Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Üdv. Reménytelenül érzem...

Üdv. Reménytelenül érzem magam. Szükségem lenne egy iránytűre / iránymutatásra.(?)

Figyelt kérdés

Egyedül vagyok, 24 éves férfi.


Érettségim van, egy ráépülő 2 éves logisztikai szakmám és B2 szint körüli angolom (szóban gyengébb, lévén németből érettségiztem) az angol csak rámragadt. A német nem érdekelt csak nyugati határtól nem messze élek és anno bejártam egész Európát gyerekként ezért "hasznosabbnak" véltem. De a nyelvtana miatt - ehh. Angolul napi szinten kommunikálok neten.

Logisztikából a szállítmányozási adminisztratív terület érdekelt és a közlekedés-földrajz, TEN-T hálózatok, iparterületek, gazdasági térségek.


Ezen kívül TB és Bérügyintézői OKJ képzettségeim vannak. Pár hónaposak.


A kedvenc tantárgyaim a történelem (magyar) és a földrajz voltak, a legkevésbé matek+fizika.


Szeretem az aktuálpolitikát, valamennyire a gazdaságot, a történelmet főleg a Magyar Királyság etnikai vallási és közigazgatási, háborús témái érdekelnek.


Szeretem az infrastruktúrát és a térképeket, zászlókat, ismerem az országokat. Vaktérképen jelölök.

Infrából kedvenceim az autópályák, csomópontok. Gyakran nyomvonalakat is rajzolok (magyar úthálózat) hobbiként.


Fogalmam sincs anyagilag mit érné meg továbbfejleszteni.

2-es voltam matekból és fizikából, 5-ös történelemből és földrajzból.

Ez általában az érdeklődésemet is tükrözi, ami nem érdekel azzal nem tudok effektíven foglalkozni.


Legutáltabb területek: függvények, algebra és anyagok amelyek szárazanyagtartalma meghaladja egy sörét.


Érdekel még az egészség, fitnessz. Hobbi-szinten edzettem is.


Egy időben modellként is elképzeltem magam egyedi stílussal, úgymond megmutatni magam a világnak és színt vinni bele. Ja, kicsit nagyképű tudom. De a történelem ellenére elég szabados a felfogásom és az értékrendem.

Kossuth Lajos a kedvenc politikusom (Nemzeti liberális).


Gyűlölök rohanni és kapkodni.

Fontos a belső harmónia és tudni azt mire mennyi időm van még.

Motiváció-orientált vagyok, úgymond rászorulok, ez tartja bennem a lelkesedést és hogy amit csinálok annak értelme kell legyen, a végén vastagon plusszos eredményt kell produkálnia különben nem érzem sikernek. Fontos számomra az idő:befektetett munka:fizetés aránya.


Mert 200 nettó alatt éhenhalsz még akkor is ha nem albérletben laksz. Egyedül pláne.


Az itthoni munkaviszonyokat és az ígérgetéseket meg jól ismerjük. Seggnyalóként rosszul teljesítettem mert mindig akkor vagyok rendben ha őszinte vagyok magammal. Elküldtem a főnökömet parázna női felmenőjébe amiért ingyen túlóráztatott és szidalmaztam férfi felmenője szaporítószervét is amikor csicskáztatni próbált. Nem díjazta.


Magamra elég pedáns vagyok és kulturált körülmények között nőttem fel, ezért ez nálam a "default-mód".


Ennyi információ alapján kellene egy jóindulatú iránymutatás.



Bízom a magyar közösség értelmesebbik felében.

A megfogalmazási módszerem lehet kissé fennhéjázó így smiley-k nélkül de esküszöm csak diplomatikus vagyok.



2021. aug. 26. 05:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kovesd az esthajnal csillagot :)
2021. aug. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem ilyen válaszra számítasz, de nagyon gyakran evés közben jön meg az étvágy, könnyen lehet, hogy teljesen másik területen találod meg a hivatásodat. Tudod, egyik topmenedzser sem arról álmodozott gyerekkorában, hogy topmenedzser lesz :)


Szintén gondold végig, hogy nem érné-e meg kettéválasztani a pénzszerzést a munkától, a hivatástól. Pár év külföldi munka, abból a pénzből saját vállalkozás, befektetések, amiket ha ügyesen építgetsz, idővel passzív jövedelemmé válhat, onnantól kezdve pedig tényleg a magad ura lehetsz.

2021. aug. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Értelmes, józan gondolkodású fiatalnak képzellek el. Szokatlanul sokrétű az érdekeltséged is. Ez jó tulajdonság.

Kezdj ed azzal, hogy elvállalsz egy számodra szimpatikus állást, hogy legyen miből élned, aztán néhány év során kialakulhat benned egy szilárd elhatározás a munkaköröd felé.

Sok sikert!

2021. aug. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően ott elrontottad a dolgot hogy magas fizut, komoly pozíciót vártál vagy vársz még mindig, pár hónapos OKJ képzésekkel.


Persze ilyenkor jön az a duma hogy a gazdaság illetve a munkaerőpiac nem jó.

2021. aug. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4


Természetesen nem a pár hónapos TB + Bérüggyel akarok karriert építeni, ezek viszont beleszámítottak a meglévő kompetenciák mellé. Erre csak mint kiegészítés tekintek.


Inkább az irány a kérdés az infók alapján, mert például a pályaválasztási tanácsadás 10 éve nem volt a leghatékonyabb nem tudom ez most változott-e.

2021. aug. 26. 10:07
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy mit csinálsz de ne legyél alkalmazott mert itthon az alkalmazottak többsége nincs megfizetve. Még ha vállalkozol akár egyéni vállalkozást csinálsz akkor is többet keresel mert kevesebb adót kell befizetni az államnak mint alkalmazottként. Ez csak azért írtam le mert ez egy jó tanács mert itthon mondjuk keres valaki bruttó 500 ezret amiből amit te kézhez kapsz az nettó 320 ezer forint mondjuk. Ha vállalkozol és szintén bejön havi 500 ezer Ft akkor abból befizetsz havi 50 ezret meg fizetsz havi 20-30 ezret a könyvelonek meg meg egy pár összeg de azt csak évente egyszer kell kifizetni marad így is 400 ezer forintod ami már eleve több mint 320 ezer Ft.
2021. aug. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt tudom ajánlani, amit a 3-as.


Nagyon tetszett amit írtál, ahogy írtad. Utána néztem meg, hogy csak 24 éves vagy.


Nem fogsz elveszni a világban. Találd meg a dolgok között az egyensúlyt, mert azt érzem kicsit aggályosnak...

Sok szerencsét!

2021. aug. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha angolodat sikerülne megerősíteni, ez manapság belépő bármilyen jól fizető állásba, persze kivétel erősíti a szabályt. Német nyelvtudást is érdemes b2-re felhúzni. Ha már ezt a kettőt képes leszel megugrani, akkor látvànyosan meg fog indulni a karriered (tapasztalat). Ha ez megtörtént akkor érdemes valami egyetemi alapkèpzésen gondolkozni, levelezőn.
2021. szept. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az angolom külsős infók szerint B2 körül jár, ez tuti hogy meglesz.

A német már más tészta. Ez a nyelv konkrétan kikerget.

Az érettségi az azt jelenti, hogy a vizsgákra magoltam valamennyi Dialogot és elértem vele egy 3-ast, és 6 éve nem használtam, amiből a 'Sehenswürdigkeiten besichtigen' jut eszembe.

Anno azért esett rá a választás mert közelebb van mint az angol nyelvterület és 20 éve is kijártak már dolgozni a környékről.


(Most is megéri osztrák munkahellyel magyarországi lakhelyen élni mert gyenge a forint így átváltod arra és itthon lehet vele élni, a termékek ára Magyarországon felment uniós szintre, mert az import nagyrésze Eurózónából származik és a forint folyamatosan inflálódik az euróhoz képest, azaz a drágulás itt jól érzi magát. A szolgáltatási/lakhatási árak viszont Magyarországon sokkal olcsóbbak így ez adja a fő különbözetet az átváltással együtt osztrák fizetésnél. A probléma az, hogy lassan a napi 2 óra ingázás is kevés hogy magyarként elhelyezkedj annyira sokan vannak kint, a másik meg hogy diplomát várnak és az üzemanyag sem mindig fizetett amit több száz km/napnál meg kell gondolni.)


De mint mondtam, nem tudom tanulni, mert sajnos nem érdekel a német. Átmegyek vele vizsgákon de használni előző miatt már nem tudom. Ezt meg nem lehet megúszni ha egyszer beleírom az önéletrajzba.

Ha végletekben gondolkodok, előbb lenne Angol C1 mint Német B2.


Egyetemről annyi, hogy a Kommunikáció az erősségem amiről az a hír terjed hogy nehéz vele elhelyezkedni és nem hasznos diplomát ad.


A logisztika felsőfok a középfok után kézenfekvő lenne, ám van egy rokonom akinek nem kettes matekja van hanem 4-5 és nem tudott volna jó jeggyel diplomázni belőle ezért közlekedésre váltott ahol megkapta az 5-öst.

Ominózus eset hogy megláttam a papírján azokat a függvényeket amik távolról inkább hieroglifáknak tűntek, és majdnem megkérdeztem tőle még nem sejtve a dolgot, hogy ugyan mióta érdekli őt az ókori Egyiptom írásbelisége?


Történelem, földrajz oldalról tanárok szoktak lenni, ám megfizetve nincs és az oktatás mellett pedagógus is kell legyél amely képességgel nem rendelkezek.


Ezek a körök váltják egymást konkrétumok terén.

Ha találnék egy hasznos, hozzámillő felsőfokú képzést (nem kell hogy diplomát adjon) ami fedezi a számlákat, akkor semmi akadálya hogy levelezőn normálisan elvégezzem azt. Számos szakmatérképet átnéztem már, egyelőre még nem találkoztam a kiszemeltemmel.

2021. szept. 5. 00:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!