Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Három hónapos próba időn...

Három hónapos próba időn vagyok. Szeptemberben telik le. Szabadságot ez idő alatt lehet ki venni, vagy majd csak akkor, ha letelt a három hónap?

Figyelt kérdés

2021. júl. 22. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Lehet közben is. Főleg időarányosan inkább.
2021. júl. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ki lehet
2021. júl. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szívesen adják, hiszen a 3 hónap alatt jól ki akarnak ismerni, de ha nem dolgozol a szabadság miatt, akkor nincs kit figyelniük. Neked is hiányozhat az a pár nap, hogy alaposan megismerkedj az új munkaköröddel.

Tény, hogy én is elmentem szabadságra 10 nappal a belépésem után, de engem előtte már ismertek éveken át és ők hívtak meg magukhoz, de nekem már le volt kötve egy külföldi utam.

2021. júl. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Ki lehet venni: azt, ami már esedékes. Pár napot.
2021. júl. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 belapus ***** válasza:
100%
A munkáltató döntésén múlik, kötelezettsége nincs erre a munkaviszony első három hónapjában.
2021. júl. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

De, kötelezettsége is van.

Kérdés, ki hogyan értelmezi azt, hogy a szabadság negyedét a dolgozó kérése szerint kötelező kiadni.

2021. júl. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mint fentebb írtam, nem szívesen teszi a munkaadó, de általában megegyezik a dolgozóval, főleg, ha neki komoly indoka van.
2021. júl. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 belapus ***** válasza:
78%

A munka Törvénykönyvében az alábbi szerepel:


"122. §

...


(2) * A munkáltató évente hét munkanap szabadságot - a munkaviszony első három hónapját kivéve - legfeljebb két részletben a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban köteles kiadni."

2021. júl. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8# az első 3 hónapban nem kötelesek szabit kiadni , , sőt átvihetik a másik évre. Én sem vehettem ki szabit az első 3 hónapban . munkahely válogatja.
2021. júl. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%

Közhiedelemmel ellentétben a próba idő alatt is vehetsz ki szabadságot,javarészt időarányosan.

És megfogtok lepődni,még táppénzre is mehetsz ha nagyon indokolt.


Sehol semmilyen módon nincs tiltva.

Az már más kérdés hogy elég sok cég előadja h nem lehet se szabadság se táppénz.

Legyél tisztában a munkavallói jogaiddal.

2021. júl. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!