Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi fizetést kellene...

Mennyi fizetést kellene kapnom 24 órára?

Figyelt kérdés
Vidéki panzió. Effektív munka reggel 7 - 21, éjszaka alhatok, de ha csengetnek, fel kell kelnem szobát adni az éjszaka közepén is. Egy 24órára 5500Ft csak nekem tűnik kevésnek?
2008. dec. 10. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát függ attol mit kell még csinálnod. ha csak beírni a vendég könyvbe meg kulcsot adni, max fizetik és pár vendég van csak akkor, annyira nem kevés, de ha forgalmas, és éjszaka sokszor csengetnek akkor, kevés. ha egész nap ücsörgés van akkor nem kevés.
2008. dec. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Takarítás, ágyhúzás, patyolat, reggeliztetés, mosogatás, értékesítés, könyvelés előkészítés. Ja, és alkalmi kiskönyvvel dolgoztat.
2008. dec. 10. 15:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ,mi áll a munkaszerzősésedben.

Ha csak a fent jelölt idő után vagy bejelentve (ennek is érdemesebb utánanézned,hogy be vagy e egyáltalán jelentve)és ez után kapod a fizetésedet,akkor éjszaka,ha "csengetnek", Te gyakorlatilag ingyen dolgozol.A munkáltatód se kötelezhetne rá,ezt vele kéne megbeszélned,de előtte jól nézd át a szerződésedet,mielőtt valamit is kérdeznél tőle.

Az 5500 a 14 órás műszakhoz viszonyítva óránként kb.380 ft-ra jön ki,hát...hát...nem a legjobb,de van ennél alacsonyabb órabér is "gályamunkáért".

Úgy tudom,a szobaszervízeseknek időnként valami kis borravaló csurranik-cseppenik,ha belegondolok,talán megéri.Más munkakörökben 10x keményebb munkáért is csak minimálbér jár,semmmi borravaló...

2008. dec. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mindenképp nagyon kevés, még a minimál órabért sem kapod
2008. dec. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hogy van a heti beosztásod?

minden másnap 24 óra?

2008. dec. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocs,most olvasom,hogy AMK-val dolgoztat.

A maximális adható összeg alkalmanként max.4600Ft! (ha jól tudom)

Ha nem pecsétel - ha pecsétel,akkor meg csak az előbb jelölt összeget írhatja be,a többit zsebből kell kifizetnie - akkor meg sumákol,rajtad meg jól keres,ha még éjszaka is talpon kell lenned.

Fizessen fű alatt,ha már egyszer kerülgeti a szabályokat!

Beszélj vele a dologról,ha nem sikerül dűlőre jutnod vele,akkor meg jelentsd a hatóságok fele,mert az ilyenek végett feketedünk bele az államadósságba,ha veled megcsinálja,mással is a bolondját fogja járatni!

Előtte egyezkedjél vele,hátha hajlik a változtatásra (számodra előnyösebb).

Csak egy tanács.

2008. dec. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

Egy hónapban max.15 napot lehet dolgozni alkalmi kiskönyvvel,ami egy bizonyos napi munkaidőhöz is van kötve (hogy mennyi,ezt sajnos nem tudom,de utána fogok nézni,mert nekem is felkeltette az érdeklődésemet a dolog),de az biztos,hogy nem 24 h/nap.

Azért sem árt vigyázni,mert ha éjszaka esetleg kiszáll a hatóság,és Téged lemeszelnek,(ez a gáz,hogy téged,pedig elvileg a munkaadónak kéne felelnie érte),mindkettőtöket elmarasztalnak,ha csak nincs a főnöködnek valami jó trükkje.

Biztos vagyok benne,hogy van,azért meri ezt megcsinálni.

2008. dec. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!