Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2 év munkanélküliség után ti...

2 év munkanélküliség után ti dolgoznátok akár 20-30 évet egy helyen?

Figyelt kérdés

2 évig voltam munkanélküli, és végre sikerült találnom úgy néz ki egy ígéretes munkát.

Nem leányálom, nem is valami nagy multi biznisz cég de olyan hely ahol azért hasznosnak érezném magam és mégse szakadok meg.

Nagyon válogatós voltam sajnos suli befejezése után és addig válogattam, halogattam míg szenvedés lett a vége mint most is de mára befejezem.

Elkezdek dolgozni csak kérdés, hogy megérné e akár 30 évet itt dolgozni ha a cég is megelégszik velem meg a cég is megmarad ugye vagy max.10 évet és utána váltani jobb lehetőségekre?

24 vagyok és sajnos nincs sok munkatapasztalatom, mármint a legtöbb és nem egy huzamban 1 év volt csak azt is nyögve nyelősen.

Ilyen betanított munkákra gondoljatok amúgy.

Itthon család segített, eltartott közben voltak vitásabb időszakaim, elején még élveztem de hát meglett a karmája ennek is.

Ti ha ilyen helyzetben lennétek dolgoznátok egy helyen ahol épp felvettek akár öregségig csak hogy ne legyél megint munka nélküli?

Lakást szeretnék egyszer venni ahol egyedül lakhatok, sima garzon mini lakás is elég lenne nekem ilyen társasházi a célom igazából. Ezért is küzdenék.



2021. júl. 3. 03:50
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

"Ti ha ilyen helyzetben lennétek dolgoznátok egy helyen ahol épp felvettek akár öregségig csak hogy ne legyél megint munka nélküli?"


Mindenkit más kényszerít bizonyos dolgokra.


Én dolgoztam 27 évet olyan helyen, ahol ugyan nem volt kiugróan magas a fizetés, de szerettem bejárni, élveztem a munkát, megbecsültek, és mindenben segítették a dolgozókat, amiben csak tudták. Ott például simán kihúztam volna nyugdíjig, de végelszámolta a tulaj a céget. Előbb ment nyugdíjba, mint én. :D


Előtte-utána is dolgoztam olyan helyeken, ahol nem tudtam megmaradni sokáig X. Y. okból kifolyólag.


Volt olyan munkahelyem, ahol lakásvásárláshoz adtak kamatmentes kölcsönt. Alá kellett hozzá írni még 5 évet a cégnél. Ott például maradtam, amíg vissza nem fizettem.


Ha van célod, akkor ne legyél lusta és válogatós, tegyél érte!


Azt Te döntöd el mindig, hogy Neked mi a megfelelő. Nem kell másokra hallgatni!

2021. júl. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg pályakezdő vagy. Nem kell az első helyen leragadni és nem kell 20-30 évre tervezni előre.


Kezdj el dolgozni és ha váltani akarsz, akkor elkezdesz másik munka után nézni. Nem kell két munkahely között munkanélkülinek lenni ahhoz, hogy váltani tudjál.


Azért az fura, hogy még el sem kezdtél dolgozni, de már azt tervezed, hogy kb onnan mész nyugdíjba. Mi van, ha amúgy baromira utálni fogod? Vagy próbaidőn belül azt mondják, hogy viszlát?

2021. júl. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Az emlitett idotartam mint munkaviszony olyan hosszu, hogy teljesen alaptalan a kerdesed. Az eletkorod figyelembe pedig plane. Engedd el ezt a kerdest es dolgozz.
2021. júl. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Semmiképp ne gondold azt hogy te évtizedekig ott fogsz dolgozni,tényleg pár év alatt annyira meg tud változni a gazdasági helyzet hogy minden borul.Betanított munkásként főleg nem gondolkodnék hosszú távon,annál szinte csak jobb van,fizetés se acélos,max akkor ha 3 műszakozol de az is hátrány.

Meg se becsülik rendesen ha ott vagy annyi ideig,max 5-10 évente kapaz egy csomagot de ennyi kb.Amint van egy jobbnak ígérkező,biztos lehetőség le kell lépni,senkit nem érdekel mennyire vagy lojális,direkt ne szivasd magad.

Már egy év alatt ki lehet égni simán ilyen jellegű munkánál,évtizedekről ne is beszéljünk.Nincs fejlődési lehetőség,pár hónap alatt majdnem tudsz mindent és azt csinálod onnantól,nem tudom elképzelni hogy várakozvs megy akárki egy ilyen munkahelyre.

2021. júl. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia en ugyan nem tengodtem ennyit de mar volt tobb munkahelyem is a 4 evem alatt, belfold, kulfold egyarant. Most vettem egy olyan garzont amit Te is mondasz sok hitellel, 27 evesen es 18 negyzetmeter Budapesten. Viszont a kulfoldi elet annyival masabb, hogy 1-2-3 even belul szeretnek meg visszamenni, mert atlag de jobb szinvonalon lehet elni, nem ugy, mint itthon.
2021. júl. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Miert kene most eldontened ezt? Elkezdesz dolgozni, ha tetszik maradsz, ha nem valtasz. Normalis ember meg akkor mond fel egy munkahelyrol ha a kovetkezot mar megtalalta, nem pedig felmond majd munkanelkulikent kezd el keresni masik helyet.

En amugy nagyon szivesen dolgoznek ugyanannal a cegnel egesz eletemben, szeretem a megszokott dolgokat, mostani munkahelyemen is 5 eve vagyok mar, de szinte kizart hogy talaljak olyat ami

- 30 ev mulva is letezni fog

- 30 even at olyan utemben fogja fizetesemet emelni mint amit en elvarnek, es mashol kaphatnek

- 30 ev mulva is ugyanazzal a ceges kulturaval fog rendelkezni amit en szeretek

- 30 ev mulva is igenyuk lesz az en munkamra, nem akarnak majd ok megvalni tolem

2021. júl. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
nem dolgoznék egyik munkahelyen se 30 évet.. max ha roham tempóban nőne a fizetésem és 10 év után már meglenni a havi 1,5 milla nettó.. kizsigerelés és állandó készenlét nélkül. 200-300e-kért nem éri meg ugyanazon a helyen maradni.
2021. júl. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ha jó a hely el tudnám képzelni, de ha nem fontold meg hogy keres másikat miközben dolgozol és válts. Értelem szerint ezt se olyan gyakorisággal kellene hogy az gyanús legyen.
2021. júl. 4. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Aki él, és mozog, mozogni tud, menjen el innen mert ez rabszolgaság. Mindenütt kizsákmányolás van, de orbánia a legjobb ebben! Közel vagyunk a világszínvonalhoz. Ha tudsz nyelvet, azonnal, ha nem , akkor pl. én egy 120 órás nyelvtanfolyam után vettem németországba az utam. 20-30 éve. Család miatt visszajöttem, de nem kellett volna.
2021. júl. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3-5 évente váltok. Ha nagyon sokáig egy helyen vagy, semmi máshoz nem fogsz érteni, illetve igazi fizetés növekedést is így lehet elérni.
2021. júl. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!