Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A regisztrált álláskeresői...

A regisztrált álláskeresői státusz milyen előnyökkel jár?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a munkáltatók szívesebben alkalmazzák az olyan jelöltet, aki regisztrálva van álláskeresőként, mert támogatást kaphatnak érte.


Viszont azt nem teljesen értem, hogyan is működik ez a "majd ők állást keresnek nekem" dolog.


Tehát tegyük fel, hogy van Jóska, aki pályakezdő jogász.

Akkor neki olyan kifejezetten jogászok által betölthető munkahelyeket kínálnak fel?

Tehát nem kap majd egyszer egy telefont hogy jó napot kívánok bolti eladói állást tudunk felajánlani?

Ahogy olvastam a neten nem nagyon vannak ezt kizáró feltételek.. Tehát ilyenek hogy a munkahelyre oda-vissza út meghatározott időn belül legyen, el legyen képes látni a munkakört a jelölt, a minimálbért megkapja, és rendes munkaviszonyban dolgozhat.


A kérdésem kiírását tehát az indokolta, hogy nincs olyan kitétel (vagy csak nem találtam meg) ezek szerint, hogy a képzettségének megfelelő munkát ajánlanak fel, és ezen elgondolkodtam.


Ráadásul az is oda van írva, hogy ha találnak neked egy fent leírtaknak megfelelő munkát, el kell fogadnod. Tehát ha nem fogadod el, mi történik?


2021. aug. 2. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Egyetlen állást fog neked a munkaügyi központ felkínálni jogász diplomával: call centert. Semmi nem történik, ha nem fogadod el. Általában nem szokták elfogadni.
2021. aug. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
tavaly voltam álláskereső. nem is próbáltak semmit ajánlani, és nem is kellett bizonyítanom azt, hogy jelentkeztem volna bárhova is de elutasítottak.
2021. aug. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem próbálnak legalább részben a végzettséghez köthető állást felajánlani, ha éppen akad. Engem egy könyvelőirodába adatrögzítőnek próbáltak ily módon kiközvetíteni egyszer, hogy az milyen szupi, rendesen bejelentett hely, fejlődési lehetőség, jó munkaidő, fizu, legalábbis az ügyintéző szerint, elmentem, vesztenivalóm nem volt. Az ügyintéző által elmondottakkal köszönőviszonyban sem volt a valóság. Vittem az önéletrajzom, a tulajnak már az nem tetszett, hogy diplomám van, valami kőkorszaki dos-os programot használtak, először le sem esett, hogy mi az, ezzel se lettem szimpatikusabb, meg 10 újjal se tudok gépelni, az is hátrány volt, a gyereknél végképp kiakadt. Nekem se lett szimpi a hely, napi túlóra, + 1-2 szombat havonta, amit nem fizetnek ki, szabira, táppénzre nem lehet menni 1-20 között, úgy mondta, hogy le lehet csúsztatni a hónap végén, majd a legvégén kinyögte, hogy alkalmi munkavállalásként lenne a foglalkoztatás, akkor úgy éreztem, oda is csak egy balekot keresnek. Napi bejelentéssel havi 15 napot lehet dolgozni, ami lefedi a 3 heti munkát, akkor ne hadováljon túlóra csúsztatásról a 4. hétre, meg ezért nincs szabi és tp. Szerencsére másokat is meghallgatott, és nem rám esett a választása, de az ügyintéző elmondása szerint az sem járt volna semmivel, ha én mondtam volna nemet.
2021. aug. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező kitől szedsz olyan baromságot, hogy keresnek neked állást?


Azoknak szoktak úgymond "ajánlani" állást, akiknek nincsen internetje, nem tudnak olvasni, vagy kimondottan kéri a delikvens, ez esetben felolvassák neked a saját honlapjukon levő álláshirdetéseket.


Észre fogod venni, hogy némely delikvens akár 20-30 percet is bent tölt, míg mások 1-2 perc után kijönnek, ránézésre megszoktam mondani, kinek fog sokáig tartani a látogatása. Sajnos néha a 3-as sorszámmal is ott ültem 60-80 percet mire sorra kerültem!

2021. aug. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Ha Budapesten laksz, akkor tudsz ingyenes helyi bérletet igényelni.

Más előnye nincs. Munkát nem nagyon fognak ajánlani, ha mégis akkor az olyan is lesz sajnos.

Esetleg diplomásként lehet elküldenek irodai közmunkára havi nettó 70 ezerét.

2021. aug. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha minimum 1 hónapja regisztrált álláskereső vagy, akkor jelenleg a munkáltató igényelhet utánad valamiféle támogatást fél évig. Lehet, hogy adott esetben ez is vonzó lehet, ha közötted és egy másik ember között kell választani, aki után nem jár ilyen...

Én többször voltam pár hónapig regisztrált álláskereső Budapesten, néha küldtek a munkaügyi központból egy-egy álláshirdetést, de rendszerint olyasmit, aminek egyébként sem feleltem meg. Mást soha nem kaptam.

2021. aug. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!