Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elfogadnátok az állásajánlatot...

Elfogadnátok az állásajánlatot a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pályakezdő vagyok, idén tavasszal diplomáztam, háromnegyed év munkatapasztalatom van összesen. Eddig végeztem "A" típusú munkát (IT szektor), majd kipróbáltam magam egy "B" munkában, amit őszintén szólva szívemből utáltam. Azért próbáltam ki, mivel nem voltam biztos benne, hogy milyen területen akarok dolgozni, a diplomámmal több iparágban is jó esélyeim vannak, és sok egyetemi barátom a "B" területen helyezkedett el, míg "A" területen senki.


Kaptam nemrégiben egy állásajánlatot egy "B"-hez nagyon hasonló munkára, de jobb céghez, a képességeimhez és tudásomhoz képest pofátlanul magas fizetéssel, Home office lehetőséggel.


Az elmúlt hetekben viszont úgy érzem végre magabiztosan eltudtam végre dönteni mivel akarok foglalkozni, és az az "A" (it) iparág. (nem hangzik nagy dolognak, de a suli mellett évekig őrlődtem azon, hogy merre induljak)


Mit tennétek? Elfogadnátok a jövedelmező "B" pozíciót, vagy bevállalnátok még 2-3 hónap munkanélküliséget, hogy aztán az A területen dolgozzatok? (kezdetben akár 15-20%-al alacsonyabb fizetésért is)


2 hete jelentkezek az "A" területre, ezalatt volt már 2 interjúm, egy céghez kitöltöttem egy tesztet, amit elfogadtak, így onnan is lesz még fixen 1 interjú, illetve volt még 2 hr-es megkeresésem.


A szívem szerint mennék az A iparágba, de az eszem azt mondja, fogadjam el B-t. Anyagi gondjaim hála a családomnak egyáltalán nincsenek, megengedhetem hogy 2-3 havi jövedelem kiessen, amíg állást találok.



Mit tennétek?



2021. júl. 22. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Mennyi a fizetés a "B" tipusú helyen?
2021. júl. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem,amit szeretsz is csinalni, az utan menj..hosszabb tavon jobb dobtesnek kell lennie..
2021. júl. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tényleg úgy gondolom, hogy nem releváns, mivel ami nekem sok, valakinek nevetséges apró, valakinek meg lehet hogy 2 havi bére. 15 százalékkal magasabb egyébként, mint a fizetési igényem máshol.
2021. júl. 22. 13:06
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Képletek helyett lehetett volna konkrétumokat írni.

Na meg nem csak a pályakezdő béreket összevetni. Eljött az idő, hogy távlatokban gondolkozz. A munka világa nem a félév végéig tart. Próbálj meg nagyobb léptékben nézni a képet. A karrierlehetőségek is jobbak "A"-ban? Ha most a kisebb bért bevállalod, ami igazából mindegy, mert eltartanak, akkor hogy alakul az életed majd szakmailag? Akkor is megéri az álmokat kergetni, ha majd magadat kell eltartanod? Esetleg jobban lehet előrejutni, ha bevállalod "B"-t, majd releváns tapasztalattal nyergelsz át valami "A"-hoz kapcsolódó területre később?

2021. júl. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4)

Nagyon jó szempontokat írsz, köszönöm.


Az "A" IT értékesítés lenne, b2b, de nyilán pályakezdő szinten, amivel azt szeretném megalapozni, hogy később Key Account Manager, Business Developer vagy valami hasonló komolyabb értékesítő lehessek az IT szektorban. Néztem ilyen álláshirdetéseket, IT értékesítési tapasztalat szükséges ezekhez az állásokhoz, illetve technológiai tudás, amit az IT-ben azt hiszem mellé tudok tanulni, illetve képzéseket végezni hozzá. A nővérem ezen a területen már évekkel ezelőtt bruttó 1.5 millió fölött keresett, a Hays is ilyen béreket ír a senior szinteken, szerintem jók a kilátások.


A "B" pedig random pénzügyi "diplomás robot" melók lennének ssc irodákban mint a Citi vagy a Morgan, vagy épp Bp, Exxon, Eaton etc... Jól fizet, lehet előre haladni azzal is, de ssc.

2021. júl. 22. 14:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én customer oldalról elég sok B2B IT értékesítésbe belefolytam ilyen-olyan mértékben. És azt mondanám, hogy ha ez a cél, akkor mind a két opciót elfelejteném. "B" nyilvánvalóan kuka ilyen karriercéloknál. "A" meg azért, mert nincs szánalmasabb, mint ha valaki valami komolyabb dolgot akar eladni amit csak szegről-végről ismeri. Én inkább próbálkoznék valami olyan irányban, hogy ilyen IT termékekkel foglalkozzak tevőlegesen, és abból próbálnék kinőni, értékesítés felé orientálódni. Ha a szoft skillek megvannak hozzá, akkor így lesz olyan szakmai tudásod is, amivel el tudod adni a terméket még jobban


#4

2021. júl. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 év munka után tértem át a A-ra.

Nagyon jó döntés volt, pénzben azért viszonylag rendesen kijöttem és most nyuggerként is nagyon szívesen gyakorlom.

2021. júl. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezen szempontok alapján semmiképp sem az SSC. Az jó lehetőség annak, aki nem tudja mit kezdjen magával, és specifikusan semmihez sem ért, csak van egy diplomája.
2021. júl. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
Csináld azt amit szeretsz, mellette meg vállalkozz, mert az úgyis jobban fog jövedelmet termelni, és öregségedre csak az marad, meg az alkalmazottaid akik neked termelnek majd!
2021. júl. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!