Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Garantált bérminimum alatti...

Garantált bérminimum alatti gyakornoki munka mennyire szabályos?

Figyelt kérdés

Fél évig gyakornoki munkát szeretnék vállalni. Találtam is egy céget, akik felvennének teljes állásba bruttó 183-ért. Ez a garantált bérminimum alatt van… A NAV ezt írja a garantált bérminimumról: a legalább középfokú iskolai végzettséget, illetve középfokú szakképzettséget igénylő munkakörben foglalkoztatott munkavállalónál teljes munkaidő teljesítése esetén a garantált bérminimumot kell alkalmazni.

Itt nyilván elvárás a folyamatban lévő felsőfokú tanulmány.


Mennyire szabályos ez így?



2021. jún. 20. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Gyakornoki vagy főállású szerződést kapsz?
2021. jún. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Munkaerő kölcsönzőn keresztül kapnám a szerződést, de a pozíció megnevezése mérnök gyakornok
2021. jún. 20. 19:51
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem iskolaszövetkezet? Biztos, hogy munkaerő kölcsönzés?
2021. jún. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Verheted a segged a földhöz, hogy nem minimálbér.
2021. jún. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3

Azt mondták, hogy inkább munkaerő kölcsönzővel szeretnék, mert akkor lehet fix fél éves a szerződés mert az előző gyakornokuk 2 hónap után lelépett és ez “nem éri meg nekik” plusz legalább én is kapok fizetett szabadságot…

De legalább középfokú végzettség kell hozzá, tehát ezért nem értem, hogy ez lehetséges-e

2021. jún. 20. 20:04
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Mert gyakornoki, esetleg közvetített diák szerződésed lesz, nem főállású teljes értékű munkaerő.

Az egyetemmel nem akarnak szerződni?

Ha hivatalos gyakornoki szerződést kötnek az egyetemmel akkor még ennyit sem kellene fizetniük.

2021. jún. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
0%
Nem tudom, hogy mennyire szabályos
2021. jún. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
25%
Bocsi 7es vagyok csak véletlenül elküldtem. Ha mérnök gyakornok leszel akkor hagyd a picsába, ez nagyon kevés. Duálison kapok 180at nem teljes munkaidőben
2021. jún. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Csak jelzem, hogy a gyakornoki munkára eltérő/speciális szabályok vonatkoznak!


A törvény szerint a gyakornoki idő első 6 hetére nem kötelező díjat fizetni. Akik hallgatói munkaszerződés keretében mennek szakmai gyakorlatra, azoknak a 6 héten felül eltöltött időre pedig legalább a minimálbér 65 %-át kell fizetni díjazásként. A minimálbér jelen pillanatban 167.400,- forint.


Ha a törvény szövegét nézzük, akkor még túl is vagy fizetve. :)


Ami mindezt szabályozza: 2011. évi CCIV. törvény a felsőoktatásról, valamint a 230/2012. (VIII. 28.) kormányrendelet. Ezek az MT-től való speciális eltérések

2021. jún. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm #9es a választ! :)


Tehát akkor sokkal jobban járok, ha inkább maradok egy diákszövetségnél és teljesen mást csinálok.. :(

2021. jún. 21. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!