021. jún. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Az gáz, ha még a 200 forint sincs meg. De nézd a jó oldalát: a gyár sokat spórol rajtad!
2021. jún. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

minek fizessen többet, ha ennyiért is elvállalják a melót?


Te talán a 2000Ft-os kenyeret vennéd meg a boltban, ha lenne 300Ft-ért ugyanolyan minőségű kenyér?

2021. jún. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem gyárban dolgozom.
2021. jún. 17. 20:56
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor meg miért zavartatod ezen magad?


Elmondom neked sokan szakmával(!) azért mennek gyárba, mert a szakmájukban még annyit sem fizetnek mint a gyár. Nem egy ilyet láttam már.

2021. jún. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Hogyhogy miert? Olyan munkarol van szo, amit egy betanitott majom is el tudna vegezni es ha elmegy valaki, akkor van 100 masik a helyere. Miert fizetnenek normalisan erte?
2021. jún. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyébként Pest megye nem egy külön birodalom, nem fognak jobban megfizetni csak mert az ország közepén dolgozol. Sokszor én sem értem ezt miért nem látják az emberek, hogy lehet 10-20 éve jobban fizettek Pesten, de ma már ez nincs így.


Jó persze vannak olyan szakmák, ahol jól megfizetnek mert valami nagy külföldi multinál dolgozol, de ennek elsősorban a multi az oka és nem az, hogy Budapesten vagy Pest megyében vagy.


Én is vidéki vagyok, és sok ismerősöm jött Pest megyébe dolgozni, de az utóbbi 1-2 évben diplomások, gyárban dolgozók és szakmunkások közül is sokan visszaköltöztek vidékre, mert fizetésben már ugyanott van vidék is.


Nyilván az adócsaló kis cégek vidéken és pesten is sz*rul fognak fizetni, abban nincs különbség.

2021. jún. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
40%
7-es, mert a multik 80%-a Pesten van, azért mennek oda, azok a multik meg sokkal többet adnak, mint a vidékiek.
2021. jún. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!