Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Úgy tudom a nők 40 évi munkavi...

Farkas Gyuláné kérdése:

Úgy tudom a nők 40 évi munkaviszony után nyugdíjba mehetnek. Most ez a 40 év aktív munkaviszony, vagy levonásra kerül a gyes. A táppénz és a munkanélküli járadék? Neveltem föl, ez alatt is fizettem tb. -t és

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor marad a semmi? Négy gyermeket neveltem föl, ez alatt is fizettem tb. -t és amikor munkanélküli voltam akkor is! Tényleg most mikor mehetek nyugdíjba?
2010. aug. 27. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Októberben fognak erről szavazni. A Nyugdíjfolyósítónál lehet kérelmezni - a papírjaid beadásával -, hogy számolják össze, hány éves munkaviszonyod van.
2010. aug. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor fizettél tb-t, akkor biztosított voltál, számítanak azok az évek. Fogd a papírjaidat, menj be a nyugdíjintézetbe pontosan kiszámoltatni.
2010. aug. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Sajnos még nem biztos hogy elmehetnek a nők 40év után.Gyes beleszámít az biztos, mert akkor is fizették utánad a nyugdíj és Tb-járulékot. Minden olyan időszak beleszámít amikor a járulékok fizetve voltak.Ha 1955ös vagy annál korábbi szültésű vagy, kérd az évek összeszámolását. 1956osokkal még nem foglalkoznak, csak ha járna nekik korkedvezmény.
2010. aug. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ez így lesz akkor az 54-58 éves korosztályt fogja érinteni. A nyugdíjba a GYES, munkanélküliség, szakmunkásképző évei beleszámítanak.
2010. aug. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Remélem így lesz!

Üdvözlettel

2010. aug. 29. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!