Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezzel már elrontottam a...

Ezzel már elrontottam a karrierem? Fél év múlva lehetséges, hogy otthagyom a céget és váltok?

Figyelt kérdés

Tartok tole,hogy rossz dontest hoztam.

Tehat 25 eves vagyok,nemzetkozi gazdasagon tanultam angol nyelvu mesterszakon. Voltam gyakorlatozni,meg szuleim maganvallalkozasaba besegitettem ez ido alatt.

Most palyakezdo vagyok..


Benyujtottam tobb helyre is az oneletrajzom, voltak is megkeresesek is mar az elso heten..viszont felelembol benyujtottam egy olyan vallalathoz is az oneletrajzom 3 nap utan, ahova csak vegszuksegben szerettem volna,mert az a gazdasagon belul egy olyan terulet,amit nem talalok jovedelmezonek,es meg nemetet is kell hozza tanulnom, amit igazabol nem nagyon szeretnek. Itt egybol kerestek is, es mar masnap adtak is ajanlatot, igy azzal szembesultem, hogy ha visszautasitom, akkor mi lesz ha mashova nem aikerul bekerulnom,es akkor nem jo dontes ezt visszautasitani.



Emiatt egy olyan interjut is visszamondtam, ahova szerettem volna menni, viszont az a ceg,amelyik ajanlatotttett,mar valaszt szeretett volna masnap.

Nem mertem kockaztatni.


Nem rossz ez a hely,amit elfogadtam, de ugy erzem,hogy felelembol tettem..

Mert azok a megkeresesek az elso 2 nap olyan teruletrol erkeztek,amelyek nem az erdrklodesi koreim,viszont opcioknak jok lettek volna...Az a bizonyos pedig,aminek megorultem,hogy megkerestek es visszamondtam jo lett volna a karrierem kezdetenek....magasabb is a fizetes kb 20ezer ft-tal,illetve olyan terulet,aminek nagyobb jovojet latom,de igy hogy a 2.interjut eleve visszamondtam, igy persze ez mar nem tema..


Most amit elfogadtam,es jovo heten fogok kezdeni, ez egy olyan pozicio,ami specifikus teruleten ad tudast, es az angol mellett majd a nemetet is kell hasznalni..de a jovore nezve en nem latok ott lehetosegeket,masok elmondasa alapjan sem, hacsak nem megkedvelem ezt a teruletet....azert a fizeteskulonbseg is zavar...

Meg az,hogy en nemetbol nem latom ertelmet fejlodni,mert en nagyon szeretem az angolt, es sok helyen elegendo az is.


Ehhez a kerdesem az az,hogy ha fel ev utan hagynam ott a helyet...tehat nem egybol,mert az rosszul mutatna az oneletrajzomban is...vagy probaido alatt...vagy nem is tudom. Tanacstalan vagyok.

Tudom,meg nem kezdtem el, de azon gondolkozom,hogy masok ceg HR esei mennyire nezik ,hogy ha rovid ideig voltam adott helyen, igy nem tekintenek lojalisnak..


2021. jún. 23. 01:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan hagyd ott felmondási időben, ha kaptál jobb ajánlatot. Emiatt ne görcsölj, hogy hogy mutat az önéletrajzodban, egyrészt senkit se érdekel, másrészt nem kell beleírni egy kéthetes munkaviszonyt, minek?
2021. jún. 23. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Írjál rá bátran azokra, akik tetszettek és visszamondtad, hogy ha nyitott még a pozi, akkor szívesen elmennél, mert változott a helyzet. Így, h közben benne vagy a másik állásban, ami megmarad neked vész esetére B pályának, még magabiztosabban tudsz interjúzni.
2021. jún. 23. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De a problema,hogy ezen a helyen mar elfogadtam az ajanlatot. Szoval azutan jott is a szerzodeskotes, alairtam es a munkakezdes jovo heten lesz.

Ez igy hogy mukodik a valosagban, aki utolso pillanatban lep vissza?


Nem 2 het utan hagynam ott....akkor elkezdeni sem lenne ertelme



A tobbi opcioval az a gond,hogy talan 2 lenne ami szoba johetne..viszont az egyiknel amikor visszamondtam az interjut irasban , utana jott egy ures uzenet...amit en azt hittem,hogy tudomadul vettek a visszalepesem..viszont tevedtem,mert masnap az interju idopontjaban felhivtak,h megy az interju,hol vagyok... Szoval hiaba is erkezett meg az uzenet,nem lett a vezetoseg ertesitve,es en is elszurtam ezzel...

Igy arra gondoltam,hogy ide nem volna jo mostanaban ujrajelentkezni,hanem mondjuk fel ev mulva..mert tul friss ez



Nem tudom,mit tehetnek...ha vissza is mondom,amit mar alairtam, ...tartok attol hogy nem lenne mashol lehetosegem...de kozben azt szeretnem...de fel ev mulva teszem,az mennyire lenne jo?

Fel evig vagyok vhol..akkor azt a kovetkezo vallalat hr ese mennyire nezi,h epp nem voltam lojalis?

2021. jún. 23. 03:45
 4/11 anonim ***** válasza:

"de fel ev mulva teszem,az mennyire lenne jo?


Fel evig vagyok vhol..akkor azt a kovetkezo vallalat hr ese mennyire nezi,h epp nem voltam lojalis?"


Mi, akik már nem vagyunk kezdők állítjuk, hogy ezzel semmi gond. Így működik ugyanis a munkaerő-piac.


Ha van jobb, szebb, amit szívesen csinálnál, akkor lépni kell. Ezzel a HR-esek is tisztában vannak. Ha a munkakezdés utána 3. napon, akkor a 3. napon.


Munkaszerződést már aláírtad. Ha szerepel benne próbaidő, akkor a próbaidő időtartama alatt bármikor indoklás és mindenféle következmény nélkül a munkaviszonyodat felmondhatod. Arra figyelj, hogy még a próbaidő tartama alatt lépd meg a "közlést" magát, ami annyit jelent, hogy papírra veted a felmondásod, és átveteted a munkáltatóval dátummal ellátva a nálad maradó saját példányodon. Tehát két egyező példányban kell megírni a felmondást!


Próbaidő ki van kötve a szerződésben? Ha igen, akkor milyen hosszú?

2021. jún. 23. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne aggódj. Szintén Nemzetközi Gazdálkodást végeztem, de egyelőre csak ba-t.

2 releváns szakmai tapasztalatom van mindösszesen, egy kis techcég és egy váci úti ssc börtön. A váci úti ssc-ból leléptem 3 hónap után, mert úgy voltam vele, hogy ez nem élet. Múlt héten föltöltöttem az életrajzom a professionre, azóta összesen 6 cég keresett, ebből az egyik a Citibank, a másik a Morgan, a harmadik pedig egy hatalmas, világszinten top3 tech cég.


Ha anyagilag megteheted, mondj föl még ma, nyáron pedig interjúzgass, bulizz, kirándulj, tölts sok időt a természetben, ne kapkodj, és csak oda menj el ami tényleg érdekel :)

2021. jún. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne görcsölj rá erre. Amit már elbaltáztál, azt engedd el és sodródj. Kezdj el dolgozni ott, ahova már felvettek, közben nézegesd a lehetőségeket, interjúzz és ha találsz olyat, ami jobban tetszik, akkor nyugodtan mondj fel. Lazaság...

Az, hogy aláírtál valahol, nem jelenti azt, hogy életed végéig ott kell dolgoznod és mindent be kell nyelned potom pénzért, amit le akarnak dugni a torkodon.

2021. jún. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Próbaidő alatt hogyan tudok interjúzni?

Ahhoz azert kell szabadnapot kernem, vagy nehany orara...ez gyakorlatban hogy mukodik? Megengedik?

2021. jún. 23. 11:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát, ha úgy is váltani akarsz, légy rámenős, kockáztass, úgy is lépsz. Home officeban elég könnyen megoldható, nem áll senki fölötted.

Ha nem, elkéred magad.

2021. jún. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálod munkaidő utánra időzíteni az interjút. Általában bele szoktak menni. Ha nem, akkor úgy, hogy munkaidő elején, vagy végén legyen és elkéredzkedsz egy órával előbb, mert dolgod van.

A cégek általában fel vannak arra készülve, hogy munkaidő után interjúztatnak, mert általában az alanyuk dolgozik valahol.

A lényeg, hogy kár ezért már belefantáziálni, hogy egy életre eltoltad a karriered. Ez is csak egy tapasztalat.

2021. jún. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elég sokat interjúztatok fiatalokat (0-5 év tapasztalat)


Nem az a baj, ha valaki egyszer mellé nyúl, és emiatt vált, vagy kap egy jobb ajánlatot. Az a baj, ha valakinek van 2-3 év munkaviszona, és 5-6 munkahelye.


Értem, hogy mindig kapott jobb ajánlatot, de azt feltételezem, hogy ismét kapni fog nálunk is, és megint megy tovább.


Szóval válts nyugodtan, de utána tarts ki egy ideig, mert az már rosszul fest, ha 1 év alatt a 3. helyet kezded majd meg

2021. jún. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!