Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért propagálják az emberekne...

Miért propagálják az embereknek hogy milliós jövedelemhez vállalkozónak kell lenni?

Figyelt kérdés
Holott alkalmazottak is keresnek ennyit jól fizető területen és még csak vezető pozíció sem kell hozzá.

2021. júl. 4. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, hogy miért, gondolom, hogy ők ezt tapasztalják a környezetükben. Én is ismerek milliós fizetéssel alkalmazottakat.
2021. júl. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Körülöttem mindenki minimálbért meg garantált bérminimumot keres. Még a vállalkozó ismerőseim se keresnek milliót
2021. júl. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
:) korulottem mindenki millio kornyeken keres, tanulni kell, nem bufeszak egyetemre menni es megvan ez a fizu 4-5 ev tapasztalattal
2021. júl. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Azért, mert alkalmazottként eléggé toppon kell lenni egy ilyen karrierhez, így vállalkozni 8 általánossal is lehet.

Lakatos Marlonbrandó ha valami isteni szikrától hatjva legálisan kereskedne színesfémmel, akkor nem kizárt, hogy elérhetne ekkora jövedelmet 8 általánossal (4 első, 4 második), míg, hogy egy mérnök, IT, orvos stb ennyi nettót kapjon ahhoz vagy szakmailag kell igen magas szinten lennie vagy nagyobb felelősségel járó vezetői karriert kell választania. Mindkettőben rengeteg munka és tanulás van, amire sem agyban, sem kitartásban, elkötelezettségben nem képes a többség

2021. júl. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Valoszinuleg ezt latjak a sajat tarsadalmi szintjukon es abbol indulnak ki.
2021. júl. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Elég általánosító kérdés. Ki propagálja ezt? Biztos van aki igen, azért mert neki ez az érdeke. Motivációs előadóként, coachként, és hasonló életművész "foglalkozásokban" könnyebb értékesíteni a lehetőségek (sokszor hamis) ígéretét.

Ha indítok egy "tanfolyamot", ahol elmesélem hogy hogyan építettem fel egy vállakozást egy év alatt, ami mára havi nettó 1 millió feletti hasznot termel, akkor (relatíve) sok jelentkező lesz. Ha indítok egy tanfolyamot, ahol azt mesélem el, hogy 10 évig tanultam, folyamatosan képeztem magam a szakmámban, mire elértem a nettó 1 miiliós fizetést, akkor nem lesz sok jelentkező.

Vállakozóknak (vállakozó jelölteknek) könnyebb eladni a reményt, hogy viszonylag hamar meggazdagodnak. Ha valki sebésznek tanul, szintén kereshet sok milliót alkalmazottként egy idő után, de az sok sok év, és ez alatt sok sok munka, energia, illetve nem is mindenki képes rá, ha rászánja az időt sem.

Annyiban van ebben igazság, hogy vállakozóként lehet (nem könnyű, de lehet) akár pár hónap alatt milliós kereseted. Alkalmazottként is lehet ennyi, az sem biztos hogy nehezebben elérhető, de az 100% hogy ehhez sok év kell.


A másik ok: sokan, akik a vállakozások ügyfelei/vevői, azt látják hogy mennyit fizetnek az adott vállakozás munkájáért, és ebből azt a következtetést vonják le, hogy ez (ha nem is teljesen, de nagy részben) a vállakozó profitja. A kifizettt összeget ismerik, a vállakozó költségeit, illetve a "háttérben" végzett munkát már nem. Ugye a tipikus gyakorikérdések milliárdos hármas kisvállakozó: fodrász, burkoló, autószerelő. Elviszi az emebr szervízbe az autóját, azt látja hogy egy másfél órás munkáért 40 ezret elkértek. Azt hoigy mennyi a szervíz bérleti díja, hogy mennyibe kerül a felszerszámozása stb, azt már nem látják.

2021. júl. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%
Lehet alkalmazottként, IT-s, sebész, egyes mérnöki szakmák, pár közgázos, politikus. De a 98% nem keres nettó 1 millió felett, ha nem ilyen vagy nem vállalkozó. Amúgy manapság 45 felett ki nem vállalkozó már? 3/2 ember az, akiket ismerek.
2021. júl. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 tehat szerinted kb. 2.5 millio 45 feletti vallalkozo van az orszagban + a 45 ev alattiak?

Vagy te is a sajat kornyezeted alapjan altalanositasz?

2021. júl. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%
Mert egy festő alkalmazottként nem fog ennyit keresni.. vállalkozóként meg könnyedén megkeresheti ha tud ügyfeleket szerezni.
2021. júl. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!