Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Édesanyám betegsége miatt új...

Édesanyám betegsége miatt új munkát kellett találnom, mivel a jelenlegi 3 műszak mellett képtelen vagyok segíteni. Hogyan mondjak fel?

Figyelt kérdés
Jelenleg 3 műszakban dolgozom egy multi cégnél már 1.5 éve. Jővőhét elején már várnának a másik munkahelyemre. Hogyan tudnám megoldani szerintetek hogy felmondjak és ne kelljen ledolgoznom? Mivel az első munkahelyem így tanácstalan vagyok, és sürget az idő. Annyi még hogy ha az esetleg megkönnyítí a dolgot, hogy ebbe a 1,5 év alatt maga a belső cég még nem vett át, hanem a toborozó cégnél vagyok mint munkavállaló

2021. jún. 28. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Akkor először is nézd meg a munkaszerződésedet, hogy abban pontosan mi áll, majd utána hívd fel a toborzó céget és ott mondd el a problémádat.
2021. jún. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Milyen szerződésed van? Határozott idős?
2021. jún. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy van, hogy hatàrozatlan idejű munkaszerződés, munkaerő kölcsönzés, és 3hónap próbaidő, termeszetesen a próbaidő már lejárt. Illetve hogy a munkaviszony megszüntetése lehet közös megegyezéssel, felmondással, azonnali hatályú felmondás. Ha valaki felvilágosítana azt megköszönném
2021. jún. 28. 10:45
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Beszélni kell a főnökséggel!

Családi okokra hivatkozva próbálj felmondani pár nap felmondási idővel!


Én már mondtam fel azonnali felmondással, úgy, hogy a manager megértette, hogy a továbbiakban nem tudom megoldani a bejárást a céghez.

A próbaidő már régen lejárt ekkor.


Egy próbát megér!

2021. jún. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Elvileg kölcsönözött munkaerő esetén a felmondási idő 15 nap.(lehet, hogy a szerződésedben más szerepel). Azonnali hatályú nem opció csak akkor, ha nem fizetnek időben vagy ilyesmi.


Közös megegyezés lehetséges bármikor, de érdemes akkor már ma kezdeményezni, ha eddig nem tetted.

2021. jún. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Érdemes akkor családra hivatkozni? Hátha megértik, esetleg ha mondjuk azt mondják hogy 4-5 nap, azt táppénzel meglehet oldani? Illetve az is lehet hogy ha megértők akkor azt mondják hogy nem kell

egy napot se ledolgozni?

2021. jún. 28. 11:09
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"4-5 nap, azt táppénzel meglehet oldani? "


De ezt ne csináld!!!!

Ha megelégszenek 5 nappal, akkor te is legyél fair!

2021. jún. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem ez eleg alapos indok akar az azonnali felmondasra is. Nem igen tudom elkepzelni azt a szitut, ahol a bíróság rllened itelne, mert azert kell azonnal felmondanod hogy jobb beosztású munkahelyet talalj, hogy tudd anyukad apolni..
2021. jún. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8

Hát ez így nem igaz. Azonnali hatállyal csak a munkáltató súlyos szerződés szegése esetén tudna a kérdező távozni.

A felmondási idő mindkét mindkét félre vonatkozik, attól eltérni csak közös megegyezéssel lehet.

2021. jún. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Hörpintős válasza:
35%

Bátran azonnal írd meg nekik, hogy miért. Egyszerűen csak írásban felmondasz. Nem kell nekik magyarázkodnod.

Tudják ők jól, hogy mi van. Sőt talán lesz aki meg is érti.

Az élet ezt hozta és kész. Nincs min rágódnod.

Inkább azon gondolkozz, hogy édesanyád meggyógyuljon mert a család mindennél fontosabb!

2021. jún. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!