Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a különbség egy szakorvos...

Mi a különbség egy szakorvos és egy főorvos között?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy van tudásban különbség egy "egyszerű" szakorvos és főorvos között, vagy ez inkább csak amolyan "rang" ami esetleg a fizetésben látszik meg de különösebb differencia nincs közöttük? Vagy mitől "több" a főorvos, esetleg milyen más munkaköre van ami különbbé teszi egy szakorvostól? Totál laikus vagyok, ezért kérdezem.
2021. júl. 13. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Szinten laikus vagyok,de ugy gondolom,hogy a szakorvos egy "szimpla" orvos,aki pl nogyogyaszat fele szakosodott,es szuleszet/nogyogyaszati osztalyon dolgozik. A szuleszet foorvosa szerintem szinten ugyan az,tehat o is szulesz/nogyogyasz SZAKorvos,csak tobb eve dolgozik benne,nagyobb tapasztalattal bir. Erre tudok gondolni,de javitsanak ki,ha nem jol sejtem.
2021. júl. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
#1. Így van, tehát minden főorvos szakorvos is, de nem minden szakorvos főorvos.
2021. júl. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, ennyit még én is kikövetkeztettem, de mondjuk munkakörben mi a különbség? Fizetésben biztos van, de ha valaki belgyógyász vagy épp nőgyógyász főorvos, az szakmailag többet is ér? Mármint többet tud mint egy "sima" szakorvos?

2021. júl. 13. 22:01
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

A "főorvos" cím egyfajta senioritást hivatott jelezni (általában legalább 10 év szakorvosi gyakorlatot feltételez).


"A szuleszet foorvosa"


Egyébként nem csak egy főorvos lehet osztályonként, ha az első válaszoló úgy értette, hogy "A" főorvos, akkor az az osztályvezető főorvos.

2021. júl. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
2021. júl. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld, köszönöm :)
2021. júl. 14. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!