Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják, hogy felnőttkén...

Miért mondják, hogy felnőttként is megéri tanulni? Jogász leszek, de jó állást kétlem, hogy kapok.

Figyelt kérdés

Nem vagyok pesszimista típus, nem azért kétlem.


Másoddiplomaként fogtam bele a jogba, levelezőn. Jövőre fogok végezni, 30 évesen.

Mindenki azt mondja, hogy tanulni felnőttként is jó dolog, nagy dolog, legyek büszke magamra, illetve a jogi végzettség Magyarországon nagy dolog.


Olyan értelemben büszke is lehet az ember, hogy munka mellett elvégzi, nem is bukdácsolva.


Viszont ahogy egyre többet olvasok a jogi munkákról, munkaerőpiacról egyre jobban azt érzem, hogy a közigazgatás marad vagy a vállalatoknál a kevésbé jó, szakmai, érdekes állások. Pl. követeléskezelés.



Karriert kínáló, jól megfizetett és nagyobb felelősséggel járó, izgalmas állások nem úgy tűnik, hogy esélyesek, annak aki 30 évesen végez.


Akár vállalatoknál, akár jó hírű budapesti belvárosi ügyvédi irodáknál. (Persze először jelöltként.)



Nem érzem így sem, hogy értelmetlen volt tanulni, de ezt látva azért nagyon más a helyzet.

Nem ezért megy az ember felnőtt fejjel egyetemre.



Többiek, akik hasonló helyzetben voltak, vannak vagy csak rálátnak a piacra, ti hogy látjátok, nektek hogy alakult?



2021. júl. 20. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Jó de nem úgy szól a mondás, hogy felnőttként megéri jogot tanulni.

Jogot sajnos semmilyen korosztályban nem éri meg tanulni, ha csak a fizetést meg elhelyezkedést nézzük. Az olyan szakterületeket éri meg, amikkel nagy eséllyel el is tudsz helyezkedni.

2021. júl. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
pont azért, mert a legtöbb ember azt tanulja, amit akar és nem azt, amire szükség van. Aztán kénytelen átképezni magát.
2021. júl. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Jogász diploma mellé egy felsőfokú angol nyelvtudás tökéletes belépő egy ssc helyre tax vagy compliance területen. Onnan, pedig csak a te szorgalmadon, ràtermettségeden múlik a dolog. Ha jó vagy lesz lehetőséged külföldön továbbképezni magadat jogi területen. Onnantól, pedig a határ valahol vice president pozicióig terjed (nyilván nem mindenki lesz az, illetve a karrierutad màr kicsit megrövidült, viszont èn konkrétan ismerek olyat aki 26 évesen kezdett el elsőként dolgozni 45 évesen, pedig egy multinál dolgozott felsővezetésben, jogász vègzettsèggel.


Összefoglalva, alavetően csak rajtad múlik, nem létezik ilyen hogy "jogász diplomával 30 evesen nem lesz karriered és kész". Azt viszont javaslom, hogy jogászként a közszféràt messze kerüld el, mert annàl talàlni is nehez megalazobb és motivació pusztítóbb munkát jogászként, ott szinte garantàlt a szürkeség.

2021. júl. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Előzőhöz még annyit, hogy ha céges szférában dolgozol, nem gondolom, hogy pl. társasági vagy adójog területen nem lehetne találni motiváló és érdekes feladatokat.
2021. júl. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem azért nem úgy kellene gondolkozni, hogy pályakezdőként nem tudsz top helyeken elhelyezkedni álom feladatokkal, akkor az a korod hibája.
2021. júl. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Attól függ, hogy mihez értesz.
2021. júl. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

A cég ahol dolgozom igénybe vett jogi tanácsadást egy céges baleset kapcsán (amiben senki sem sérült meg.. de az ügyfelek anyagai károsodtak)


a "jogász" kiszámlázott ezért 4 napra 4*750e ft+áfát a cégnek.


Nem tudom hogy 30 éves e a jogász, azt se hogy pontosan mi és mennyi dolga volt, vagy hogy mit takar a jogi tanácsadás.. de én ezért a pénzért több mint 2000 órát dolgozom az évben.

2021. júl. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Én is hasonló cipőben járok, csak én most, 32 évesen végeztem el a jogot. Nem tudom, hogy mennyi esély ilyenkor jó állást szerezni, de majd megosztom a tapasztalataimat. Szerintem még nem annyira nehezek az esélyek, mert ennyi idősen sokan pályát váltanak, sőt, még később is.

Jópár ember másoddiplomázik, és indul új úton, pont ennyi idősen.

A fizetés nem igazán jó az első pár évben, de ahogy előttem is írták, ha szorgalmas vagy és tehetséges, akkor utána kényelmesen meg lehet élni.

2021. júl. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:


7:

Nyilván ügyvédi iroda lehet, az más történet.

Egy végzett jogásznak ahhoz még nagyon hosszú az út.



1 és 2:

A jogra mindenki azt mondja, hogy nagyon megéri illetve hasznos dolog. Én azért praktikus okokból tanultam, nem azért mert tetszik. Ahhoz már amúgy sem voltam fiatal, hogy ilyen felelőtlenül gondolkozzak.



6:

Egy jogász a joghoz ért, frissen végzett kezdőként pedig főleg nincsen még semmi specializáció.



5:

Véletlenül sem arra gondoltam, hogy top állásokat akarok, hanem normális helyre kerülni, még ha kezdőként is, ahol valódi szakmai feladatokat kapok és normálisan lehet keresni. Nem valami kisszerű hely.



3 és 4:

Ezeket jó volt olvasni, bár nem az a célom itt hogy valaki biztasson.

Szerinted ennyi idősen bekerülhetek egy nagyvállalathoz compliance vagy adójogi területre? SSC? Azok csak szolgáltatóközponti állások, nem? Nem az igazi szakmai.

2021. júl. 21. 09:19
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#3,4


30 éves vagy c'mon! Életkor ilyen szempontból nem számít, ugyan úgy kezdő, vagy tehát csak kezdő állás jöhet szóba elsőként számodra (egyébként ahol én dolgozom ott jelenleg van egy ilyen policy, hogy "open for everyone", ami direkt azt tűzi célként, hogy idősebbeket is betudjon vonni. SSC területet sem lehet egy homogén tömbként kezelni, mert ezek lehetnek profilban, illetve szakmai kihívásban is eltérőek. SSC terület egyébként tele van konkrétan nagyon erős szakmai álásokkal is, de alapvetően elmondható, hogy valamilyen színtű "betanulás" "tapasztalatszerzés" ami gyakran nem túlságosan szakmaias kell ahhoz, hogy utána képes legyél szakmai feladatokat ellátni. Ez a felület most talán túl rövid lenne a teljes kifejtéshez, de ajánlom, hogy interneten keress rá erre a SSC témára, megéri :).


Alapvetően azt javaslom neked, hogy csinálj egy cv-t angolul, böngéssz az álláshirdetések között, és a lehető legtöbb helyre add be SSC/vállalati jogi előadó pozikra (nagy számok törvénye), ennek segítségével jó eséllyel be fogsz tudni valahova.) Tudom, hogy "gáz" ezt mondani, de jogászként jó eséllyel tanultál, valami olyan tantárgyat, hogy bevezetés a számítógépek használátba 1 és 2, tehát gyanítom valamennyire értesz az Excelhez, viszont ez jogászként nagyon nagyon fontos/előny tud lenni, ha normális Excel tudásod van, ennek gyakorlása/tanulása sosem késő, ezt javaslom neked is. Másik dolog amit javaslok, hogy tudom ez sem népszerű, annó én is azt hittem, hogy megvan a diploma ( ráadásul egy nagyon jó mínősítéssel), akkor már én vagyok a "császár", de sajnos ez nem így van. Javaslom, hogy aktívan használd a jogtárat, illetve folyamatosan olvass, fejlődj egyes területeken, ez hosszú távon nagyon sokat fog segíteni a fejlődésben.

2021. júl. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!