Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen lehetőségem van ilyen...

Sadboy kérdése:

Milyen lehetőségem van ilyen tudás mellet rendszergazdai pozíciót betölteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok érdeklődni szeretnék, aki jártas a témában az ki tudna e segíteni egy pár jó tanáccsal. Informatikával foglalkozó állást szeretnék majd megcélozni a közeljövőben, ha nem is ép rendszergazdait.

Amihez értek:


- Windows power user vagyok (teljes rendszer kialakítása telepítéstől a beállításokig…gpedit.msc/W10 felügyeleti eszközök/szoftveres hiba elhárítás/back up/ egész lemezkép lementése..etc) PowerShell még nem megy.

- Tűzfal beállítások

- Raidokat ki tudok építeni

- Foglalkoztam Linuxal (user szinten)

- Windows szerver beüzemelése és beállítása (AD, DNS, DHCP, RDS, Exchange)

- A hálózat ismeretek és megoldásai +Cisco (Szóval ki tudok alakítani egy hálózatot mindennel együtt, ami hozzá kell, hogy megfelelően menjen)

- Laptopokat és Személyi számítógépeket tudok javítani (felmérni a hibát és alkatrészt beszerezni cserélni)

- User támogatás, ha valamit nem ért vagy elcsesz

- Virtualizálás

- Nyomtatokat/Projektorokat be tudom üzemelni és karban tartani.

- GDPR/Adatvédelmi törvényeket ismerem, ha adatkezelésről van szó.

- Elég sok mini programot ismerek, ami specifikus megoldásokhoz kellenek.

- Windows és a Google által forgalmazott alkalmazásokat is tudom kezelni. (Gondolok itt pl:Google apps / Office program csomag)

- Weblapokat tudok nagyon amatőr módon kezelni (Szóval már kész weblap html/css részét szerkeszteni esetleg egyszerű dolgokat hozzá pattintani)


Hajlandó vagyok többet dolgozni 8 óránál akár hétvégeken is. Nincs nagy igényem hatalmas fizetésre se. Nettó 140.000 Ft-tal már meglennék békélve.


Fő célom olyan helyre bekerülni, ahol nálam tapasztaltabb emberektől is tanulhatnék a munka mellet és folyamatosan fejleszthetném magam hogy később magasabb helyeket is megcélozhassak. Jelenleg egy technikumot(esti) fogok befejezni lassan, amit fel tudok majd mutatni. Későbbiekben meg szeretném próbálni az egyetemet és diplomát szerezni munka mellet.


Programozási irányvonalat, ha lehet teljesen elkerülném. Max script-ig mennék el. Esetleg SQL/PHP-ig.



2021. júl. 29. 05:15
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Elsőnek keress olyan laptop szervízt vagy számtek boltot ahol neked csak szét-összeszerelni kell és más csinálja a forrasztást. 200 nettót meg lehet vele keresni ha jól bánsz a csavarhúzóval és sokat lehet tanulni a többiektől. Miután lesz 1-2 év tapasztalatod több pozícióból tudsz válogatni.


Bizonyítványod ha jól értem nincs ezért érdemes néhány vizsgát letenni, hogy idővel előrébb tudj lépni. Cisco, Microsoft, ITIL, vSphere, LPIC vagy hasonló. Nem kell az összeset, elég egy-kettőt letenni és akkor már komolyan fognak venni. Általában angolul vannak a tananyagok és a műszaki leírások úgyhogy nyelvtudás is kelleni fog.

2021. júl. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Hát figyu. Szinte ugyanezt végeztem csak hálózatépítéssel és programozással bővítve.

Ne elégedj meg 140.000 forinttal. Az lóf*szt se ér ebben a szakmában.

Nálunk a rendszergazda 250.000-et keres.

Talán ahol tudsz munkát nézni az a NoFluffJobs Hungary. Ott vannak IT-s pozíciók amiket be tudsz tölteni (Elég sok). Vagy esetleg gyárak, vállalatok ahová keresnek rendszergazdát. (Az ilyet nem mindig írják ki szóval kérdezősködj)

2021. júl. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Bruttó 500-600 ezret adnak enterprise winadminként ha tudsz angolul Budapesten, multiknál.
2021. júl. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jövőre szeretnék ezen a területen elhelyezkedni amikor már a bizonyítványom is megvan. Tartalmazni fog egy Cisco vizsgát is.


Sajnos Angollal még hadi lábon állok és erősen dolgozok rajta hogy B2 angol meglegyen majd. Jelenleg csak magyar anyagokból tudok tájékozódni vagy Youtubon egyszerűbb Angol videókból. Vagy magam tapasztalom ki.


Microsoft által felkínált tananyagoknak majd neki akarok állni ha meglesz hozzá a kellő angolom. Hálóépítéssel max épületen belül szeretnék foglalkozni ha adnak rá lehetőséget.


Egyetemen meg ha jól tudom az egész Cisco-n végig van menve.Ha egyszer oda kerülnék.


Igazából tényleg csak gyakorlati célra szeretnék valahova elhelyezkedni hogy minél többet tanulhassak. És azért jelöltem meg ezért ilyen alacsony összeget is.

2021. júl. 29. 13:06
 5/5 anonim ***** válasza:

A gond az az alacsony összeggel (iparágtól függetlenül), hogy nem vennének komolyan, azt gondolnák, hogy nem értesz hozzá azért kérsz ilyen keveset (könnyebb elhelyezkedni 10%-kal a reális bér alatt mint 40%-kal a reális bér alatt).


Emellett angol, angol, angol. Élet minden területén szükséged van rá: szórakozáshoz, tanuláshoz és a munkához is.

2021. júl. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!