Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem ironikus, hogy az átlag...

Nem ironikus, hogy az átlag emberek között a szakmunkások élnek a legjobban?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 30-40 évben szakmunkásképzőbe csak az osztály legbutábbjai mentek, akiket máshová nem vettek fel, a legnagyobb trógerek.


Ma ezek az emberek 2-3xosát keresik egy tanár/nővér/egyébb képzettebb ember fizetésének.


Emellé természetesen a legtöbb még moslék munkát is végez horror árakon.


Ti hogy látjátok ezt?



2021. szept. 20. 07:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
Úgy, hogy nem találom teljesen igaznak a felvetésedet. Szakmunkás max vállalkozóként keres jól, azt meg vállalkozói bevételhez hasonlítsd, ne alkalmazottihoz.
2021. szept. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
13%
Ha moslék munkával nagyon jól lehet keresni, te miért nem mész el szakmunkásnak?
2021. szept. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
71%
Mind betanított munka, amit felsoroltál.
2021. szept. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%
Engem különösebben nem zavar, mert még emlékszem, hogy ugyanezek a szakik 2010 környékén tömegesen adogatták el a lakásukat meg hivogattak a legtrébb MLM előadásokra, mert senki nem építkezett, nulla volt a bevételük. Jön még kutyára dér.
2021. szept. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Mondjuk voltam már, az a munka tényleg annak a rétegnek való, aki ezt élvezi is.


Egy melós is megkeres egy vállalkozónál 300-400k közötti összeget. Jó hogy minimálbérre jelentik be, az egy dolog. Egy nővér/tanár örül a 200nak is már.


Előbb utóbb véget ér nekik a kánaán, elszégeényedik a nép teljesen, nem lesz megrendelő, mit fognak csinálni?

2021. szept. 20. 08:03
 6/27 anonim ***** válasza:
57%
Hát nem tudom, én erősen az átlagemberek közé tartozom, meg a barátaink, családunk nagy része is, de egy 3-400k körüli fizut azért nem érzek olyan egetrengetőnek. A nővér/tanár bértáblás fizu, azt ne hasonlítsd a versenyszférához. De 300-as fizut kb bármelyik gyárban össze lehet hozni operátorként. Ha mész több műszakba, túlórákkal, hétvégékkel, akkor jóval többet is. Szóval én még mindig nem értek egyet veled, ez nem olyan kiemelkedő fizu még az átlagemberek között sem.
2021. szept. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
66%

6: miről beszélsz? 3 műszakkal gyárban kerestem 170 nettót legutóbb, idén.


Elhiszem hogy Pest megyében vannak jobban fizető gyárak IS, de az ország nagyrésze nem Pest megye szintű.

2021. szept. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%

#6

Melyik gyárak fizetnek betanított munkákra 300 nettót Magyarországon túlóra nélkül?

Reálisan 250 körül van az, a 300 nagyon ritka, felette meg pláne.

2021. szept. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
59%

#7

Győrben 200 nettó körül vagy kicsivel felett keresnek.

2021. szept. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%
Hosszútávon nem járnak vele jól. Amikor tavasszal ablakot cseréltek náluk, jöttek a munkások, 2 nap alatt elég sokat beszélgettünk. Kiderült, hogy ők engem 5-6 évvel fiatalabbnak gondoltak, mint amennyi vagyok, én meg őket fordítva, ahogy kinéztek. Ennyit tesz a klímás iroda, és az aktív szabadidő.
2021. szept. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!