Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most már tényleg nem éri meg...

Most már tényleg nem éri meg kimenni külföldre és itthoni lakásra pénzt gyűjteni?

Figyelt kérdés
Sok helyen lehet már hallani, hogy az itthoni ingatlanárak már túl nagyok ahhoz, hogy akár egy átlagos külföldi munkával könnyen be lehetne érni. Igazából jobb szakmával meg már itthon is lehet elfogadhatóbban keresni. Ha viszont kimész, az ottani lakhatási költségek még magasabbak és még többet elvisznek a jövedelemből, úgyhogy már aránylag nem vagy sokkal előbb, mint Magyarországon. Szóval szerintem aki most kimegy, az kint is marad.

2021. szept. 25. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Van értelme kimenni és ott is élni, minek akarnál itthon élni ebben a borzalomban?
2021. szept. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem minimálbéres munkád van kint, akkor még tudsz sporolni.

Sokan azt hiszik, hogy külföldön nem emelkednek az árak. Sajnos a saját bőrömön tapasztalom , hogy emelkednek, nem is akármennyire. Angliában élek. Eddig jó fizetéssel. A fizetésem az elmúlt 5 év alatt egyszer sem emelkedett. Az árak, bérleti díj igen. Csak mondom: Vilanyszámla triplája lett. Gáz, vízdíj duplája mint ami volt. Council taxra eddig fizettem 110 fontot. Most 190 fontra emelték (havonta) Kis házat bérelek. 25%-ra emelték a bérleti díjat. Nemrég kaptam levelet amiben tájékoztattak, hogy az N.I összegre is ezentúl többet kell fizetni, vagyis a fizetésem amit kézhez kapok majd, kevesebb lesz 40 fonttal. De mint írtam a fizetést évek óta nem emelik.Én még szerencsés vagyok, mert én nem minimálbéres vagyok ( de szerintem van aki otthon is megkapja ezt a fizetést) A férjem nagyol jól keres középvezetőkként. De még mi is érezzük, hogy a pénzünk kevesebb lett. Ha mindketten minimálbérrel dolgoznámk, már rég hazamentünk volna. ( mondjuk már tervezzük a hazautazást)

2021. szept. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Ez attol fugg melyik orszagba szeretnel menni, es mit dolgozol(mennyit keresel).

Ha otthon 200-220 bol elsz, amibol honap vegere marad 10 ezer, azzal nem vagy elorebb, ha kulfoldon 200 ezret elraksz, akkor mar bentebb vagy, persze itt merlegelni kell, hogy mit dolgozol otthon, illetve mennyire beszeled az adott orszag nyelvet. Ha otthon van egy jó szakmad, akkor nyilvan nem mesz ki kulfoldre alja munkat vegezni.

En otthon vendeglatasba dolgoztam, en kijottem, 10x annyit rakok felre mint otthon egy honapban, 42 orat dolgozom egy heten, nyilvan nem kaviaron elek, de gyonyoru lakasban lakom, illetve azt veszek/ eszek amit akarok. Ha otthon dolgoznek sose lenne lakasom hitel nelkul.

Nagyon sok dolog befolyasolja, hogy megeri-e kimenni vagy sem.

2021. szept. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Már 10 évvel ezelőtt sem érte meg nekem. Én Londonba mentem ki 1200 fontot kerestem havonta. Abból max nettó 200 ezer forintnak megfelelő összeg maradt meg. Elsőre jónak hangzott, de 10 emberrel éltem együtt egy házban egy olyan albérleti szobában, ahol a bútorzat egy ágyból, egy asztalból és egy tükrösszekrényből állt. Kaján is spórolnom kellett, szóval nem érte meg. Ma itthon dolgozok havi 400-500 ezer nettókért. Hó végére abból marad meg nettó 250 ezer körül és saját házam van, feleségem, stb. És a barátok, családtagok is itthon.
2021. szept. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem nagyon éri már meg. Németországi tapasztalatom van, itthon keresek bejelentve nettó 450-500 ezret, németeknél max a dupláját lehetne jelenleg, miközben kint a szolgáltatások árai, ingatlan vásárlás (nyugatnémet nagyvárosban) háromszorosa az itthoninak (Bp). Németeknél, osztrákoknál évi 1% fizetésemelésért megy a harc hónapokig, itthon kénytelenek voltak az utóbbi években mindig 8-10-15 százalékot emelni a vállalkozópatkányok a csokihitelek miatt, különben mindenki a híd alatt lakna aki nem vette fel vagy nem örökölt.
2021. szept. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ
2021. szept. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Értékeld csak le birka a neked nem tetsző kommenteket.
2021. szept. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Általában azok szajkózzák ezt akik vagy nem dolgoztak még külföldön egy percet se vagy max árkot ásni jöttek ki. Nagy és viszonylag drága albérletem van, messze a melóhely (az átlagnál többet tankolok), mindent megveszek amire szükségem van és így kb. 1000 eurót tudok félrerakni havonta. Ez 350 000 ft. Otthon a falunkba vagy a környékén még csak olyan munka sincs ami ennyit fizetne, nem hogy a kiadásaim után ennyi maradjon.

Amúgy gyári melós vagyok, napi 8 órát vagyok melóhelyen amiből fél óra szünet, immár 4 éve. Németország.

2021. szept. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Én mérnökként megyek ki hamarosan. Kiváncsi leszek mire jutok.
2021. szept. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
8-as te meg azt szajkozod milyen jó külföldön. Viszont saját hazája helyett nem mindenki akar külföldi rabszolga lenni. Hatalmas dolog az az 1000 euró megtakarításod, de én itthon teszek félre ennyit havonta.
2021. szept. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!