Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön dolgoztam, most...

Külföldön dolgoztam, most hazajöttem, dolgoznék,de kaptam egy levelet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Németben dolgoztam(feketén) és így itthon se fizettem semmit magam után,és most olvasom,hogy kaptam egy olyan levelet, hogy törölték a TB-m,tartozás miatt, holnap kell menjek egy céghez szerződést írni, akkor ez így működni fog, vagy ez,hogy működik?


2021. szept. 26. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha bejelent a cég, újra aktív lesz a taj számod. A tartozást viszont valszeg kifizettetik, azzal azért számolj.
2021. szept. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
A tartozást mindenképp ki fogják fizettetni és büntetésre is számíts.
2021. szept. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az nem baj, kifizetem mert 42ezerrol van szo, csak,hogy igy befog tudni jelenteni a ceg ez lett volna a kerdes, de ezekszerint igen
2021. szept. 27. 05:58
 4/7 anonim ***** válasza:
A munkáltató általi bejelentést az adótartozásod (járuléktartozásod) semmilyen szempontból nem befolyásolja.
2021. szept. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, csak azért kérdeztem,mert azt írták,hogy törlik a számot, így azt gondoltam,hogy ha beadom ezt a taj számot akkor nem lesz jó,mert kapok másikat, de akkor nincs ilyen :D
2021. szept. 27. 08:17
 6/7 A kérdező kommentje:
Illetve közben meg is lett a szerződésem :)
2021. szept. 27. 10:06
 7/7 anonim ***** válasza:

TAJ-számot akkor "törölnek", ha elhunytál, egyébként az egész életedet végigkíséri a meggenerált 9 számjegy.

Ha valaki végleges szándékkal hagyja el hazánkat, annak is van nyilvántartott TAJ-száma, csak érvénytelenítik. De ha visszatér az országba, ugyanazt a TAJ-számot fogja használni az orvosi ellátáskor, mint előtte.


"Törlés" alatt a NAV (vagy NEAK) esetén azt kell érteni, hogy érvénytelenítik (nem törlik) a TAJ-számod, ami annyit jelent, hogy amíg a teljes hátralékodat nem rendezed, ingyenes orvosi ellátásra nem vagy jogosult itt Magyarországon.

Attól még a TAJ-szám létezik, használod is, ha orvoshoz mész, csak a doki rendszere jelzi, hogy ingyen nem láthat el.


Amint kifizeted a hátralékot az utolsó fillérig, a TAJ-számod megint "zöld" lesz, abból tudja a doki, hogy ingyenes ellátásra jogosult lettél.

2021. szept. 28. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!