Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy diplomás tanár vagy egy...

Egy diplomás tanár vagy egy szobafestő áll magasabb fokon a társadalmi ranglétrán?

Figyelt kérdés
Egy szobatestő 2-3x-osát is megkeresi a tanári bérnek

2021. júl. 17. 18:34
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj: én Építőmérnökként dolgozom ès rengeteg építész/építő mérnök ismerősöm van akik èpítésvezetőként dolgoznak. Jelen pillanatban úgy, hogy minden szaki katás kisvállalkozó már kb a dupláját hazaviszik mint ők. Legalább! És akkor egy Kőművesről, bádogosról, burkolóról még nem is beszéltem. Sokan a napi 100 ezret úgy kiszamlázzák munkadíjra mint a huzat. De hát ez van, kereslet kínálat alapon. Nem sok szellemi munkával lehet most egy jó szakember fölé kerülni fizetésben. Már ha csak ebben nézzük a sikert. Egy tanárnak erre esélye sincs.
2021. júl. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%

Mit értünk diplomás tanár alatt? Mert annak nevezhetjük az általános iskolai énektanárt, meg az egyetemi kutatóprofesszort is.


Egyetemen kevesebbet keresnek már, mint középsikolai tanárok. Ugyanolyan korban.

2021. júl. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó vagyok, aki lepontozott az nem látta az egyetemi docens leírását, h 34 évesen nettó 192 ezret kapott, testvérem ugyanennyi évesen osztályfőnöki pótlékkal ped 2 ben 246 t kap. Csak a tisztánlátás végett. De itt dilettánsok hada van, szeretem amikor agyatlan ökrök adnak 0-t, amikor azt sem tudják merre van jobbra.


[link]

2021. júl. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
2021. júl. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
82%

#23

Nyilván mert a válaszolók többsége veled ellentétben nem annyira dilettáns, hogy azt higgye, hogy a középsulis tanárok és egyetemi professzorok bére valami központilag meghatározott dolog.

Pl addig már nem jutottál el a cikkben ahol kiemeli, hogy a legmagasabb órabért csak az egyetemi docensek és egyetemi tanárok érik el? Nem a középiskolások.

2021. júl. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
21-es: a társadalmi rang/megbecsülés és a fizetés nagysága közt nincs összefüggés, nem azonos dolog a kettö!
2021. júl. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Micimacko67 ***** válasza:
32%

#26, bizonyos fideszes politikusok szerint van!

"Annyit érsz, amid van..."

2021. júl. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%
Öszintén szólva nekem NEM a fideszes politikusok véleménye a mérvadó, éppen ellenkezöleg!
2021. júl. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Micimacko67 ***** válasza:
0%
#28, nem is rád gondoltam ezzel kapcsolatban...de ez a fajta gondolkodásmód innen is ered...
2021. júl. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

A jó szakember áll jó helyen a társadalmi ranglétrán.

Egy szobafestő lehet művelt, olvasott ember.

De egy tanár nem biztos, hogy szakszerűen tud festeni-mázolni.


Ma már sok diplomás ember szerzett szakmát is, hogy több lábon álljon.

2021. aug. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!