Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomások élete a középfokúak...

Diplomások élete a középfokúakéhoz képest színvonalban milyen?

Figyelt kérdés

Általánosságban mondhatjuk azt hogy sok szenvedéstől, szívástól megkíméli az ember magát ha szerez egy diplomát?


Személyesen ismerek "büfészakos" diplomásokat is és még ők is elmondták hogy csak a tény önmagában hogy van diplomájuk eleve megmenti őket attól hogy berakják őket a gyártósorra vagy hamburgert sütni a gyorsétterembe.


pl. régészek mondták hogy elhagyták a pályát mert rosszul fizet, de multik, bankok stb. felveszik őket szellemi munkára csak mert van diplomájuk.



2021. júl. 16. 08:17
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Magára a hétköznapi életre gondolsz? Bányamérnök vagyok és elég jó színvonalon élek. Tudok félretenni, nem kell számolgatni, hogy elfogy e pénz a hónap végére. Van tartalékom is képezve.

Viszont ha a munka részét nézzük, hiába van diplomám és hiába irodai tervezőmunkám van főként, gyakorta előfordul, hogy térdig gázolok a sárban, vagy a gépolajban, tűző napsütésben vagyok a terepen vagy épp brutális jégesőben, stb. Néha koszosabb szoktam lenni mint az összes segédmunkás együttvéve. 😅

2021. júl. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Garancia nincs semmire. Ha valaki életképtelen, akkor diplomával is az lesz. Ismerek politológust, aki évek óta munkanélküli. De állítólagos (szar) szoftverfejlesztőt is, aki 200 nettót keresett, és folyamatosan hisztizett, hogy még a segédmunkások is jobban keresnek.


Az viszont igaz, hogy átlagban jobb lehetőséget ad egy diploma, nagyobb az esély az irodai munkára, kisebb a munkanélküliségre, jobbak a karrierlehetőségek. Gyakorlatban ez azt jelenti, hogy van egy rakás állás, ami elég jól fizet, és nem kell hozzá speciális diploma, így bármi jó, csak legyen. Feltéve, hogy van nyelvtudás.

2021. júl. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
A diplomások ATLAGOSAN jobban elnek a nem diplomasoknal minden kimutatas szerint. Meg ha nem is keresnek jobban de inkább irodaban dolgoznak, megbecsultebbnek erzik magukat.
2021. júl. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
Ezt mond a diplomás árufeltöltő, futár, recepciós, ügyfélszolgálatos ismerőseimnek.
2021. júl. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Á igen, megjött a szokásos troll aki tele van melózó diplomás ismerősökkel
2021. júl. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Egyébként javaslom figyelmedbe az " átlagosan" fogalmát
2021. júl. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%
Nekem van diplomám, kedves 5-ös. De bizony van olyan, akinek van, mégsem jó az élete...
2021. júl. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Nem én írtam az előző kommenteket , de felszab ez az értetlenkedés. Senki nem állította hogy , hogy ne lenne olyan ember aki diplomával nyomorog.


Persze, van ilyen. Nem is kevés.


Ettől függetlenül, ismered az átlag fogalmát?

Az összes KSH, Kormány, EUROSTAT, UNICEF, OECD , stb,stb, felmérés szerint

Európában Magyarországon az egyik legnagyobb az életszívonalban a különbség a középfokú végzettségűek és a diplomával rendelkezők között.

2021. júl. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
23%
Van 2, mégis munkanélküli vagyok, nekem már inkább hátránynak tűnik, mint előnynek a jobb élet színvonalhoz.
2021. júl. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!