Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás ápolóként külföldön...

Diplomás ápolóként külföldön (nyugaton) milyen szinten lehet élni? Ott is valamivel átlag alatt mint Magyarországon? Vagy egy átlagos szinten? Netalántán felső-középosztályiként is?

Figyelt kérdés

2021. júl. 29. 04:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
26%
Ha lakást kell bérelned akkor nagyjából úgy mint itthon. A fizu jobb, de a megélhetés költségei arányosan magasabbak.
2021. júl. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Ha lakást kell bérelnem úgy mint itthon, amikor bérelek egy lakást?

Vagy úgy mint itthon amikor a szüleimmel lakom?


Mert egy több éve dolgozó diplomás ápoló keres olyan 220000 forintot Budapesten.


Ha egy kisebb lakást kibérel, az 70000 ft, + rezsi.


Marad olyan 120000 forintja a hónapra.


Vagyis nem tud autóra gyűjteni, étterembe járni, de nagyon szórakozni sem...

Ha egyedül él.


Akkor örülhet, hogyha kijön a lakhatás meg a kaja egy hónapra.


Ez akkor nyugaton is így van?

2021. júl. 29. 06:31
 3/22 anonim ***** válasza:
44%

Nyugaton a tárgyak, dolgok árai a boltokban kb hasonlóak mint Magyarországon. A szolgáltatások árai viszont nagyon magasan vannak, illetve ugyanúgy az ingatlan árak is. 5x többet keresel, de a boltban a kenyér, a telefon, a stb. ára ugyanannyi, mint Magyarországon, viszont fodrász, autószerelő, albérlet szintén 5x drágább. Nagyon-nagyon leegyszerűsítve.


Ja és akit nyugati országokban szegénynek hívnak, az sokszor Magyarországon sokszor átlagosnak számítana.

2021. júl. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Fsms ***** válasza:
82%

Ha nem egy frekventált drága városba mész mint Amszterdam, München, Párizs, hanem egy kisebb vidéki városba ott olcsóbb a lakás bérlet, mivel ott sincs elég munkaerő, gyakran támogatja a munkaadó.

A kisebb városban jobban fogsz élni mint itthon.

Gondolj arra miért ment ki több tízezer ápoló, és nem is jöttek vissza.

2021. júl. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

Én nem tudom eldönteni, higy ez most átlagos vagy átlag feletti életszínvonal.

Magyarországon semmi megtakarításom nem volt. Majdnem 10 év munka után tudtam összeszedni annyit, hogy egy 500e-s 8 éves rozoga autót meg tudtam venni. De szinte minden hónapban 0-ra jöttem ki, vagy mínuszban volt a számlám. Szüleimmel laktam, nem kellett lakbért fizetni.

Nyaralni nem mentem, legfeljebb 1 balatoni délután, vagy hétvége az ismerősünk nyaralójában (ingyen). Telefont és elektronikus eszközöket 2 éves részletfizetéssel vettem.


2 év külföldi munka után most itt tartok:

-albit fizetek, modern, új építésű társasházban, kb. 100nm lakás

-autóm nincs, jó a tömegközlekedés itt

-évente 2 hosszabb külföldi út, csukott szemmel rámutatok a térképen, hova mennék legközelebb, nincs anyagi akadálya

-országon belül számtalan utazgatás, síelés, túrázás

-nem gond ha holnap tönkremegy a telefonom, meg tudom venni azonnal akár a legújabb iphone-t is.

-3 év alatt átszámolva lett 3-4 millió Ft tartalékom a számlámon.

-annyi a fizetésem, hogy nem tudom elkölteni hónap végére sose

-a munkakörülmények, az emberek hozzáállása egymáshoz... hát az ég és föld

2021. júl. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

#5. És Te melyik országba mentél ki, s melyik városba?

Illetve Te ápoló vagy, vagy most összességében hasonlítottad össze a Magyarországi és a mostani körülményeidet, életszínvonalad?


Egyébként köszi a válaszokat!


Nem tudom miért lettek lepontozva egyesek, én senkit nem pontoztam le… 🤷🏽

2021. júl. 29. 09:52
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

Angliában elég jól megfizetik az eü. dologzókat, és senki nem lepődik meg rajta, hogy migránsként dolgozol az egészségügyben. Azt tanácsolom, hogy ne Londonba menjél, hanem valamelyik vidéki nagyvárosba, mert a fizetések hasonlóak, viszont London iszonyú drága.

Manchesterben pl. elég sok magyar van, jó az ottani magyar közösség, bár én Birminghamban voltam.

Ápolóként nem gond a beutazás és a munkavállalás sem a Brexit után.

2021. júl. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%

[link]


ezt nézd me ilyen is van meg persze ennél rosszabb is.

2021. júl. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Én ápoló vagyok Londonban, a párom szinten egészségügyben, 2 gyerek.

Röviden: mindenképpen megéri.


Szolgálati lakásban lakunk, itteni viszonylatban nyomott áron (480.000huf)

Debrecenben 2 lakást vettünk, a harmadikat tervezzük.

3 éve vettünk új autót, tavaly pedig még egyet.

Tulajdonképpen bármit meg tudunk engedni magunknak amire vagyunk.

A terv az, hogy ha az otthoni lakások össz albérleti díja eléri azt az összeget amiből kényelmesen meg tudunk élni, akkor korai akkor költözünk Indonéziába.


London valóban drága, de az eü dolgozók emiatt extra fizetést kapnak. (NHS)

2021. júl. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%

Ausztriában élek, 12 évig dolgoztam ápolónőként a legnagyobb kórházban.

Évekig, amíg nem mentem férjhez, egyedül béreltem lakást , nem nagyot, de szépet.

Utaztam, vásároltam, spóroltam.

Átlagos életet éltem, ami itt átlagos és nem otthon.

Most már mással foglalkozom , de hidd el, ha nem is gazdagodsz meg ápolónőként itt sem, teljesen normális anyagi körülmények közt lehet élni.

2021. júl. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!