Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bruttó 415 000 ft első munkahe...

Bruttó 415 000 ft első munkahelyen multinál, szakirányú gazdasági diplomával szerintetek is kevés?

Figyelt kérdés
2021. júl. 6. 10:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
46%

Azért van különbség aközött, hogy te mivel lennél elégedett és hogy a piac mennyit fizet egy adott szakmában adott tapasztalattal. Itt gyakorin általában a válaszok arra mennek, hogy ki mennyivel lenne elégedett. Nyilván mindenki minél többel...

De ez a bruttó 415 a piac szerint átlagos bér egy 1-3 év tapasztalattal rendelkező számára. Az már más, hogy egyénileg igényekhez mérten kinek mennyi a kevés, az elfogadható vagy a sok. Tudom, hogy itt gyakorin mindeni milliókat keres, de szét kell nézni. Fel kell menni álláskereső portálokra, az jobban fogja körvonalazni a reális helyzetet. Sok helyen már megadják a fizetési sávot is, nézegetni kell és rájön az ember, hogy mi a valóság. De sajnos még mindig kevés az elérhető adat a fizetésekről, így a szórás sokszor sokkal nagyobb. Tehát amiket találsz attól lehet, hogy van alacsonyabb és magasabb bér is.

2021. júl. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
3%
Ez nagyon karcsú. Valaki kérdezte, hogy hol élek, annak üzenem hogy Hollandiában. Heti 16 óra munkával többet megkeresek diploma nélkül. Egyébként én is pont most diplomáztam le Hollandiában július elején, közgazdász szakon. Itteni kezdőfizu kb 3 ezer € bruttó. Magyarországon biztos nem mennék el dolgozni 415k bruttóért.😂 Viccnek viszont jó.
2021. júl. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
12-es milyenek az adók? Mennyi a nettód?
2021. júl. 7. 21:00
 14/22 anonim ***** válasza:
85%
Totál felesleges a külföldi béreket a magyarhoz hasonlítani...
2021. júl. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
7%

Nyugodtan lehet hasonlitani.


Nyugati kezdober(brutto 3000 euro) 60%-a, ha mar az arak sincsenek sokkal lemaradva.


Azaz, brutto 640 korul kene lennie a kezdobernek, viszont brutto 415 egy vicc, alja ber, ilyen berleti dijak es arak mellett.

2021. júl. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
5%

Meg annyit, hogy nekem is tapasztalattal, brutto 500-al(brutto 1400 euro) akartak kiszurni a szemem az ocska rabszolgatarto.


Kimentem Nemetorszagba. Brutto 6500 euro.


Magyarorszagon a palimadarakat keresik, akiket kilehet zsakmanyolni alamizsnaert, mikozben az arak az egekben!

2021. júl. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
39%
nem egy nagy durranás.. ha úgy számoljuk hogy egy minimum közepessel végzett pl faipari gépkezelő, technikus, asztalos szóba se áll veled 20-30 ezres órabér alatt így nem igazán nevezhető jó fizetésnek az a 400 bruttó. ráadásul számlaképes sem vagy csak alkalmazott. azzal megrekedtél
2021. júl. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
85%
Volt csoporttársaim nagy része is ekörül keres. (Van aki kevesebbet is kap). Kezdőként nem fognak csilliárdokat fizetni sehol. Mi is kezdők vagyunk, de valahol el kell kezdeni. Ha arra várunk, hogy mikor adnak milliós fizetést a 0 tapasztalatunkra, akkor elég sokáig otthon ülnénk pénz nélkül. Ilyenkor fontosabb még a tapasztalat gyűjtés. Olvastam itt a hozzászólásokat, hogy külföldön többet fizetnek, meg a szakmunkások többet keresnek. Hát külföldön a minimálbér is magasabb, evidens, hogy a többi bér is felette lesz. Nálunk is ugyanígy van. A bérszintek nem fognak nagyon elhúzni ha a minimálbér is alacsony. Szakmunkásokat meg jó ideig semmibe se nézték, el is ment nagy részük, ezért keresnek most ők többet. Ilyen a kereslet-kínálat. De talán ezt nem is kell megmagyaráznom egy gazdasági diplomásnak :)
2021. júl. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Kedves 18-as volt csoporttársaid milyen szakon végeztek és mennyit keresnek?
2021. júl. 11. 14:51
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Mi a végzettséged és a munkád?
2021. júl. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!