Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyi ideig...

Szerintetek mennyi ideig váratja egy cég a válasszal a jelentkezőt egy álláshirdetés jelentkezése után?

Figyelt kérdés
Milyen időintervallum az elfogadott, amikor még lehet reménykedni?
2021. szept. 24. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Baromi lassúak a processek mostanában, én az utolsó kör után 3-4 hetet mondanék.
2021. szept. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pozíciótól is függ. Én mérnökként 3-4 hónapos várakozás után is kaptam telefont, hogy szeretnének velem interjúzni. Különösen a nagy multikra jellemző, hogy felmerül valami új projekt, meghirdetik az új pozíciót, aztán a projekt elindulása persze egyéb okok (pl. pénzügyi/logisztikai) miatt elhúzódhat, és csak később kerül sok az interjúkra.
2021. szept. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hol áll a jelentkezés.

Ha egy pozícióra beadtad a CV-d, és nem kerestek, én úgy gondolom, hogy 2-3 hét után már nemigen fognak, de vannak kivételek, volt ahonnan majdnem 6 hónap múlva hívtak föl, hogy érdekel-e még a cég.

Ha már zajlik az interjú folyamat, 1-1 kör között szerintem 1 hónapnál hosszan időnek nem igen illik eltelnie, inkább 2-3 hét, és illik a cég részéről választ adni, de itt már szerintem nyugodtan lehet zargatni a HR-es kollégát.

Másmilyen, extrém, személyes példa. Speciális diplomás szaktudásom van.

Május 12-én kaptam egy linkeden üzit, hogy érdekel-e a cég. Őszinte leszek, az álomvállalatom volt, írtam hogy persze. Összesen, a hosszabb elő szűrű telefonbeszélgetéseket is összeadva 5 interjún vagyok túl, még nem kaptam ajánlatot, de egy emailt már igen a leendő főnöktől, hogy türelmet kér, készítik az ajánlatot. Ez kb 150 nap...

2021. szept. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. szept. 24. 17:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
2 het utan lehet keresni a kovit sztem
2021. szept. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kb csak az email elküldésekor reménykedek, aztán elengedem. Ha hívnak, akkor majd megyünk tovább, ha nem meg úgyis mindegy.
2021. szept. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Húgomat egyszer 1,5 év után hívták, hogy gratulálnak felvették… kiröhögte őket
2021. szept. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 2 hét még épp belefér.
2021. szept. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
6-os módszere a legjobb, én anno 2 hétig vártam max, de én is átálltam arra, hogy rögtön elengedem jelentkezés után, mert nem éri meg feleslegesen a stresszt. Ha meg hívnak, akkor az legalább pozitív...
2021. szept. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!