Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen karriert érdemes...

Milyen karriert érdemes választani buta, tehetségtelen emberként, magányosan? Miként lehet így boldogulni az életben?

Figyelt kérdés

Ti mihez kezdenétek, ha mondjuk meg lenne állapítva teszttel, hogy 81 az IQ szintetek?

Tehát hivatalosan nem vagytok szellemi fogyatékosok, sőt még retardáltak sem, de gyakorlatilag közelebb álltok ehhez mint egy “normális”, átlagos intelligencia szinthez?


“Intelligenciatesztekkel mérhető mentális koruk a 70-80 IQ (intelligencia-hányados) tartományba esik, tehát nem értelmi fogyatékosok. A mentális retardáció súlyosabb formáit a gyógypedagógiai pszichológia az értelmi fogyatékossághoz közeli határesetek közé sorolja. A mentálisan retardáltak tulajdonságai: lassú tanulási tempó, csökkentebb önállóság, pontatlan feladatmegértés, rugalmatlanság a gondolkodási műveletekben, gyakori hibázás, fáradékonyság, általában gyengébb szellemi aktivitás.”


Nyílván ha egy 1 IQ ponttal szereztél többet mint a retardáltság határa, az átlag IQ szint pedig 100, akkor Te gyakorlatilag retardált vagy.


Mihez lehet kezdeni így az életben szülői támogatás nélkül, alacsony iskolai végzettséggel (8 ált.)?


Érdemes felnőttként valahogy, valami levelező képzésen évek alatt elvégezni a középiskolát és leérettségizni?


(Ami lehet hogy egyszerűen nem megy, mert az illető képességeit meghaladja)


Mellette hova veszik fel az embert így? Gyárba van esélye bejutni?



2021. aug. 27. 13:40
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Attól, hogy valakinek alacsony az IQ-ja még el végezhet 1-2 képzést és szerezhet szakmát, amiben jó lehet. Építőipar most nagyon megy pl.
2021. aug. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Akinek 81 az IQ-ja, az pl ezt a szöveget amit te írtál értelmezni sem tudja.


Sőt, ehhez még olyan alacsony sem kell. Ez már olyan fokú butaság, hogy az az ember ilyen dolgokról sem KÉPES gondolkodni, amiket te leírtál, hogy pl mit kellene tanulnia.

2021. aug. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Az utolsó nagyon jól írja akinek olyan alacsony az IQ-ja nem rendelkezik ilyen gondolatokkal,sokkal egyszerűbb ő annál.
2021. aug. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2. Ez nem igaz… Hálás vagyok a válaszodért, de ez tényleg nincs így.

Nem ismered annyira a szinteket, szerintem.


Hát nekem pszichológus állapította meg ezt az IQ szintet.


Viszonylag művelt vagyok és szeretem az irodalmat, mélyfilozófiával is szeretek foglalkozni hobbi szinten.

(Pl. Søren Aabye Kierkegaard)


De például a helyesírásomat ennél a szintnél nem tudom feljebb tornázni.


És igenis elég komoly tanulási nehézségeim is vannak/voltak.


9.-ben akárhogy igyekeztem, megbuktattak.

Előtte általánosban 7.-ben is.

És az óvodában is egy évvel tovább kellett maradnom…


16. évesen kirúgtak, mert nem voltam tanköteles.


Húszas éveim elején vagyok és azóta sincs meg a középsuli meg az érettségi, igaz hogy azóta nem is iratkoztam be sehova…


Rólam nincs is olyan benyomása az embereknek, hogy fogyatékos lennék (mert nem is vagyok), csak szimplán buta, sajnos.

De olyan szinten, hogy nekem egy középsulit elvégezni olyan mint másnak PhD-t szerezni…


Van ténylegesen fogyatékos rokonom, akinek 70 körüli IQ szintje van (pontosan nem tudom mennyi), Ő ugyebár emiatt kisegítő iskolába járt, illetve kap rokkantsági ellátást (vagy nem tudom pontosan hogy nevezik), meg védett helyen dolgozik, napi 4 órában, havi 50 ezerért.

Ahova kötelező felvenni…


Róla lerí már egy laikusnak is, hogy fogyatékos, de amúgy Ő sem annyira buta.

Igazából simán értelmezné ezt a szöveget… Nehéz átadni, hogy miben van lemaradva pontosan egy átlagos embertől.

De nagyjából olyan mint egy 12 éves, 30 évesen.

De vannak olyan dolgok, melyekben természetes korának megfelelően érett.


Én messze nem vagyok ilyen rossz állapotban sem, a 81 IQ-mal, de a tanárok annó mindig bántottak és megaláztak az osztály előtt azért hogy milyen buta vagyok.

A matek dolgozatomat mutogatták mindenkinek és nevettek rajta.

2021. aug. 27. 18:26
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Pszichológus állapította meg? Mi? Hogyan? Ránézésre?


Menj el egy MENSA-tesztre, írd meg és ott megmondják, abból kiderül.


A helyesírásod alapján sem mondanám, hogy buta vagy. Egyedül vesszőket nem mindig használsz, de semmi más baj nincs vele és vesszőket rengeteg ember nem tud amúgy sem használni.

2021. aug. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem. Hanem elvégeztetett velem egy IQ tesztet. Ez az eredmény hivatalos, asszem’ és nem is lehet megváltoztatni.
2021. aug. 27. 18:50
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Alacsony iq-val akár diplomát is szerezhetsz, de én valami szakmát ajánlok neked érettségi helyett is.jobban megéri hidd el
2021. aug. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogyha másképpen oktattak volna egy kicsit, meg nem lettem volna lelkileg leterhelve, akkor másképpen alakult volna, de már túl nagy hátrányban vagyok. :/
2021. aug. 28. 18:37
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Sose add fel!
2021. aug. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
A negyedik válaszod végén igazoltad amit már a kérdésed olvasásakor sejtettem: szerintem veled anno az iskolában elhitették, hogy buta vagy azzal, hogy folyamatosan megaláztak. Hidd el, ha nem így lett volna, az érettségit is meg tudtad volna már csinálni, mert nem hitted volna azt, hogy képtelen vagy rá (az írásod alapján pedig én sem gondolom hogy ez elérhetetlen lenne). Tudom, miről beszélek, ugyanis nekem nagyon hasonlóak a tapasztalataim a tiédhez. Engem kisiskolás korom óta fejlesztőpedagógushoz küldözgetett a tanítónénim, emellett én mindig könnyebb feladatokat kaptam, mint a nálam “okosabb” osztályom, mert én azokat úgysem tudom megcsinálni. Aztán egy felülvizsgálaton megállapították, hogy teljesen átlagos értelmi szinttel rendelkezem, de ez addigra már olyan komplexusokat alakított ki bennem már felnőttként, hogy fel kellett keresnem egy pszichológust. Neked is ezt tudom ajánlani, csak ne IQ teszteket tölts ki nála, hanem beszélj vele a múltbéli sérelmeidről, mert nekem az írásodból nagyon az jön le, hogy ez téged erősen visszahúz, és már magadat stigmatizálod azzal, hogy buta vagy. Egyébként IQ teszten nekem is 96 jött ki, ami még pont az átlagos szint, mégis egyetemre járok. Jó, nem én vagyok a legkiemelkedőbb tanuló, de haladok vele a saját tempómban.
2021. szept. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!