Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes geológusnak tanulni?...

Érdemes geológusnak tanulni? Meg lehet belőle élni, jól lehet keresni vele?

Figyelt kérdés

2021. júl. 7. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:
89%
Nem, kihalálos alapon megy a bekerülés. Én földrajztanár vagyok, de van geográfus diplomám is, együtt tanultam a geológusokkal. 34 végzettből (régi szép idők), max ha 4 helyezkedett el a saját munkakörében. Esetleg a vízügynél érdemes, vagy olajvállaltoknál, de a hazai piacot mindenképpen el kell kerülni, mert nyomorúságosak a bérek.
2021. júl. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én földtudomány alapszakot végeztem csak, nem mentem tovább Msc-re. Csoporttársaim közül azért bejött pár embernek, ottmaradtak a tanszéken kutatni, phdz-ni. De igen, itthon nem egyszerű elhelyezkedni, ahogy az előző is leírta, Molnál, vagy talajlaborban, vízügy, vagy ottmaradsz a tanszéken és kutatsz, segédtanárkodsz, de gondolom nem adnak túl sok fizetést. Mint sok szakmában, itt is nagyon elhivatottnak kell lenni, hogy felfigyeljenek rád a tanárok.
2021. júl. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!