Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Multis gyakornokok, ti is...

Multis gyakornokok, ti is unatkoztok?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja vagyok gyakornok egy német multi mérnöki részén. A projekt, amin vagyok, nagyon nagy és bonyolult. Ez nem lenne baj, viszont egyszerűen semmi feladatot nem kapok. Az oktató anyagok, amiket a főnököm küldött, nem kapcsolódnak az én területemhez...

Mióta itt vagyok, konkrétan semmit nem csináltam, 2-3 pár órás feladatot kaptam, de ennyi. Hiába kérdem a mentorom, munkatársaimat, hogy tudok-e valamiben segíteni, mindig azt a választ kapom, hogy "majd kitaláljuk" vagy "most nincs időm sajnos, de majd keresek neked valamit.." aztán ez elmarad, én meg nem szeretem zaklatni őket, hogy na, van-e már valami. Tudom, hogy tényleg nincs idejük arra, hogy felügyeljék, amit csinálok és kérdezgessem őket, meg a legtöbb feladat olyan, hogy több ideig tart elmagyarázni, mint maguknak megcsinálni. Ennek ellenére többször kértem őket feladatért. Nyilván az se segít, hogy most szinte mindenki nyaralni volt/van, a mentorom és főnököm is 2 hete.


A lényeg, hogy ennyi idő után már nagyon rosszul érzem magam, hogy semmit nem csinálok, sőt, azt sem tudom, mit kéne csinálnom.


Hozzáteszem, a főnököm mindig mondja nekem, hogy legyek proaktívabb és a kollegáim is bátorítanak, hogy nyugodtan kérdezzek. De nem tudok úgy kérdezni, hogy nincs mivel kapcsolatban...


Valószínűleg ez az én hibám is, mit tehetnék, hogy javítsak a helyzetemen?

Vagy ez normális gyakornoki élmény?



2021. aug. 27. 08:10
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen normális. Én 2002ben voltam gyakornok egy nagy IT tanácsadó cégnél. Amikor beléptünk a programba, a nagyfőnök tartott egy prezentációt, hogy most indul ilyen meg olyan k* jó projekt, és ezekben nagyon számít a munkákra. Na most nekem olyan feladatok jutottak mint rendrakás az irattartó szekrényben, 500 oldalas könyv oldalankénti fénymásolása, mocskos unalmas volt. A gyakorlat után mondták, hogy az egyetem után várnak vissza, mondtam nekik, hogy az jó, mert eszem ágában sincs.
2021. aug. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nálunk a főnök azt mondta, hogy rengeteg a meló, nagyon nagy segítség leszek...😂 Inkább úgy érzem, púp vagyok a hátukon.

Ennek ellenére még 2 gyakornokot fel terveznek venni mellém, amit nem teljesen értek

2021. aug. 27. 08:47
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
amikor az voltam nem unatkoztam
2021. aug. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Nézd végig az oktató anyagokat és próbálj keresni hozzá kapcsolódó dolgokat a területen ahol dolgozol.

Vagy, biztos van valami wiki oldal, ahova dokumentációt, infókat raknak fel. Azok között keresgélj, olvasgass.

Nyugodtan kérdezz a kollégáktól, kérdezz a folyamatokról. Ha láják,hogy magadtól próbálsz ismereteket szerezni, és azokból kérdezel, lehet inkább fognak adni feladatokat.


Ne várd, hogy valaki a kezedet fogva mindemt elmagyaráz.


Saját példámból kiindulva, amikor gyakornok lettem megmutatták a tesztrendszert és azt mondták,hogy tessék nyomogasd. Ennyi. Feladatok közül részfeladatokat magyarázták el annyira, hogy amit nekem kell csinálnom, azon végigmentünk.


Ne félj! Sok sikert!

2021. aug. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Amikor nálunk üresjárat van próbálunk új dolgokat tanulni.

Bekéreckedünk gyakorlottabb kolléga mellé és csak nézzük mit csinál, figyelőként részt veszünk meetingen, átnézzük a dokumentációkat. Érdemes körbekérdezni, hogy van-e oktatóvideó, tanfolyam vagy könyv amit el lehet kérni.

Cisco, SQL, C# és hasonló könyeket fel lehet lelni az irodánkban.

2021. aug. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Nekünk annak idején adtak feladatokat, hogy ezzel 10-12 napig elleszünk, el is ment vele 4 óra, hogy áttanulmányoztuk, majd a kiértékeléssel további 6 óra. A végén kiderült, hogy napi 2-3-at szoktak megcsinálni, mi meg 2-en gyakornokok kivégeztük első nap a 30 kiértékelést.
2021. aug. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Gyakornokság nekem is unalmas volt. Igazából egész nap redditeztem, youtubeoztam és erre kaptam nettó 280-at.
2021. aug. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

Nem, nem unatkozom, bőven kapok feladatokat, egyre nehezebbeket.

Az elején nekem is nehezen akartak feladatot adni az öreg bútordarabok, de szerencsére az újak és a főnökök befogadóbbak voltak velem és segítettek.

Az eleje ilyen, még nem ismernek, nem tudják milyen vagy, válság is van.

Ha ezen túllépsz utána már nem is kell majd kérned feladatot, automatikusan neked szánják majd, csak elsőnek bizonyítanod kell.

2021. aug. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is volt ilyen elég sokszor.

Big 4 cégnél vagyok gyakornok,szakmai gyakorlatomat csinálom és sokszor nincs feladat, ha szólok,hogy tudnék e valamiben segíteni, sokszor kapom azt a választ,hogy majd kitaláljuk,most mincs sajnos,szólok ha lesz.

Én is erre kapok 240nettót kb..

2021. szept. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!