Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahely nem fizet mit lehet...

Munkahely nem fizet mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Tehát egy munkahely nem fizeti ki a dolgozóját. Munka szerződést nem adtak. Semmit nem kellett alá írni. Állítólag napi bejelentéssel volt felvéve az ember. Egy könyvelővel meg lett nézetven Taj szám alapján és Ő azt mondta hogy semmi jelét nem látja hogy valóban be volt jelentve a dolgozó.

Fél hónapig volt ez a munka. Mit lehet tenni. Mégegyszer írom: szerződés nincs. Viszont a fővállalkozó nem is tagadja hogy ő ezért a munkáért valakinek elutalta a pénzt. Azt is megmondta pontosan hogy hány munka óráról van szó. Azt viszont nem mondta meg hogy kinek utalta. Aki eddig borítékba adta a pénzt a most ki nem fizetett embernek az egy másik személy. Ő azt mondja hogy nem kapott semmit. Sőt még az ő bére sincs ki fizetve.

Ez nem sikkasztás?

Bizonyíték van róla hogy ott dolgozott az ember. Illetve nem is tagadja senki. Csak az egyik azt mondja ő elutalta a munka bért a másik meg tagadja hogy ő meg kapta volna, így nem is tudja továbbadni a jogos tulajdonosának. Ilyenkor mi van? Akinél a pénz van az nem sikkaszt?



#munkabér #sikkasztás #Napi be jelentés
2021. aug. 30. 04:43
1 2
 1/19 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
74%
Nem sok mindent, perrel kell fenyegetőzni.
2021. aug. 30. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

Munkaügyi gondoknál az illetékes hatóság a foglakoztatás-felügyeleti hatóság (régen munkavédelmi és munkaügyi hatóság). Kormányhivatalokban találod őket. Ott kell panaszt tenni. A cég székhelye szerint illetékes hatóságnál.


Itt találod őket:

[link]


Láthatóan körbetartozás van az ügyben. De Téged ez ne érdekeljen. Te attól követelheted a béred, aki foglalkoztatott. Senkit nem érdekel, hogy Őt kifizette-e valaki vagy sem. Teremtse elő rá az összeget és kész.


Napi bejelentésnél (egyszerűsített foglalkoztatás/alkalmi munka) nem kötelező a szerződés.

2021. aug. 30. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Meg kell tanulni, hogy nem dolgozik az ember szerződés nélkül
2021. aug. 30. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Tanulságos lesz, hogy szerződés nélkül sose dolgozunk. Egyébként meg ha itthon mindenki kiállna a munkavállalók érdekei mellett akkor talán egyszer jobb lenne a helyzet.
2021. aug. 30. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%
Alapítványi iskolákban ez már csak így megy!
2021. aug. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Szerződés nélkül kb semmit,lehet ordibálni,fenyegetőzni és blöffölni hátha megadják de ha nem használ akkor így járt az illető,legközelebb normális munkahelyet nézzen ne napi bejelentésest
2021. aug. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
Hát Bazsi egy beszptad
2021. aug. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban könyvelő nézte volna, akkor tudná, hogy a napi bejelentésnek titulált egyszerűsített foglalkoztatás nem keletkeztet biztosítási jogviszonyt, ellenben ügyfélkapun keresztül meg lehet nézni, hogy be voltál-e jelentve.

A kérdéshez igazítva a választ:

A könyvelő vagy nem könyvelő, vagy kókler, vagy kakkant rátok.

Napi bejelentés nem látszik a TAJ szám alapján.

Nyiss ügyfélkaput, azon keresztül le lehet kérdezni a napi bejelentést is.

2021. aug. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

ma 06:28

ma 07:43😉


Én nem Ő vagyok.

Autópályás éjjeli örködés. Irtam már ezzel kapcsolatba a kérdések közé. Többek között a sátor fűtéses is az én kérdésem.

Kb 100.000 forintom maradt bent. 😭😭

Ami most ott parkol valakinél. Illetve valaki a sajátjaként kezeli 😠

2021. aug. 30. 08:39
 10/19 A kérdező kommentje:

ma 07:54

Köszönöm a választ.

Tényleg könyvelő nézte meg. Pontosabban Ő azt mondta nekem hogy megnézte. Ügyfélkapum van. Azon keresztül hogy tudom megnézni. Azért is érdekelne, mert korábban hallottam olyat hogy voltak itt a környéken emberek akik a rallit biztosították, hogy a nézők ne szakadjanak az autók közé. Ez két nap egy évbe szombat+vasárnap, és a NAV küldött nekik levelet hogy az Ő adó számukkal és személyes adataikkal több száz óra lett dolgozva és fizessék be utána a járulékot. Nem szeretnék Én is így járni hogy év végén vagy mikor tudom meg hogy hónapokat dolgoztak a nevemben aztán nem hogy pénzt nem kapok még a NAV is megbüntet.



"Szerződés nélkül kb semmit,lehet ordibálni,fenyegetőzni és blöffölni hátha megadják de ha nem használ akkor így járt az illető,"


De akkor is esélytelen ha a cég is elismeri hogy ott dolgoztam nekik? Csak azt mondja a fővállalkozó ,hogy nem tudja az Én pénzem kinél van. Melyik alvállalkozójánál. Mert hogy Ő mindenkit ki fizetett. Szóval nem azt mondja hogy milyen pénz? Nekünk ilyen nevű ember sose dolgozott....

2021. aug. 30. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!