Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Maradhat így a diákmunka?

Valaki : kérdése:

Maradhat így a diákmunka?

Figyelt kérdés
Most végeztem tanárként az egyetemen, találtam is állást. Mivel a diákigazolványom még megvan, a nyárra kerestem diákmunkát. Viszont most kiderült, hogy a munkaviszonyom az iskolával mát augusztus 1-jén létrejöhet nagy valószínűséggel. De csak 20 után kell igazából dolgoznom. A kérdésem, hogy dolgozhatok-e diákként ebben a 20 napban,ha van munkaviszonyom.

2021. júl. 22. 00:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2021. júl. 22. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%
Miert ne dologhozhatnal? Ha a szerződésed nem tiltja akkor semmi akadalya.
2021. júl. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%

A 2. nem érti amit olvas.


Kérdező, nem dolgozhatsz diákként, mivel él a szerződésed 1.-től.

2021. júl. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%
Munkaviszonyban állsz augusztus 01-jétől. Addig dolgozhatsz diákként, utána már nem. A munkaviszony kezdete, vagy a hallgatói jogviszony vége (diákigazolvány érvényességének utolsó napja) lezárja a "diákságot". Az fogja lezárni, amelyik előbb következik be.
2021. júl. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Ha most végeztél, akkor a diákigazolványod érvényes október 31-ig, tehát dolgozhatsz diákként.


Az, hogy van munkaviszonyod, nem zárja ki azt, hogy másként is dolgozz, lehet diákszövetkezeten keresztül dolgozni akkor is, ha munkavállaló vagy.


Azt kell csak megkérdezni, hogy a szerződés, amit alá fogsz írni, tartalmaz-e bármilyen korlátozást másik jogviszonyra vonatkozóan.


Mondjuk azt nem értem, hogy miért fog a munkaviszonyod augusztus 1-el kezdődni, ha csak 20-tól dolgozol. Erre a ~20 napra állásidőre járó bért kapsz, vagy mi lesz?

2021. júl. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

#4 “A munkaviszony kezdete, vagy a hallgatói jogviszony vége (diákigazolvány érvényességének utolsó napja) lezárja a "diákságot"."


A hallgatói jogviszonya már megszűnt, ettől függetlenül a diákigazolványa még érvényes. A kettő nem esik egy időpontba.


Egész egyetem alatt volt munkaviszonyom és diákszövetkezeten keresztül is dolgoztam, semmi nem tiltja. És a diákszövetkezet tudott róla, ők vettek fel egy belső munkához munkaszerződéssel az egyik saját cégükbe. Tehát nekik és az egyik partnerünknél is dolgoztam folyamatosan.

2021. júl. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jó lenne, ha maradnék ott, mert szét unnám magam az üres időben.

Azt esetleg tudja valaki, hogy kitől lehet ezt megkérdezni?

2021. júl. 22. 12:32
 8/14 anonim ***** válasza:
14%

Komolyan ijesztő, és felháborító, hogy valaki, aki ennyire értetlen, gyerekeket fog tanítani. :(


Ezt írtad: "... munkaviszonyom az iskolával mát augusztus 1-jén létrejöhet nagy valószínűséggel."

Na, akkor megkérdezed az iskolát (Bár nem is értem, nincs a kezedben szerződés?), hogy akkor most 1.-től hivatalosan élő szerződésem van? Ha a válaszuk: "Ja, az.", akkor már nem lehetsz diákmelós.

2021. júl. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Jeeeeeeeeeee

Megjött az "van diplomád de nem tudod azt, hogy... (valami baromira nem a szakomhoz vagy a diplomámhoz kapcsolódó dolog)

Hol voltál eddig, már úgy vártalak. <3

És hogy visszakérdezzek. Ennyire értetlen vagy? Nem írtam alá szerződést, augusztus 1-jén fogom xd oda van írva.

Honnan tudnám mi van benne addig? :D

És ha eddig nem tűnt volna fel, én a szabályra vagyok kíváncsi, hogy egy frissen végzett tanár (mivel nem tudok elképzelni más szakot, ahol ez a helyzet kialakulhat) csinálhatja-e a diákmunkát úgy, hogy van még joga diákként dolgozni, de szerződése is van egy iskolával.

Hihetetlen, hogy valakinek ennyi ésszel joga van paradicsomot összekockázni és varrótanfolyamot kezdeni, hová lett ez a világ.

2021. júl. 22. 13:19
 10/14 anonim ***** válasza:
Na ezért rühelltem/rühellem a tanárokat.
2021. júl. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!