Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány munkahelyre érdemes...

Hány munkahelyre érdemes egyszerre jelentkezni?

Figyelt kérdés

Most beadtam két helyre a jelentkezést, nagy a verseny így nem tudom mi lesz a vége a dolognak.


Viszont ha az egyik helyre felvesznek, majd utána a másokra is, akkor mennyire etikus egy ajánlatot visszadobni? Vagy ez teljesen természetes? Vagy érdemes várni kis időt jelentkezések között, hogy csak akkor jelentkezzek megint máshova, ha jött válasz?

A mai kettőn kívül szintén van legalább ugyanennyi ahova szívesen beadnám az önéletrajzot, szerintetek érdemes egyszerre ennyi helyre beküldeni?



2021. szept. 20. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Úgy látom még új vagy. Az a módi, hogy az ÖSSZES helyre beadod, amit találsz és 30 helyből talán 1-2 visszajelez valamit.
2021. szept. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az egyes leírt mindent.
2021. szept. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Jelentkezz csak nyugodtan minden helyre ami szimpi. A bőség zavarától nem kell tartanod. Ha meg úgy alakul, hogy kikell offolnod egy ajánlatot akkor nincs semmi baj ez teljesen természetes dolog.
2021. szept. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 ascelpius ***** válasza:
Az első tényleg összefoglalta: nincs olyan, hogy túl sok helyre pályáztam, bármi ami érdekel arra jelentkezz. Az meg teljesen normális ha egy ajánlatot visszautasítasz, ezzel minden munkaadó számol. Amint megkapják az elutasítást, már küldik is a következőnek az ajánlatot. (többek között ezért sem szoktak mindig visszajelezni, ha nem téged választottak. elég ciki lenne, hogy küldenek egy "bocsi, de mást választottunk", majd miután az első befutó visszalép írnának, hogy "jaj mégis te kellesz nekünk")
2021. szept. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Összesre.
2021. szept. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Profession.hu-n 150 helyre jelentkeztem senki se hívott vagy írt.
2021. szept. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jobble.hu-n 2 helyre jelentkeztem kb. Másnap hívtak interjúre fel is vettek
2021. szept. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindre ami szóba jöhet.
2021. szept. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ :)


#1 Már rögtön az első hely visszajelzett, shortlist-re tettek CV alapján, majd küldtek egy pár feladatot (szoftvermérnöki pozi), most jeleztek megint, azon is átmentem, most jön egy 30 perces telefonos interview 😳

Azért remélen több forduló nem nagyon lesz, mert nagyon izgulós vagyok😅


Egyébként hány nap után érdemes elkönyvelni azt, hogy leadtak rólam? Ha egy héten belül nem jön válasz valakitől, akkor már nem is fog valószínűleg?

2021. okt. 4. 19:14
 10/11 anonim ***** válasza:
1 hetet érdemes várni
2021. okt. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!