Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondtam a munkahelyemen de...

Felmondtam a munkahelyemen de még mindig nem kaptam meg a béremet és kilépő papírjaimat mert az Államkincstárra várnak... Ez nem fura?

Figyelt kérdés

Egy kórházban dolgoztam ahol múlthét hétfőn (07.12.) szűnt meg a munkaviszonyom, de még a mai napig nem számoltak el velem. Most hívtam őket és azt mondták majd ha megkapták az Államkincstártól a papírokat majd csak aztkövetően valamikor postázzák a béremet és az igazolásaimat. Ez nekem fura, mert törvényileg megvan határozva, hogy a munkavállalóval a munkaviszony megszűnését követő legkésőbb 5. munkanapon elkell számolni. + Mennem kéne munkaügyibe de iratok híján nem tudok...


Ez nekem érdekes. Mit gondoltok? Ti jártatok már így?



2021. júl. 21. 07:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

De igen, tudsz menni a munkaügyibe, felvesznek attól az időponttól, amikor megjelensz és hiánypótlásra szólítanak fel, de a munkanélküli segélyt azt a regisztráció időpontjától kapod.


Nem tudom, miért kell az államkincstárra várni, nyilván van valami oka.

Egyébként meg addig is kereshetnél másik munkahelyet - nem feltétlenül kell a munkanélkülire várni.

2021. júl. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem közszféra? a közintézményeket az Államkincstár számfejti.
2021. júl. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen az! De azt nem tudtam, hogy akkor nem is vonatkozik rá ez az 5 munkanapos dolog... 😯
2021. júl. 21. 16:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt igazából nem tudom, de logikusan itt is vagy ugyanaz a határidő, vagy max egy pár nappal több. Gondolom ott is szabadságolások vannak :/
2021. júl. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!