Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdaságinformatikusként hol...

Gazdaságinformatikusként hol helyezkedhetnék el, van-e értelme ezt tanulni egyáltalán?

Figyelt kérdés
3 félévem van hátra a BSC képzésből. Benne vagyok a top 5 tanulóban, stabil angol középfokú nyelvismerettel (tudom hogy minimális elvárás mindenhol), mégis úgy érzem, hogy teljesen alkalmatlan lennek bármiféle egyetemmel elvégezhető munkára. Böngésztem az álláshirdetéseket, de főként vidéken a közelemben (+60 km!) alig találtam munkahelyet, ahol lehetne hasznosítani ezt a tudást. Mindenhova kevés amit itt tanítanak. A másik pedig hogy szinte mindenhol releváns szakmai tapasztalatot kérnek. Nem találok olyan munkát ahol lenne esélyem, és nem egy sima érettségivel könnyedén elvégezhető (simán bennevan, hogy oda sem vennének fel). Már végig fogom csinálni, de szerintetek van értelme ennek, vagy úgy álljak hozzá, hogy majd elvégzek egy gyorstalpaló tanfolyamot bármivel kapcsolatban, és azzal dolgozzak? Érettségivel + néhány hónapos tanfolyammal rendelkező volt osztálytársaim már most többet keresnek, mint amennyiben én csak reménykedek miután lediplomázok. Programozással nem szeretnék foglalkozni, mivel nem érzem magamban hogy ebben elérjek bármit is, de nem is baj, mivel az egyetemen ahol vagyok főként gazdasági tárgyaim vannak. Nem akarok én világot megváltani, nem mondanám hogy rengetek pénzt akarok keresni, csak van-e egyáltalán ennek a szaknak értelme MSC nélkül? Azért is írom már hogy teljesen biztos vagyok benne hogy befejezem, mivel ösztöndíjakból bőven elélek, és ha már elkezdetem nem hagyom félbe. Valamint milyen MSC képzésre lenne értelme mennem, ha úgy alakul hogy addig sehova sem jutok munkaügyben? Viszont az MSC-t csak levelezőn szeretném elvégezni, akkor pedig valamilyen munkát mindenképpen be kell vállalnom, és ebben az esetben már jó lenne valami olyasmi amihez köze lesz a diplomámnak.

2021. júl. 8. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
1%
Nem tudom.
2021. júl. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Én sem tudom.
2021. júl. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
13%
Igen
2021. júl. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem van értelme, 1-2 multinál egész jó fizetéseket ki lehet fogni szellemi munkakörben ahova kell gazdasági vagy informatikai végzettség.

Kis cégek, kkv-k nagyrészt minimálbért adnak tehat azzal nem lehet elore jutni , fèlretenni

2021. júl. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%
Hogyne lenne értelme :) Egyetlen egyetemen se tanítják meg azt, ami a munkahelyhez kell. Azt NEKED kell megtanulnod, megoldanod, utána járnod. Akárhova járnál ezt éreznéd. Egy gazdinfó diploma sokat ér, csak tedd bele a plusz munkát, amit igényel!
2021. júl. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!