Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri még manapság Budapest...

Megéri még manapság Budapest helyett valamelyik osztrák nagyvárosban dolgozni szakmunkásként?

Figyelt kérdés
Budapestre költöztem pár éve egy vidéki megyeszékhelyről. Autószerelő vagyok, most épp egy gumiszervizben dolgozom, mert a fizu ugyanannyi, de csak évi 4 hónap van amikor a vállalkozó a sza.rt is kihajtja belőlünk, a többi 8 hónap lightos. Szezonon kívül munkaidő felénél lelépek minden 2. 3. nap, ha bent vagyok akkor is jobbára elmegyek vásárolni vagy toljuk a PlayStationt meg a sorozatokat. Ezzel keresek a hivatalos fizuval + ami csurran cseppen havi nettó 350 körül (kb 1000 euro). Osztrák gumiszerelő, autószerelő álláshirdetéseket böngészve 13., 14. havi fizuval nettó 1800 eurót lehet hazavinni, miközben a lakásbérlés, éttermi menü háromszorosa a budapestinek. Megfelelő nyelvtudás (B1-B2) és szakmai tapasztalat birtokában gondolkodtam a váltáson, de ennyiért erősen kételkedem, hogy megérné. Esetleg aki kint dolgozik hasonló munkakörben leírhatná a tapasztalatait. Nem tudom mi a szokás kint, arra gondolok, hogy esetleg csak a legrosszabbul fizető munkahelyek hirdetnek az álláshirdető portálokon, stb.

2021. júl. 29. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Azoknak az időknek vége vagy 5-6 éve amikor kiment valaki Németoba, Angliába és 5 év múlva otthon megvette a fél falut. Jobbak a lehetőségek, mint Orbániában, de annyival nem, hogy ezért megérje kitelepülni.
2021. júl. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De hát leírtad a választ. Akkor minek a kérdés.

Leírtad, h rosszabbul jönnél ki mindent figyelembe véve.

Akkor mégis mit akarsz.

2021. júl. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy tényleg ilyen kula fizetést adnak csak kint, vagy valamit félreértek. Kb 2000 óta a csapból is az folyik, hogy Ny-Európában 3-4x ennyit lehet keresni, mint itthon, most amikor kimennék azzal szembesülök az álláshirdetésekben, hogy az itthoni keresetem szűk kétszeresét kapnám, háromszoros lakhatási és megélhetési költségek mellett. Tehát ha valaki kint dolgozik szakmunkásként, megírhatná, hogy miért jobb, mintha itthon mondjuk Bp-en lakna vagy valamelyik fejlettebbnek mondott városban pl Győr. Valami oka csak van, hogy állítólag manapság is rengetegen mennek külföldre építőiparba, autóiparba dolgozni.
2021. aug. 1. 12:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyar vidéken kevesebbek a fizetések. Onnan mennek sokan ki.


Budapesten, ha valaki boldogul, esetleg van lakása is. Az minek menne?


Van aki meg nem csak a pénzben méri az életet. Hanem nem szeret magyarba.

Van olyan, h valakinek lakása van, jól keres és mégis kimegy és új életet kezd.


Ausztria 13 és 14 havi fizetés. 6-12 havi munkanélküli ami fizu kb. 90%a.

Sokkal biztonságosabb és kedvezőbb hitelek.

Nyugodtabb, tisztább fejű emberek.

Szebb természet.

Jobb oktatás.

stb

2021. aug. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na igen.. ez a tipikus “nézegettem a neten.”

Kamionsofőr vagyok, Angliában. Napi hazajárós munkarendben dolgozom, tehát minden nap hazamegyek, nem alszom a kamionban. Nettó £2500 a fizetésem. Durván nettó 1 misi, forintban. Kertes házat bérlek, amely összesen rezsivel mindennel kb £750 havonta. Az élelmiszer árak az otthonihoz hasonlóak, sajnos sok minden olcsóbb is. Otthon haverjaimmal beszélek, Budapesten napi hazajárós meló, bejelentésért könyörögni kell, előbb munkaügyis támogatással stb stb, nettó 350, albérlet 120 plusz rezsi. Elég gyér. Igen, normális cégnél rohadtul megéri kint lenni.

2021. szept. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ausztriában ha lakásszövetkezeten keresztül van lakásod, akkor a töredéke a bérlés, egy nagyobb beugrót kell letenni. Kb 40nm lakás így havi 300 euró körül mozog.
2023. jan. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!