Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltató levonhat a...

A munkáltató levonhat a fizetésemből, hogyha ilyesmi nem szerepel a szerződésben?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és ez az első munkahelyem sofőrként. Egy furgonnal dolgozom és tegnap a cég udvarán a főnök meghallotta, hogy nyikorog a fékem és mondta, hogy azonnal menjek a műhelybe, hogy megvizsgálják.

Kiderült, hogy a két első féktárcsa el volt kopva, és cserélni kell. Mindezt velem akarja kifizettetni, mert szerinte miattam ment tönkre, amiért nem szóltam időben, hogy kopottak a fékbetétek, és úgy dolgoztam vele néhány napot. A kezembe is nyomta a kopott tárcsákat, hogy csináljak vele amit akarok.


Mikor elkezdtem itt dolgozni csak annyit mondtak, hogy szóljak ha valami baj van az autóval. Szóltam is volna, csak nem tünt fel, hogy baj van a fékkel, mert mindig meg tudtam állni. Csak annyi volt, hogy picit rezgett a kormány fékezéskor és néha nyikorgott, de a fékerő végig rendben volt.


Ha összetöröm az autót akkor megértem, hogy ki kell fizessem, de az már felháborító, hogy kopóalkatrész árát velem fizetteti ki.



2021. aug. 25. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
18%

Ostoba vagy embernek, és mégostobább sofőrnek.

Mit nem lehet azon felfogni, hogy az inkompetenciád miatt kárt okoztál a munkáltatódnak?


Én is szakmabeli vagyok, csak egy 40tonnás nyerges szerelvénnyel, de annó ponyvás furgonnal kezdtem.

Velem is megtörtént, hogy elkottáztam egy fordulót és végighasítottam a ponyvát, de szó nelkül kifizettem, mert tudtam, hogy elkerülhető lett volna, csak én szúrtam el.

2021. aug. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"de az már felháborító, hogy kopóalkatrész árát velem fizetteti ki."


Függetlenül attól, hogy kinek a felelősséges jogilag, műszaki szempontból valóban tönkreteheted a tárcsát, azzal hogy nem mentél időben betétet cserélni. A betét gyorsabban kopó alaktrész, mint a tárcsa. Egy tárcsa több szett betétet túlél, jóval ritkábban kell cserélni. Olyan ez mint a motornál a "kis szervíz" és a "nagy szervíz". Viszont ha nem cserélik időben a betétet, és a kopóréteg teljesen "fémig" lekopik, akkor az gyorsan lenullázza a tárcsát. Tehát itt nem arról van szó hogy normál használattól kopott el a tárcsa, hanem a betétcsere elmulasztása miatt a tárcsákat is cserélni kellett (jóval idő előtt).


Azt nagy valószínűséggel tartalamzza valamilyen megfogalmazásban a szerződésed, hogy az általad okozott károkért te felelsz. Hogy ez a konkrét eset (jogi szempontból) általad okozott kárnak számít-e, azt majd valami nálam a joghoz jobban értő válaszoló talán megmondja (de leginkább a konkrét körülmények és szerződés ismerete nélkül még egy profi jogász sem tudja megmondani).

2021. aug. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves első megkérlek hogy a szeretett anyukáddal beszélj így.
2021. aug. 25. 17:45
 4/8 anonim ***** válasza:
7%
ez van. a főnök helyében a visszadumálás miatt egy +20%os büntetést szabnék ki
2021. aug. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De nem Karesznak hívják a főnöködet, ugye?
2021. aug. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Természetesen nem teheti meg. Jogilag. Ha megteszi feljelentheted, de akkor meg valoszinuleg kirug.
2021. aug. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szánalmas egy cég lehet ha fityf+sz kopó alkatrész cseréje akkora gondot jelent h a munkavállalóra kell ráterhelni
2021. aug. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jogilag nem teheti meg.
2021. szept. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!