Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rossz pályát választottam,...

Rossz pályát választottam, elrontottam volna az életem? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen választottam egyetemet annak idején, mert kb. semmi nem érdekelt, csak egy valami, azt kifejtem majd lentebb. Aztán végül egy sima gazdálkodás és menedzsment mellett döntöttem. 26 éves vagyok, két diplomám van, van munkám, lakóhelyem, tehát nem olyan rossz az élet.

Mindezek ellenére nagyon sokat vagyok szomorú, mert úgy érzem elrontottam mindent azzal, hogy nem a megfelelő szakra mentem. Egyetlen dolog érdekelt mindig, az űrrel kapcsolatos dolgok. Űrhajós, mérnök, akár fizikus, ilyenekre gondolok. Végül nem fizika szakot választottam, mert bár tényleg jól ment, lebeszéltek róla, hogy nőként, főleg magyar egyetemről elindulva úgysem lesz sok esélyem. És most nagyon bánom, mindig azon gondolkodom, hogy bárcsak újrakezdhetném az egészet. Ha most belekezdenék, először is érettségiznem is kellene újra két tantárgyból, aztán még felvételizni és ugye csak a Bsc 3 év + még a többi. Szóval legkorábban valahol a harmincas évem végei felé foglalkozhatnék ilyesmivel, addig az egyetem mellett dolgozni sem tudnék nagyon, hiszen nem lenne könnyű. Emiatt esélytelen az egész.

Hogyan dolgozzam ezt fel? Ha arra gondolok, hogy le kell élnem egy életet olyan munkákkal körülvéve, amik nem is érdekelnek, elmegy a kedvem mindentől. Azt mondják körülöttem az emberek, hogy találnom kellene egy olyan hivatást, amiben örömömet lelem, de végiggondoltam már mindent, többféle munkáim is voltak és mindig ugyanoda jutok ki; az űrkutatáson kívül semmi nem töltene el boldogsággal. Mit tegyek?



2021. aug. 19. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Levelező?
2021. aug. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
26 evesen még simán mehetsz egyetemre
2021. aug. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Neked annyi
2021. okt. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!