Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire nehéz vagy könnyű...

Mennyire nehéz vagy könnyű manapság "betrollkodni" magad IT karrierbe?

Figyelt kérdés

Mindenki teljesen mást mond erről. Tehát van aki azt mondja, hogy fúú de mekkora informatikus hiány van, viszont ha panaszkodik valaki hogy nem talál állást informatikusként, egyből jönnek a számonkérések, hogy hány keretrendszert ismersz, hány éves tapasztalat, diploma meg ilyenek vannak? Akkor meg ha nincs mit vársz.

Valóban és magam is ismerek több, egyetemen végzett mérnök informatikust aki egész egyszerűen nem tud elhelyezkedni a szakmában. Rá lehet fogni az egyetemeinkre, hogy szarok és elavultak, igaz is lehet. Viszont egy olyan rémpletyka is terjeng a Green Foxról pl. hogy a színfalak mögött a végzettek 6%-a tud valóban fejlesztőként elhelyezkedni, a többiből meg telefonos ügyfélfogadó lesz.

Manapság meg itt vannak ezek az állami ingyenes IT képzések, amikre tízezrek jelentkeznek, kismamák, anyukák is tanulnak otthon programozni, azokból mi lesz végül...

Mert igaz, hogy keresnek fejlesztőt, de mindenhova csak Seniort, vagy még komolyabbat, Architekt, Lead Developer, Chief of Solutions meg mit tudom én. És szinte kivétel nélkül német cégnek keresnek a német bérek töredékéért, tehát csak sima olcsó munkaerőnek. Egyre több helyen már az angol perfekt nyelvtudás sem elég, német is kell, stb stb.

Teljesen kezdőként, Hello World tudással, mennyi esélye van valakinek csak úgy betrollkodnia magát az IT szakmába manapság reálisan?



2021. aug. 13. 21:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
Aki tud, annak lesz munkája (akárhol is tanult), aki meg nem tud eleget, annak nem lesz (akármilyen papírja is van). Ez a tény. A többi rizsa.
2021. aug. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.


Programozóként hello world-öt tudsz csak, az kevés lesz. Bár kis cégek még ilyen programozókat is vesznek fel, nekem is van beszállítóm, aki tele van greenfox-on végzett "programozókkal", akiket betanított munkára használnak (értsd, megvan a keretrendszer, de új képernyőket már egy betanított fejlesztő is létre tud hozni)


Kevés tudással meg kell próbálkozni a teszteléssel, vagy a helpdeskkel, ezekben a pozikban is van lehetőség 0 tudással indulni.



De azt el kell felejteni, hogy 0 tudással majd rögtön a milliós IT fizetések világába lehet beülni, az elején rosszul fog fizetni, és szar meló lesz

2021. aug. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
75%

"És szinte kivétel nélkül német cégnek keresnek a német bérek töredékéért, tehát csak sima olcsó munkaerőnek"


Ugy tunik 0 ralatasod van a piacra :)

2021. aug. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Jah, és az állami ingyenes képzések még a teszelő/helpdesk kategóriás melókra sem elegendőek. Azok gyakorlatilag közpénz égetések, jól fest, hogy egy csomó uniós pénzből képzünk egy csomó IT-t, de nagyon nagyon alacsony a színvonal, az ott végzettek egy mezei otthon előforduló power user szintű probémát nem tudnak megoldani, nem IT-sok.


Szóval ha ilyesmiben gondolkozol, az teljesen felesleges.

2021. aug. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
"Hello World tudással" - semennyi
2021. aug. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
És ha valaki tudja a C#-t és Pitont mondjuk?
2021. aug. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a kepzesek arra jok maximum hogy tesztelokent elindulj. Programozashoz tobb kell. Sokkal tobb. En is tesztelo vagyok, amikor eloszor probaltam meg valtani hogy programozo lehessek hat akkor jottem a arra hogy nagyon sok olyan dolog hianyzik ami a tudasombol hianyzik és megcsak nem is hallottam rola.

De a tesztelo is egy nagyon jarhato ut es meglepoen magas fizeteseket lehet elerni benne.

2021. aug. 14. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

6: nehéz elképzelni, hogy tudod, de a nevét nem írod helyesen.



Amúgy ha ezek közül csak egyet is ismersz, akkor kezdőként is el lehet helyezkedni

2021. aug. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
8. Mi van? Nem írtam, hogy tudom. Én egy új válaszoló vagyok, akinek a 6-os és ez az egyetlen válaszai ebben a kérdésben. Akkor C++? Azt tudom hogy cépluszplusznak ejtik. Szinte semmi közöm az informatikához, pénzügyi végzettségem van. Viszont az egyik gyerekkori legjobb barátom programozó egy budapesti multinál és ő tőle szoktam ezt-azt (elég felszínesen) hallani. Ő mondta, hogy azt hiszem mostanában tanulta/tanulja a Piton programozási nyelvet, ami egy komoly már, meg a C++ -t már sok-sok éve hallgatom tőle.
2021. aug. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
9: a másik programnyelvet írta rosszul ;)
2021. aug. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!