Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Introvertált értelmiséginek...

Introvertált értelmiséginek milyen munka ajánlott?

Figyelt kérdés
Milyen munka ajánlott amibe jól érezné magát, vagy legalábbis rosszul nem, de nem feltétel felsőfokú végzettség, vagy kifejezetten egy-egy szakma megléte?
2021. jún. 30. 09:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
közmunka
2021. jún. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mihez értesz?
2021. jún. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
Annyira értelmiségi, hogy még egy felsőfokú végzettséget sem tudott összehozni.
2021. jún. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#3 Szerintem nem ebben mérjük azt hogy valaki intelligens, értelmes-e, de te tudod.


Vagy akkor ezek szerint én egy büdös munkásproletár vagyok csak, mert nincs legalábbis mesterdiplomám, és két felsőfokú nyelvvizsgám.

2021. jún. 30. 12:56
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Most jól értem, hogy olyan "értelmiségi" munkát keresel, amihez nem kell érteni semmihez?

Mihez értesz?

2021. jún. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mérnök, programozó, kutató, könyvelő stb. Ezekhez viszont ugye kell szakképzettség. Nem is értem, hogy ezt a kérdést hogyan gondoltad..
2021. jún. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

4) Az hogy valaki értelmiségi pályán van és hogy mennyire intelligens semennyire sem fedi egymást, mivel az első egy munkából és annak az eredményéből adódó társadalmi osztály, míg a második egy olyan nagyjából örökletes tulajdonság mint a magasságod.


A jelenlegi gazdasági rend teljesen szétverte ezeket az osztályokat, egyes munkákat lebutít, más munkákat az egekbe emel, teljesen szétmosódtak a társadalmi rétegek.


Ennek a folyamatnak hála olyan emberek is végezhetnek szellemi munkát (vagyis annak részfeladatait) akiknek semmilyen kvalifikációja és vagy kvalitása nincs az adott tevékenységhez.


Budapesten a multinacionális nagyvállalatok és SSC-k környékén elcsíphetsz ilyen feladatokat, vidéken talán az államapparátusban tudok ilyen munkát elképzelni. Ehhez is kell mondjuk nyelveket beszélni.

2021. jún. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem tényleg érdekelne, hogy mitől tartod magad értelmiséginek. Meg hogy tulajdonképpen mihez értesz.
2021. jún. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Jó figyeljetek hagyjuk.


Akkor ez a csaj pl. értelmiségi, mert akár lehet is diplomája, illetve olyan körökben mozog?


[link]


Értettem... maradok akkor proletár.

2021. jún. 30. 13:38
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

Nem, a csaj nem az.


Azt mondd meg hogy te miért vagy értelmiségi. Meg azt, hogy mihez értesz. Anélkül hogy ajánlana bárki is bármit?

2021. jún. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!